Wstawienie forum w subdomenę, a shoutbox na stronę główną

Wszystko o językach skryptowych takich jak PHP i Perl, serwerach WWW, CGI, bazach danych i języku SQL.
Userr
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2015, 15:04:33
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Wstawienie forum w subdomenę, a shoutbox na stronę główną

Post autor: Userr »

Chciałbym, żeby na głównej stronie był shoutbox, a w subdomenie było forum, tzn:
shoutbox - strona.pl
forum - forum.strona.pl
Zależy mi, żeby formularz logowania był zarówno na stronie głównej, jak i w subdomenie forum i gdy użytkownik zaloguje się na stronie głównej (i może wówczas pisać w shoutbox), to jest również automatycznie zalogowany na podstronie forum (i może wówczas pisać posty na forum) i odwrotnie. Czyli jedno konto użytkownika będzie to pisania w shoutbox i forum.
Czy moglibyście polecić jakieś forum, które posiada również shoutbox, który da się przenieść z subdomeny na stronę główną?

Z tego co patrzyłem, to phpBB ma coś takiego jak "MINI-CHAT" (który wygląda po prostu na zwykły shoutbox) i jest on oczywiście na stronie forum. Czy z przeniesieniem tego shoutboxa na stronę główna serwisu byłoby dużo pracy?
po22
Posty: 404
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:57:43
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x1024

Re: Wstawienie forum w subdomenę, a shoutbox na stronę główną

Post autor: po22 »

PhpBB to dobry wybór. Zależy od umiejętności, ale jest to możliwe.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Userr
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2015, 15:04:33
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1472x828

Re: Wstawienie forum w subdomenę, a shoutbox na stronę główną

Post autor: Userr »

Też tak myślę, że phpBB będzie dobry. Orientujecie się może, czy istnieje jakiś plugin, który umożliwia integrację z jakimś zewnętrznym system do komentarzy pod newsami (chciałbym, żeby z jednego konta użytkownik mógł pisać na forum, shoutboxie oraz właśnie pisać komentarze pod newsami)? A może phpBB ma jakieś własne rozwiązanie tego typu?
po22
Posty: 404
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:57:43
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x1024

Re: Wstawienie forum w subdomenę, a shoutbox na stronę główną

Post autor: po22 »

Userr, przeglądałem google ale nic takiego nie widzę. Jeżeli posiadasz wiedzę to myślę, że najłatwiej będzie skorzystać z rozwiązania jak na scigacz.pl. Tworzyć wraz z newsem nowy temat i wyświetlać nowe posty jako komentarze dla danego newsa.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Userr
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2015, 15:04:33
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1472x828

Re: Wstawienie forum w subdomenę, a shoutbox na stronę główną

Post autor: Userr »

Albo ewentualnie mógłbym zdecydować się na Wordpressa (który przecież umożliwia komentowanie newsów) i phpBB. Istnieją mosty łączące te dwa skrypty. Początkowo myślałem o WP-United, ale on nie wspiera chyba najnowsze wersji phpBB 3.1.x (której prawdopodobnie użyje - im nowsza tym chyba lepiej). Czy wobec tego znacie jakieś mosty pomiędzy wersjią phpBB 3.1.x a Wordpressem?
ODPOWIEDZ