Przeniesienie strony z cba.pl nma wlasna domene

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę. Jeśli jeszcze nie orientujesz się w temacie robienia stron, zapraszamy tutaj.
busycorner
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:05:50
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

Przeniesienie strony z cba.pl nma wlasna domene

Post autor: busycorner »

Hey,
czy ktos moglby mi doradzic jak przeniesc zawartosc strony z cba.pl na wlasna domene. Mailem darmowe konto i zaczalam robic strone w wordpress i teraz dokupilam wersje PRO i dodalam wlasna domene i chcialabym miec mozliwosc budowania strony na wlasnej domenie, czy musze usunac wszystko z cba.pl i instalowac od nowa wordpress oraz baze danych? czy mozna polaczyc moja nowa domene z istniejaca baza danych?
dzieki z gory za pomoc
Anita
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Przeniesienie strony z cba.pl nma wlasna domene

Post autor: Venite »

busycorner, domena to coś innego niż baza danych. :-)

Podaj proszę adres strony - łatwiej mi będzie Ci to wtedy "obrazowo" wytłumaczyć. Czy masz już zainstalowanego Wordpressa i jest on używany? Domenę masz kupioną "na zewnątrz" u rejestratora, czy wszystko jest kupione u nas?
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
busycorner
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:05:50
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

Przeniesienie strony z cba.pl nma wlasna domene

Post autor: busycorner »

probna strone w wordpress zaczelam robic na busycorner.cba.pl ale teraz chce to kontynuowac na docelowym adresie busycorner.co.uk ( kupione zewnetrznie), dodalam ta domene do mojego hosting konta ale chwile pozniej ja usunelam zeby moze utworzyc nowe hostingowe konto, wiem troche namieszalam i teraz musze czekac do jutra zeby ewentualnie ja dodac ponownie albo zalozyc nowy hosting :)
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Przeniesienie strony z cba.pl nma wlasna domene

Post autor: Venite »

busycorner, owszem - najlepiej będzie odczekac :)
Następnie:
  • Tam, gdzie rejestrowałaś domenę, w specjalnym panelu ustaw rekordy NS dla domeny (name servers): ns1.cba.pl, ns2.cba.pl i/lub ns3.cba.pl. Ustawienia oczywiście zatwierdź.
  • Przejdź do Panelu CBA do sekcji Domeny i kliknij "Dodaj". Wpisz w pole DOKŁADNIE swój adres busycorner.co.uk, potwierdź komunikat, że domena jest już zarejestrowana. Z listy poniżej wybierz konto, na którym domena ma działać (busycorner.cba.pl).
  • Strona zacznie działać pod nową domeną do 48 godzin. To tzw. propagacja DNS i to opóźnienie jest w 100% normalne. Zazwyczaj trwa to jednak kilka-kilkanaście godzin, więc szybciej :-)
Następnie, jak twoja strona będzie już działać pod nową domeną, należy zadbać żeby WordPress używał TYLKO jej. Najskuteczniejszy jest sposób #4 podany w tym poradniku, jednak śmiało mozesz próbować wcześniejszych (łatwiejszych). Pamiętaj jednak - najlepiej zrób wpierw kopię zapasową bazy danych strony.

W tym celu musisz przejść do zakładki Bazy Danych->Zarządzaj->zalogować się do MySQL->na górze w menu "Bazy danych"->wybrać swoją bazę-> na górze w menu "eksport" i zapisać plik .sql z backupem bazy.

A następnie próbuj sposobów stąd: http://netbloger.eu/jak-zmienic-adres-s ... wordpress/

W razie potrzeby napisz ponownie, pomogę Ci tego dokonać.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
busycorner
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:05:50
Płeć: Niewybrana
User Agent: Safari MacOS 1280x800

Przeniesienie strony z cba.pl nma wlasna domene

Post autor: busycorner »

Super dzieki, bede probowala jutro :)
busycorner
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:05:50
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

Przeniesienie strony z cba.pl nma wlasna domene

Post autor: busycorner »

Venite pisze: busycorner, owszem - najlepiej będzie odczekac :)
Następnie:
  • Tam, gdzie rejestrowałaś domenę, w specjalnym panelu ustaw rekordy NS dla domeny (name servers): ns1.cba.pl, ns2.cba.pl i/lub ns3.cba.pl. Ustawienia oczywiście zatwierdź.
  • Przejdź do Panelu CBA do sekcji Domeny i kliknij "Dodaj". Wpisz w pole DOKŁADNIE swój adres busycorner.co.uk, potwierdź komunikat, że domena jest już zarejestrowana. Z listy poniżej wybierz konto, na którym domena ma działać (busycorner.cba.pl).
  • Strona zacznie działać pod nową domeną do 48 godzin. To tzw. propagacja DNS i to opóźnienie jest w 100% normalne. Zazwyczaj trwa to jednak kilka-kilkanaście godzin, więc szybciej :-)
Następnie, jak twoja strona będzie już działać pod nową domeną, należy zadbać żeby WordPress używał TYLKO jej. Najskuteczniejszy jest sposób #4 podany w tym poradniku, jednak śmiało mozesz próbować wcześniejszych (łatwiejszych). Pamiętaj jednak - najlepiej zrób wpierw kopię zapasową bazy danych strony.

