open-classfields problemy z instalacją

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę. Jeśli jeszcze nie orientujesz się w temacie robienia stron, zapraszamy tutaj.
vifno
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2015, 09:15:46
Płeć: Niewybrana
User Agent: Safari Linux 911x512

open-classfields problemy z instalacją

Post autor: vifno »

Witajcie, miałem zamiar przetestować silnik/skrypt o nazwie open-classfields, który jest po prostu serwisem ogłoszeniowym open source, ale od wczoraj się z tym męczę by to diabelstwo u was uruchomić (głównie do celów przetestowania, potem zdecyduje co będzie później).

Za pierwszym razem, ściągnąłem, wysłałem na subdomenę test.kompowiec2.cba.pl, uruchamiam plik instalacyjny. Jest git, instalator się uruchomił, ale wymaga PHP minimum 5.5 i włączenia mod_rewrite. Do pierwszego sam doszedłem, w drugim przypadku szukałem pół dnia czy jakikolwiek kod zadziała, czy to z netu czy z waszego forum - kicha, ciągle było to samo. Ostateczny kod, pochodził z waszego forum:
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
Oczywiście dalej to samo. Próbowałem olać komunikat i wykonać instalację, po ukończeniu zostało tylko puste tło i przejście do strony głównej wykonywało instalację od nowa. Reinstalowałem dwukrotnie skrypt i mam 2 warningi i jeden error (co jest dla mnie dziwne, zwłaszcza że zadziałało za pierwszym razem)
Warning: include(/virtual/kompowiec2.cba.pl/oc/common/vendor/php-gettext/gettext.inc) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /virtual/kompowiec2.cba.pl/install/class.install.php on line 270

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/virtual/kompowiec2.cba.pl/oc/common/vendor/php-gettext/gettext.inc' for inclusion (include_path='.:/opt/lib/php') in /virtual/kompowiec2.cba.pl/install/class.install.php on line 270

Fatal error: Call to undefined function T_setlocale() in /virtual/kompowiec2.cba.pl/install/class.install.php on line 272
Nie wiem już co robić... inny skrypt tego typu oczywiście jest mile widziany.

strona to kompowiec2.cba.pl
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

open-classfields problemy z instalacją

Post autor: Venite »

vifno pisze: Warning: include(/virtual/kompowiec2.cba.pl/oc/common/vendor/php-gettext/gettext.inc) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /virtual/kompowiec2.cba.pl/install/class.install.php on line 270
Nie jest w stanie odczytać pliku z /install/class.install.php (czy plik jest wgrany i ma poprawne CHMODy?)
Drugi warning wynika z pierwszego, tak samo trzeci.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
vifno
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2015, 09:15:46
Płeć: Niewybrana
User Agent: Safari MacOS 1138x640

open-classfields problemy z instalacją

Post autor: vifno »

CHMOD tego pliku ustawiłem na 775 (z prawem wykonywania pliku) więc powinno ruszyć. Niestety, powinno jest słowem kluczowym, bo błędy jak były tak są ;( Serwer wspomina jeszcze o jakiejś literówce w kodzie w pliku instalacyjnym (install-openclassfields.php) Próbowałem to naprawić sam, ale że nie znam super-hiper-elastycznego jak guma PHP to lipa wyszła. Nawet nie wiem jak to możliwe, tym bardziej że na wgrywając skrypt za pierwszym razem, działało wszystko z wyjątkiem mod_rewrite..
ODPOWIEDZ