PRZYJMÊ ZLECENIA DOTYCZ¡CE PROJEKTOWANIA/WYKO

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę. Jeśli jeszcze nie orientujesz się w temacie robienia stron, zapraszamy tutaj.
kosiarz
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2005, 19:15:52
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Niewybrana
Kontakt:

PRZYJMÊ ZLECENIA DOTYCZ¡CE PROJEKTOWANIA/WYKO

Post autor: kosiarz »

Oferuję projektowanie designu graficznego dowolnych stron WWW (grafika/retusz 2d, bez technologii Flash), jej solidne wykonanie (stosując się do standardów W3C.org, przy użyciu preprocesora PHP oraz połączeniu strony z optymalną bazą danych SQL, zarządzaną w środowisku unixowych serwerów www fundacji Apache.org, wykorzystując składniki systemu do stabilnej pracy, przystosowanej do obsługi olbrzymiej liczby połączeń, zapewniające bezawaryjność oraz bezpieczeństwo).
Od prywatnych stron domowych, firmowych wizytówek 'online' - do skomplikowanych serwisów/sklepów internetowych, systemów CMS, itd. - dzięki znajomości systemów GNU/Linux i mnogości wolno dostępnych programistom bibliotek umożliwiających działanie skomplikowanych aplikacji; - wykonuję na zlecenie/utrzymuję w działaniu/rozwijam ich funkcjonalność.

