Zapisywanie e-maili

Wszystko o językach skryptowych takich jak PHP i Perl, serwerach WWW, CGI, bazach danych i języku SQL.
dbordzo
Posty: 4
Rejestracja: 06 sty 2016, 12:33:52
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Zapisywanie e-maili

Post autor: dbordzo »

Witam, jeśli chodzi o budowanie stron internetowych jestem nie za dobry. Napiszę może najpierw co chcę zrobić, a więc chciałbym, aby meile podawane były zapisywane w pliku na serwerze. Dodałem to także do tematu php, poniewaz ekstra by było gdyby można było to zrobić także za pomocą oddnosnika. czyli jak ktoś wchodzi na stronę typu mojastrona.cba.pl/ te całe sprawy z php+e-mail. Wtedy zapisuje się jego e-mail. Czy da radę to zrobić w jakiś prosty sposób? Jesli nie, i trzeba to zrobić w jakiś trudniejszy sposób to oczywiście nie oczekuję na całkowitą odpowiedź, ale było by mi bardzo miło gdyby ktoś mnie chociaż trochę nakierował. Z góry dziękuję wam za pomoc i pozdrawiam
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Zapisywanie e-maili

Post autor: Venite »

dbordzo, chodzi o wpisanie np. w polu "email" maila, a potem wpisanie go do pliku przy kliknięciu "wyślij", czy jak dokładnie? Bo nie do końca rozumiem.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
dbordzo
Posty: 4
Rejestracja: 06 sty 2016, 12:33:52
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Zapisywanie e-maili

Post autor: dbordzo »

Ogólnie to mam pytanie czy jest mozliwośc zrobenia to w ten sposób: jest moja strona załóżmy dbordzo.cba.pl. I teraz jeśli ktoś uruchomia stronę dbordzo.cba.pl/emailadress:gaska
Wtedy zapisuje się email gaska. Czy jest to mozliwe?
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Zapisywanie e-maili

Post autor: Venite »

dbordzo, prędzej wyglądałoby to na coś w stylu dbordzo.cba.pl/plik.php?email=gaska

Jednak najprościej byłoby to chyba zrobić za pomocą formularza i czegoś takiego musiałbyś w Internecie szukać: http://www.kess.snug.pl/?sid=10&pid=31

Pewnie na sposób wspomniany przez Ciebie też się da, ale nie spotkałem się z odpowiednim przykładem.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
dbordzo
Posty: 4
Rejestracja: 06 sty 2016, 12:33:52
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Zapisywanie e-maili

Post autor: dbordzo »

A więc trochę nad tym teraz posiedziałem i wydaje mi się że zrobiłem już coś z tego, ale niestety nie zapisuje mi nic w bazie mysql. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, a więc zrobiłem tak:

Stworzyłem tabelę score która wyglada tak:

Kod: Zaznacz cały

CREATE TABLE `score` (
   `id` INT(10) UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY,
   `name` VARCHAR(15) NOT NULL DEFAULT 'anonymous',
   `score` INT(10) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '0'
)
ENGINE=MyISAM;
W MySql, ładnie się zrobiła żadnych błędów. Teraz w index mojej strony dałem taki skrpyt php


Kod: Zaznacz cały

<?php
       // Configuration
        $hostname = 'mysql.cba.pl';
        $username = 'username';
        $password = 'password';
        $database = 'mojastrona_cba_pl';
 
        
        try {
            $dbh = new PDO('mysql:host='. $hostname .';dbname='. $database, $username, $password);
        } catch(PDOException $e) {
            echo '<h1>An error has ocurred.</h1><pre>', $e->getMessage() ,'</pre>';
        }
 
        $realHash = md5($_GET['name'] . $_GET['score']); 
        
            $sth = $dbh->prepare('INSERT INTO scores VALUES (null, :name, :score)');
            try {
                $sth->execute($_GET);
            } catch(Exception $e) {
                echo '<h1>An error has ocurred.</h1><pre>', $e->getMessage() ,'</pre>';
            }
	?>
ładnie się to robi poniewaz nie pokazuje błędów kiedy odpalam mojastrona/index.php

jednak teraz gdy chce zrobic taki myk ze:
odpalam strone mojastrona.pl/index.php?"name=" + Zorro + "&score=" + 45
to nic sie nie zapisuje do pliku w mysql :c
Nie wiem do konca gdzie robie błąd, moze za prosot to chciałem zrobić
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Zapisywanie e-maili

Post autor: Venite »

dbordzo, raczej z tym pytaniem musiałbyś się zapytać na forum programistycznym (np. forum PHP.pl), wiem o co Ci chodzi - o przechwycenie danych bezpośrednio z adresu URL strony (z parametrów). Obawiam się, że moje kompetencje w języku PHP, a przynajmniej w tym kierunku, są zbyt ograniczone by Ci pomóc.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
dbordzo
Posty: 4
Rejestracja: 06 sty 2016, 12:33:52
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Zapisywanie e-maili

Post autor: dbordzo »

Ok będę kombinował, ale dziękuję za chęci :)
ODPOWIEDZ