Jak wstawić stronę

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę. Jeśli jeszcze nie orientujesz się w temacie robienia stron, zapraszamy tutaj.
kompek
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2005, 20:10:50
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Jak wstawić stronę

Post autor: kompek »

Mam prawie gotową stronę www, mam założone konto na cba.pl, założyłem server ftp, ale nie potrafię postawić na serverze mojej strony. Czy mógłby ktoś krok po kroku powiedzieć mi jak to się robi?
Awatar użytkownika
maciaszek
Posty: 805
Rejestracja: 15 lip 2005, 12:31:33
Lokalizacja: siê biorą dzieci ?
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: maciaszek »

http://www.cba.pl/forum/viewtopic.php?t=270
poczytaj sobie tutaj bedziesz mial podane parametry.
Stronke kopiujesz do katalogu "TwojaWWW"
http://atomicdesign.cba.pl - profesionalny webdesign
HTML CE 2006 : ukończono
#################### 35%
Awatar użytkownika
EngCentre
Przyjaciel CBA
Posty: 1214
Rejestracja: 02 sie 2005, 04:35:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: EngCentre »

To juz bylo - uzyj szukaj, albo po prostu przeszukaj forum recznie to juz na prawde bylo nie raz... nawet w tym dziale masz chyba jakiegos howtosa . . . poszukaj w tych przyklejonych . . .
The Beatles rule ! ! !
kompek
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2005, 20:10:50
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: kompek »

Ok, dziekuje mam juz na miejscu co trzeba, ale dlaczego jak klikne na pulpicie index.html to wszystko ładniei działa, a jak wejde na www.komptrans.cba.pl (strona jest zrobiona w 30%) to widaćtylko ramki??
Awatar użytkownika
EngCentre
Przyjaciel CBA
Posty: 1214
Rejestracja: 02 sie 2005, 04:35:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: EngCentre »

CZYZBY dlatego:
<FRAME SRC="file:///c:/Documents%20and%20Settings/Maciej/Pulpit/frameset1a.html" NAME="ramka lewa">
a pozniej:
<FRAME SRC="file:///c:/Documents%20and%20Settings/Maciej/Pulpit/frameset2.html" NAME="ramka prawa">
i jeszcze jeden:
<FRAME SRC="file:///C:/Documents%20and%20Settings/Maciej/Pulpit/frameset3.html" NAME="ramka dolna">
Popraw to i bedzie dobrze . . .
The Beatles rule ! ! !
kompek
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2005, 20:10:50
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: kompek »

Sorry, że pytam... a jak?
To moja pierwsza strona, a ja nie wiem co tam niby mam zmienić :/
P.S.

A jak to zrobiles, że masz dostep do całej tej rozpisku w html'u :roll: :D :shock:
Awatar użytkownika
EngCentre
Przyjaciel CBA
Posty: 1214
Rejestracja: 02 sie 2005, 04:35:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: EngCentre »

Co do tego PS-a to widze, ze Ty tez korzystasz z FF, wystarczy kliknac prawym przyciskiem myszki na stronie, pozniej "Pokaz zrodlo strony" . . .;)

A zmienic musisz te sciezki dostepu do tych plikow, bo Ty zdefiniowales tam pliki na Twoim dysku . . . Najlepiej zajrzyj tu: http://www.kurshtml.[regulamin forum: punkt 2.13]
The Beatles rule ! ! !
kompek
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2005, 20:10:50
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: kompek »

Kurcze, nadal nie wiem na co mam zmienić źródło dostepu, czytałem ten poradnik (nawet na nim się wzorowałem ;-)) i nie zauważyłem takich błędów jak moje. Naprawde byłoby dla mnie to dużym ułatwieniem, gdyby ktoś pokazał jak zmienić chociaż jedną ścieżkę :?:
Awatar użytkownika
qasq
Posty: 181
Rejestracja: 06 sie 2005, 13:19:32
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: qasq »

EngCentre pisze:CZYZBY dlatego:
<FRAME SRC="file:///c:/Documents%20and%20Settings/Maciej/Pulpit/frameset1a.html" NAME="ramka lewa">
a pozniej:
<FRAME SRC="file:///c:/Documents%20and%20Settings/Maciej/Pulpit/frameset2.html" NAME="ramka prawa">
i jeszcze jeden:
<FRAME SRC="file:///C:/Documents%20and%20Settings/Maciej/Pulpit/frameset3.html" NAME="ramka dolna">
Popraw to i bedzie dobrze . . .
musisz to poprawic na takie odniesienie do pliku aby pokrywało się ono z plikiem na serverze. np
<FRAME SRC="file:///C:/Documents%20and%20Settings/Maciej/Pulpit/frameset3.html" NAME="ramka dolna"> zamien na:
<FRAME SRC="ramki/ramkadol.html" NAME="ramka dolna">
w ten sposob, odniesienie do zawartosci ramek bedzie sie pokrywalo z zawartoscia folderu "ramki" jest to przyklad... na poczatku tez mialem tego typu problemy... jak cos to napisz na gg :)
bo jesteś
Moja...

Poczytaj jak łatwo mo¿na daæ mi plusa... jeśli tylko uwa¿asz to za adekwatne, prosze o nagrodê w tej¿e postaci (dział FAQ)
ODPOWIEDZ