Transfer domeny - o czym należy pamiętać?

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę. Jeśli jeszcze nie orientujesz się w temacie robienia stron, zapraszamy tutaj.
Awatar użytkownika
mala-mi
Posty: 7
Rejestracja: 08 gru 2014, 09:32:17
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Transfer domeny - o czym należy pamiętać?

Post autor: mala-mi »

witam wszystkich forumowiczów! mam do was pytanko. od jakiegoś czasu prowadzę własną stronkę, ale nie bardzo jestem zadowolona z mojego hosta. zastanawiałam się więc nad przeniesieniem domeny i czytałam trochę na ten temat np. tutaj. moje pytanie jest następujące: czy transfer domeny jest faktycznie tak prosty, tzn. czy może z własnego doświadczenia możecie mi doradzić, o czym koniecznie muszę pamiętać, na co uważać itd.? nie chciałabym po prostu, żeby coś się miało po drodze schrzanić i np. cała moja dotychczasowa praca by poszła na marne... z góry dzięki za odpowiedź i życzę wszystkim miłego tygodnia! :)
With the birds I'll share
This lonely view
py64
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2014, 21:25:59
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1440x900

Re: Transfer domeny - o czym należy pamiętać?

Post autor: py64 »

Jeśli chodzi ci o stronę, a nie o domenę, no to powinieneś skopiować dane z bazy SQL i wszystko z FTP. W moim przypadku to nie udało się, bo taki jeden płatny hosting (*kaszle* cal *kaszle*) nie posiada poprawnie działającego PHP i mySQL.
Awatar użytkownika
mala-mi
Posty: 7
Rejestracja: 08 gru 2014, 09:32:17
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Transfer domeny - o czym należy pamiętać?

Post autor: mala-mi »

Py64, dzięki wielkie za szybką odpowiedź! :)
With the birds I'll share
This lonely view
62miko
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2015, 12:54:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: Transfer domeny - o czym należy pamiętać?

Post autor: 62miko »

Chcąc dokonać transferu domeny warto zajrzeć na http://dnspartner.pl/ Są tam informacje na temat przejęcia funkcji Registrara przez partnerów NASK. Ja przeglądałam tą listę i jeszcze dzisiaj mam zamiar się przenieść. Na szczęście transfer jest szybki i prosty dlatego nie ma obaw, że coś pójdzie nie tak.
ODPOWIEDZ