W tym celu musisz przejść do zakładki Bazy Danych->Zarządzaj->zalogować się do MySQL->na górze w menu "Bazy danych"->wybrać swoją bazę-> na górze w menu "eksport" i zapisać plik .sql z backupem bazy.

A następnie próbuj sposobów stąd: http://netbloger.eu/jak-zmienic-adres-s ... wordpress/

W razie potrzeby napisz ponownie, pomogę Ci tego dokonać.
hey,

no i chyba cos namieszalam, DNS zmienione i juz aktywne, na busycorner.co.uk pokazalo sie logo CBA.pl i ze strona nie istnieje, czyli na tym etapie bylo OK, pozniej zainstalowalam wtyczke Velvet Blues Update URL, potem wpiasalam stary adres cba.pl i nowy co.uk, wedlug instrukcji :). Nie moge sie zalogowac teraz do wordpressa, cba.pl strona sie rozsypala, zostalo troche porozrzucanego tekstu, jak prubuje wpisac /login to przekierowuje mnie strone busycorner.co.uk ktora jeszce nie istnieje http://www.busycorner.co.uk/wp-login.php. Nie wiem niestety jak teraz z tego wybrnac. Dzieki z gory za pomoc
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Przeniesienie strony z cba.pl nma wlasna domene

Post autor: Venite »

busycorner, zaznacz to konto do usunięcia jeszcze raz (jeśli masz taką możliwość). Nie miałaś zakładać nowego konta hostingowego, a tylko dodać do tego z CBA.pl domenę (sekcja Domeny w Panelu CBA). Tak też napisałem. Nic nie kombinuj z kontem hostingowym! Nie jest Ci potrzebna jego zmiana ani dodawanie nowego, zostań na tym z *.cba.pl - po prostu ustawi się na nim, aby używało tej domeny. Tak będzie Ci łatwiej.
Venite pisze: Tam, gdzie rejestrowałaś domenę, w specjalnym panelu ustaw rekordy NS dla domeny (name servers): ns1.cba.pl, ns2.cba.pl i/lub ns3.cba.pl. Ustawienia oczywiście zatwierdź.
Przejdź do Panelu CBA do sekcji Domeny i kliknij "Dodaj". Wpisz w pole DOKŁADNIE swój adres busycorner.co.uk, potwierdź komunikat, że domena jest już zarejestrowana. Z listy poniżej wybierz konto, na którym domena ma działać (busycorner.cba.pl).
Strona zacznie działać pod nową domeną do 48 godzin. To tzw. propagacja DNS i to opóźnienie jest w 100% normalne. Zazwyczaj trwa to jednak kilka-kilkanaście godzin, więc szybciej
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Przeniesienie strony z cba.pl nma wlasna domene

Post autor: Venite »

busycorner, zrobiłem już tak, że po wpisaniu busycorner.co.uk kieruje na tą samą stronę, co busycorner.cba.pl. Teraz Twoim zadaniem jest zmienić na busycorner.cba.pl te adresy w tej wtyczce na poprawne ;)

Następnie w .htaccess dodaj takie coś: (plik .htaccess znajduje się na FTP i jest to plik tekstowy)

Kod: Zaznacz cały

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?busycorner\.cba.pl [NC]
RewriteRule (.*) https://busycorner.co.uk/$1 [R=301,L]
WAŻNE, abyś dokonała tej zmiany PO USTAWIENIU wszystkiego w Wordpress! Czyli, jak strona będzie poprawnie działać pod busycorner.co.uk - wyświetlane wszystkie elementy itp.
Ten kod podany przeze mnie powyżej spowoduje, że "wybierzesz" tylko jeden adres, a jak ktoś wpisze busycorner.cba.pl to przekieruje go na busycorner.co.uk (czyli wskaże przeglądarce/robotowi Google: busycorner.cba.pl zmieniło się w busycorner.co.uk i tam masz wchodzić).
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
busycorner
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:05:50
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

Przeniesienie strony z cba.pl nma wlasna domene

Post autor: busycorner »

... i wszystko wrocilo do normalnosci, wielkie dzieki za pomoc. Czyli teraz mam dwa adresy dla tej same strony, wszystkie zmainy ktore zrobie beda widoczne rownolegle na dwoch?Co musze zrobic jak bede chaciala miec dwie rozne strony o roznej tematyce na moim hostingu ( w wersji PRO chyba moge miec dwie)?
Mam jeszce pytanie nie do konca zwiazane z tym problemem, ale generalnie kiedy bede miala jakies problemy to tylko zawsze rozwiazywac przez forum? nie ma np chata ?
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Przeniesienie strony z cba.pl nma wlasna domene

Post autor: Venite »

busycorner, to jest jedna strona (jedna i ta sama!) o dwóch domenach. Identyczna. Po prostu ma dwa adresy. Dlatego .htaccess "wybiera" Ci domenę busycorner.co.uk (busycorner.cba.pl staje się tylko taką domeną zastępczą, techniczną).

Jak chcesz dodać kolejną stronę, to po prostu dodajesz kolejne konto hostingowe i tam tworzysz zupełnie inną, niezależną, oddzielną stronę. Może to być jako konto free, może być jako PRO lub VIP - to już wedle Twoich potrzeb i upodobań :)

Udzielamy pomocy na maila: obsluga[at]cba.pl, na forum (tutaj) oraz w specjalnych ticketach (sekcja "Wsparcie" w Panelu CBA). Na naszym fanpage na facebooku również można się "załapać". ;)
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