JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę. Jeśli jeszcze nie orientujesz się w temacie robienia stron, zapraszamy tutaj.
dalton2973
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:19:15
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: dalton2973 »

Wszystko na 'gwałt' chcą opanowywać sztukę tworzenia stron www..Powiem wam nic na siłę ! jeśli chcecie się tego uczyć bo słyszeliście, że można na tym interesie nieźle zarobić to radzę jedno, wycofać się z tego ;) Nic na siłę powtarzam. Lepiej się zająć czymś innym i żyć na luzie .
marticz13
Posty: 2
Rejestracja: 07 sie 2015, 10:25:53
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: marticz13 »

skipi pisze:Witam szukam czytam po waszym forum znajduje html itd itd! Jestem zupelnym laikiem w tworzeniu stron! wszystko co tu piszecie to dla mnie czarna magia nie mam czasu sie nauczyć! kursy itd linki itp:jakie znajduje wymagają czasu nie mam takiego niestety:(Do rzeczy:)przyszedł syn do mnie i mowi mam stworzyć strone na CBA.pl pytam i co on ze nie umie pan z informatyki ich chyba nie bardzo się przyłożył do ich nauki na lekcji skoro on nie umie lub mlody nie słuchał uważnie :( no i ja siedzę tu od paru godzin sznupie tu na forum sznupie w google znajduje poradniki rozmaite ale tak jak wspomniełem jestem zupełnym laikiem.mam stworzyć strone w 1 dzień aby synek pały nie dostał i masakra proszę pomocy krok po kroku dla mnie dla laika strona z 3 fotkami jak zrobić ?
Totalny laik przepisze gotowy przykład z kursów. Jak masz ambitniejsze plany, to notatnik i pisz na podstawie tego co znajdziesz w kilku poradnikach html i css.
powodzenia
NAJFILIPINA86
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2014, 13:16:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: NAJFILIPINA86 »

Co raz mniej osób piszę w notatniku..Jeśli chodzi o takie klasyczne dłubanie to się od tego odchodzi bo programiście chcieli ogarnąć wszystko w jednym większym projekcie na potrzeby tworzenia stron WWW. Pomyśleli o czymś takim jak framweworki a notatnik odszedł już do lamusa.
ilse80
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2014, 10:46:50
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: ilse80 »

Jak ja bym miał projektować strony WWW to nie wiem co bym zrobił..Wolałbym już pracować w biedronce na kasie. Nie znoszę ustawiania szablonów - gdzie czasem trzeba wyrównać coś w stylach (obrazek nie wyświetla się tam gdzie trzeba, chciałbyś w dolnym prawym rogu a jest w lewym) i bądź tu mądry :D
MARDELLKRK71
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:41:51
Strona na CBA.pl: cbaa
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: MARDELLKRK71 »

Bardzo się cieszę, że mogę znaleźć takie materiały w internecie, bo przymierzam się do własnej działalności gospodarczej i chcę mieć profesjonalną stronę www. Na porządną pewnie sporo wydam, jeszcze mnie nie stać, ale pierwszą chętnie założę sam.
porfirion1528
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2014, 22:51:18
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x800

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: porfirion1528 »

szablonów w internecie jest dużo ale większość z tego co oglądałem jest płatnych. Również dobrze takie podstawowe edytory stron można znaleźć w firmach które oferują hosting.
darson51
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2015, 09:21:09
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: darson51 »