Korzystam z platformy desktopowej GNOME - uruchomionej na najnowszych serwerach graficznych X.org (wraz ze sprzętową akceleracją 3D na sterownikach NVIDIA GLX)- znam API toolkitu GTK (kompletny, cross-platformowy zestaw bibliotek służących do budowy interfejsu graficznego, a więc okna oraz grafika bitmapowa/wektorowa oraz 3D (OpenGL), uniwersalna obsługa danych z partycji/systemów plików, sieci, dostępu do sprzętu peryferyjnego - pod kontrolą dwóch obecnie przeze mnie obsługiwanych dystrybucji: Gentoo Linux, oraz Ubuntu Linux (czyli Debian 3.1)- piszę między innymi w języku C.
Oferuję tworzenie (indywidualnie lub zespołowo - np. dzięki CVS) oprogramowania - wykorzystując darmowy i ogólnodostępny kompilator (rodzina GCC) z możliwością kompilacji źródeł i przystosowywaniem programów do działania na platformy systemowe Linux/Window/Symbian/Windows obile/BSD/OpenSolaris/MacOSX itp. Dodatkowo przystosowuję do działania w systemach GNU/Linux oprogramowanie oficjalnie dostępne "jedynie" dla Windows. (np. ZUSowy "Płatnik", pakiet graficzny Adobe Photoshop, itd). Jeżeli myślałeś o migracji oprogramowania, ale masz wątpliwości - skontaktuj się ze mną.
W ramach możliwości, zastępuję "Windowsowe" aplikacje ich odpowiednikami tworzonymi na i (nie tylko) dla platform GNU/Linux: desktopowe środowisko X.org z menedżerem okien GNOME.org (umożliwiające pracę zdalną, przede wszystkim dla podłączonych w sieć 'terminali' - bezdyskowych komputerów, będącego stabilną, programistyczną platformą silnie powiązaną z systemami Unixowymi, posiadającą wygodny graficzny interfejs do obsługi dokumentów i multimediów, zawierającą w sobie zestaw oprogramowania potrzebnego w każdym biurkowym systemie). Dostępny bez opłat na biurkowe platformy (w tym Windows), pakiet biurowy z rodziny produktów Wolnego Oprogramowania "OpenOffice.org" - konkurencja dla drogiego Microsoft Office - jego olbrzymim atutem jest możliwość pracy z dokumentami zapisanymi w produkcie Microsoftu, a także tworzenie w locie plików PDF których zawartość niezmiennie można odczytać na dowolnej platformie. Argumentami przemawiającymi "za" są również: obecnie najlepiej przygotowanym do obsługi nowych technologii służących do budowania internetowych zasobów WWW - program polecany do wykonywania transakcji pieniężnych online: dostępną za darmo na większość platform, bezpieczną przeglądarkę WWW o nazwie "Mozilla Firefox", klienta poczty e-mail i firmowego organizera "Evolution" - dzięki któremu bez obawy o zarażenie wirusem lub przyczynieniem się do tworzenia spamu można otwierać i czytać każdą wiadomość e-mail. Funkcjonalny na poziomie zbliżonym do znanego Microsoft Outlook, ale przede wszystkim od niego bezpieczniejszy. Są to naprawde dobre produkty, polecane i używane przez profesjonalistów czuwających nad ich rozwojem oraz w przeciwieństwie do oprogramowania z Microsoftu - poprawianiem odnalezionych krytycznych błędów na czas.
Po przeprowadzeniu odpowiedniej prezentacji możliwości, dobrego szkolenia z dziedziny obsługi i sposobach obiegu danych, a także po dłuższym czasie 'eksploatacji' rozwiązań bazujących na GNU/Linux, w Polskich przedsiębiorstwach - użytkownicy łatwio i sprawnie pracują na swoich komputerach, różnice efektywności w stosunku do pracy na produktach Microsoftu - są wręcz odczuwalne i widoczne (np. całkowity brak obaw związanych ze szkodliwym działaniem wirusów - _nie_ działających w GNU/Linux) , rozwiewają wszelkie wątpliwości dotyczące słuszności w podjętej decyzji o zaprzestaniu korzystania z produktów Microsoft na rzecz Wolnego Oprogramowania. Wielu indywidualnych klientów oraz właścicieli przedsiębiorstw zdążyło się już o tym
przekonać - są zadowoleni z pracy aktualnie działających systemów zaprojektowanych od początku do końca z myślą o zwiększeniu ich możliwości wraz z upływem czasu. I to przez dowolnego dostawcę rozwiązań - np. korzystając z usług firm świadczących informatyczny "outsourcing" - To wszystko dzięki stosowaniu podczas tworzenia produktu otwartych, Wolnych standardów i specyfikacji, zaakceptowanych i rekomendowanych przez światowe konsorcja i fundacje skupiające umysły twórców systemów operacyjnych z rodziny UNIX, sieci internetowej i jej wszelkich składników - pionierów, wdrażających innowacyjne technologie na bazie kilkudziesięcioletniego doświadczenia i umiejętnej analizie z zakresu funkcjonowania zaprojektowanej technologii w przyszłości. Chyba jasne jest to, że OpenSource to dobry wybór. Potwierdzają to rządy krajów UE przeprowadzając na komputerach instytucji publicznych migracje na systemy GNU/Linux - np. w Niemczech, Hiszpanii, Francji, czy Holandii. Polscy przedsiębiorcy decydują się na taki krok coraz częściej - już od dawna. Jestem w stanie przeprowadzić migrację oprogramowania w Twojej firmie - skontaktuj się.

Oferuję przeprowadzanie szkoleń/konsultacje 'know-how', pomagające projektować stabilne i optymalne rozwiązania, ułatwiające zarządzanie procesami zachodzącymi w dowolnym biznesie. Propaguję informatyzację polskich przedsiębiorstw, m.in. poprzez sukcesy firm już korzystających z odpowiedniego oprogramowania zarządzającego (analizujące transakcje programy bazodanowe, prowadzące zarządzanie budżetem/towarem zgodnie z przyjętym biznesplanem przedsiębiorstwa, organizujące księgowanie i obieg dokumentów, ściśle trzymając się panującego prawa).

Oferuję techniczne konsultacje, np. w przypadku niezdecydowania przy doborze składników potrzebnych w realizacji dowolnego projektu - gwarantujących jego przyszłościowy rozwój.

