Problem z połączeniem z bazą danych

Wszystko o językach skryptowych takich jak PHP i Perl, serwerach WWW, CGI, bazach danych i języku SQL.
swider
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2015, 09:31:09
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Problem z połączeniem z bazą danych

Post autor: swider »

Witam !

Piszę swoją stronę internetową z rejestracją użytkownika i logowaniem. Założyłem konto na cba.pl oraz założyłem bazę danych i wszystkie pliki przesłałem na serwer. Wszystko spoko ale kiedy chce zarejestrować użytkownika to wyskakuje mi błąd:

Kod: Zaznacz cały

Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[HY000] [2002] php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known' in /virtual/swider.cba.pl/Strona/db.php:2 Stack trace: #0 /virtual/swider.cba.pl/Strona/db.php(2): PDO->__construct('mysql:host= mys...', 'moja_nazwa_uzytkownika', 'moje_haslo') #1 /virtual/swider.cba.pl/Strona/reg.php(3): include('/virtual/swider...') #2 {main} thrown in /virtual/swider.cba.pl/Strona/db.php on line 2   
Nie wiem o co chodzi. Baza danych została stworzona i tabela również. Jeżeli chodzi o połączenie z bazą danych w kodzie to wygląda to tak:

Kod: Zaznacz cały

<?php
    $db = new PDO("mysql:host=mysql.cba.pl;dbname=swider_cba_pl","moja_nazwa_uzytkownika","moje_haslo"); 
Oczywiście w miejscach moja_nazwa_uzytkownika oraz moje_haslo wstawiam dane z cba.pl którymi łączę się z bazą danych.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem ? Zaznaczam że kiedy korzystałem z localhost (XAMPP) nie było żadnego problemu z połączeniem z bazą. Proszę o pomoc.
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: Problem z połączeniem z bazą danych

Post autor: rkd77 »

W cudzysłowie masz spacje, których nie powinno być.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
swider
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2015, 09:31:09
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Problem z połączeniem z bazą danych

Post autor: swider »

W którym miejscu ? Nie potrafię zlokalizować

---- EDIT ----

Ok, faktycznie była spacja. Wszystko już gra. Temat do zamknięcia
archiforma
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2014, 17:11:08
Strona na CBA.pl: smot.com.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Re: Problem z połączeniem z bazą danych

Post autor: archiforma »

Witam!!!

Droga Administracjo

Od kilku dni mamy problemy z połączeniem sie z serwerem cba poprzez FileZilla (do tej pory nie było problemów- ładowalismy nowe dane systematycznie)
Mamy dwie domeny - archiformaarchitekci.pl oraz smot.com.pl i nie mozemy sie zalogować: wyskakuje błąd- ''530 Login authentication failed, Błąd krytyczny , Nie mozna się połączyć z serwerem.''
Hasła napewnio wpisujemy poprawne, gdyż używająć właśnie je jestesmy wstanie sie nortmalnie zalogować na nasze domenty (np w celu sprawdzenia ogladalnosci i statystyk) poprzez stronę cba.pl

Bardzo prosimy o pomoc, chcielibysmy updatowac nasze strony


Pozdrawiam.

ArchiformaArchitecki
Smot
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: Problem z połączeniem z bazą danych

Post autor: rkd77 »

archiforma, są dwie sprawy. Zmieniło się IP na 95.211.144.65
Jeśli u rejestratora domeny, jest podany adres IP a nie serwery nazw ns1.cba.pl ns2.cba.pl, to należy tam zmienić.
Druga rzecz, przy logowaniu do ftp jako host należy podać nazwę swojej domeny zamiast cba.pl.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
archiforma
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2014, 17:11:08
Strona na CBA.pl: smot.com.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Re: Problem z połączeniem z bazą danych

Post autor: archiforma »

Witam,
u rejestratora są podane serwery nazw ns1.cba.pl ns2.cba.pl

Zgadza sie z drugą rzeczą, wpisalismy tym razem adres nasej strony i reszte tak samo i działa! Dziekujemy@!

---- EDIT ----

Witam ponownie,

Jaki moze byc powód że w statystykach od 3 dni nie ma żadnego ruchu?
tzn 6,7 stycznia nie ma pokazane w statystyce że był jakiś ruch na stronie ???
Czy moze to być spowodowane tym że tym razem logując bądz updateując stronę wpisujemy smot.com.pl zamiast cba.pl ??? -po ostatnich problemach z połączeniem z bazą danych????



Pozdr

ArchiformaArchitekci
Smot
ODPOWIEDZ