No dobra magicy. Tu gościu już wcześniej wspominał i prosił o pomoc zaznaczając że jest laikiem, no i ja też choć już trochę ogarniętym, aczkolwiek słownictwa nadal nie kumam zupełnie, i mi się wydaje że jeśli ktoś prosi o pomoc to tłumaczenie na wiele się nie zda tym bardziej tłumaczone językiem zupełnie nie zrozumiałym, a może by tak na obrazkach?? OK, ja też proszę o pomoc. Zrobiłem sobie stronę na wordpressie na localhoście i chciałem ją wrzucić na CBA, żebyśmy się dobrze zrozumieli, nie wgrywałem oprogramowania wordpress na CBA tylko strona jest na localhost. Założyłem konto na CBA, założyłem bazę danych, z wordpressa exportowałem plik SQL z moją stronką, w bazie danych na CBA kliknąłem "zarządzaj", wlazłem na phpMyAdmin, tu z kolei "import", wybierz plik itd. tabele (chyba tak to się nazywa) są już w bazie danych, na dole "wykonaj" i teraz zonk, pojawia się coś takiego, http://wrzucaj.net/image/Dp1Ps a ja nie wiem co dalej. Dla fachowców takich jak Wy to na pewno pikuś i proszę się ze mnie nie śmiać :D Każdy jest fachowcem w swojej dziedzinie, jak komuś powiem: proszę zastosować rurę o rdzeniu spienianym DN 160 SN8 to większość z Was bez wujka Google za chiny nie wie o czym mowa :wink: Bardzo proszę o pomoc. Może być na maila darson51@vp.pl Pozdrawiam!!
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: Venite »

darson51 , co konkretnie chcesz zrobić? I nie wiem, czy nie lepiej byłoby Ci założyć swój własny wątek.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
darson51
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2015, 09:21:09
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: darson51 »

...no założyć wątek, ale jak? :lol: a co chciałbym zrobić? no żeby ta strona zrobiona na wordpressie znalazła się w necie i raczej na CBA skoro już tu zacząłem, jak już wspomniałem nie jestem oblatany jeśli chodzi o zakładanie stron, możne gdybym był młodszy .. :-) a może znalazłby się ktoś kto tak krok, nie kroczek po kroczku by mi powiedział jak to zrobić.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: Venite »

darson51 , po prostu założyć nowy temat ;)

Jeśli chcesz założyć stronę na WordPressie, musisz wejść na http://cba.pl/panel i jeśli nie masz to założyć u nas konto - zapraszamy :)

Następnie trzeba założyć bazę MySQL w zakładce Bazy Danych, no i oczywiście zapamiętać dane dostępowe (instalator skryptu jeszcze je Tobie przypomni, oprócz hasła rzecz jasna - to jest bezpiecznie zakodowane i znane tylko Tobie).

Następnie robisz zrzut (eksport) bazy danych z Localhosta, w której znajduje się Twój Wordpress do pliku .sql. Warto jest go też dobrze zedytować (dodać hasz # na początku linijki z poleceniem CREATE DATABASE oraz edycja wymieniona w linku który podam na dole) i importujesz do swojej bazy danych (przycisk "zarządzaj" obok bazy danych w liście w Panelu CBA przeniesie Cię do PhpMyAdmin). Tam wybierasz swoją bazę danych i z menu górnego wybierasz "import" i wybierasz wyeksportowany z localhosta plik SQL.

Następnie wgrywasz komplet plików z Wordpressa najlepiej do głównego katalogu na FTP (najlepiej użyć programu typu FileZilla); domyślny login na FTP to admin@adressstrony.cba.pl, adres serwera to adres Twojej strony, no i hasło takie jak do Panelu CBA.

Na końcu musisz wejść w plik wp-config.php (albo bezpośrednio na serwerze edytować, albo wyedytować na komputerze i potem nadpisać na FTP) i zmienić dane dostępowe do bazy danych. Login, hasło do wpisania, nazwę bazy danych i serwer bazy danych znajdziesz do wpisania właśnie tam; w razie czego do Google bez problemu jest to do znalezienia, nawet na Wiki Wordpressa, jest też do znalezienia w poniższym linku. Jeśli będziesz miał problem jakie dane musisz wpisać i zmienić, napisz tutaj.

W ustawieniach WP warto też zmienić od razu SITE URL (adres Twojej witryny) na aktualny, by uniknąć konfliktów, i posprawdzać konfigurację wtyczek itp.

Wspomniany link: http://www.tipspot.pl/jak-przeniesc-wor ... ny-serwer/
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