Oferuję wdrażenie oprogramowania OpenSource w przedsiębiorstwach, których rozwój obecnie jest ograniczany stosowaniem produktów firmy Microsoft: podatne na ataki ze strony wirusów systemy operacyjne Windows, pracujących na komputerach PC, niepełnie obsługującą najnowsze technologie WWW, coraz rzadziej używaną przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo przeglądarkę "Internet Explorer", drogiego biurowego pakietu MS Office, również nieefektywnej pracy serwera bazodanowego MS SQL i serwerze stron WWW "IIS" - najczęśćiej podatnego na ataki internetowych wormów czy też na niestabilność przy zastosowaniu zbyt skomplikowanych rozwiązań - również tych mieszczących się w granicach panujących standardów.
Posiadam doświadczenie w pracy z systemem klasy ERPII: SoftWork Professional. Jako programista pracowałem przy projektowaniu funkcjonalności tego oprogramowania: dostosowaniu technologii do bieżąco stosowanych, np. z zakresu zdalnej pracy oraz sieciowej obsłudze drukarek fiskalnych, administracji kolejkami wydruków w udostępnionych sieciowo drukarkach biurowych. Jednym z lepszych rozwiązań, było wprowadzenie do programu możliwości zapisu dokumentów w formacie PDF; opcja ta jest teraz stosowana przy druku dokumentów z programu na dowolnym typie drukarek. Także umożliwiło to przesyłanie dokumentów pocztą e-mail i to prosto z programu.. System SoftWork Professional działa na platformach Gentoo Linux. Jest to środowisku obsługujące olbrzymie bazy danych SQL na "zaprojektowanych na systemy Linux" serwerach bazodanowych Sybase ASE, umożliwia dostęp z końcówek zaopatrzonych w program klienta SSH - więc nawet z telefonu komórkowego.
Posiadam wiedzę potrzebną do przeprowadzenia migracji danych, firmowego oprogramowania (z Microsoft na platformy GNU/Linux), sposobu pracy i integralności różnych systemów. Oferuję zaprojektowanie oraz podłączenie systemów w wirtualne sieci prywatne, wykonanie przyzwoicie zabezpieczonych systemów (z komunikacją przy użyciu szyfrowanych i kompresowanych połączeń), bieżąco monitorowanych, z odpowiednio skonfigurowanym firewallem dającym dostęp do sieci Internetowej. Wykorzystuję do tego Wolne Oprogramowanie ('opensource"): platformy serwerowo/desktopowe wiodących twórców dystrybucji systemu Linux, wraz z gwarancją ich pełnego supportu, np. Novell, Mandriva, RED HAT/Aurox..
Niektóre z wdrożonych przeze mnie rozwiązań, bazowało na jakości sprzętu dostarczonego z takich firm jak IBM, Intel, 3Com, D-Link czy HP. Połączenie ich mocy z platformą systemową GNU/Linux zdecydowanie obniżało koszta ich utrzymania na długie lata, powiększało ogólne poczucie bezpieczeństwa, wykorzystywało w pełni możliwości sprzętu (optymalizacje). Uniezależniały twórców oprogramowania od narzucanych przez Microsoft 'norm' (będących praktycznie kulą u nogi dla programistów innych platform.), dzięki czemu możliwy stał się Wolny rozwój oprogramowania, bez konieczności wnoszenia opłat licencyjnych.
Dającym pozytywne rezultaty, często stosowanym rozwiązaniem jest spinanie systemów linuxowych wraz z sieciowym oprogramowaniem dostępnym na te platformy w VPN (wirtualne sieci prywatne) lub klaster łączący moc obliczeniową współpracujących ze sobą maszyn, umożliwiający zdalną pracę np. wielkiej liczbie klientów.

Skontaktuj się ze mną: lukasz.karbowski@gmail.com
jeżeli chcesz skorzystać z mojej oferty. Ceny negocjowane indywidualnie.
£ukasz 'kosiarz' Karbowski

_NIE_ DLA PATENTOWANIA OPROGRAMOWANIA!
http://www.nosoftwarepatents.org
ODPOWIEDZ