Jak przenieś stronę z c0.pl do .pl?

Wszystko o językach skryptowych takich jak PHP i Perl, serwerach WWW, CGI, bazach danych i języku SQL.
xdax1
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2014, 14:52:14
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Jak przenieś stronę z c0.pl do .pl?

Post autor: xdax1 »

Witam, mam stronę w php fusion w wersji 5.4 na adresie c0.pl.
Kupiłem domenę PL. W jaki sposób mam przenieść stronę na tą domenę? Da się przenieść ze wszystkim wejściami itd?
Próbowałem skopiować po prostu wszystko z ftp i wkleić do nowego, ale to nie działa.
Nie chce podawać adresu strony.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Jak przenieś stronę z c0.pl do .pl?

Post autor: Venite »

xdax1, u rejestratora domen skieruj nameserwery (NS) na ns1.cba.pl i ns2.cba.pl. Następnie w Panelu CBA w sekcji "Domeny" kliknij "+ Dodaj" i wpisz PEŁNĄ NAZWĘ domeny bez http:// i www, np. "kowalski.pl", zignoruj ostrzeżenie że jest już zarejestrowana (wszak jest Twoją własnością i o tym wiesz) i z listy poniżej wybierz konto, któremu ma być przypisana.

Widzę jednak, że dla konta "xdax1" nie ma przypisanych kont hostingowych - po prostu skieruj NS-y (opis z samej góry) u rejestratora i zamiast dodawać domenę, dodaj konto hostingowe już na swój adres z końcówką .pl, po prostu będziesz musiał odczekać do 48h, a konto bezpośrednio będzie na .pl - chyba, że chodzi o inne konto.

Jeśli kupowałeś domenę u nas, wybierz w sekcji Domeny w Panelu CBA domenę i kliknij "edytuj", po czym z listy wybierz konto hostingowe, do którego ma być podpięta. Wówczas NS-y są ustawiane automatycznie.

Do 48 godzin (musi zajść tzw. propagacja DNS - info o przynależności i istnieniu domeny musi się "rozejść" po sieci) Twoja strona będzie dostępna pod nowym adresem; zazwyczaj trwa to jednak krócej - kilka godzin. Warto potem zmienić ustawienia skryptu na właściwe, aby używał domeny .pl domyślnie.

Po więcej informacji napisz mi na PW adres strony i skrypt oraz co dokładnie chcesz zrobić.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
xdax1
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2014, 14:52:14
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Jak przenieś stronę z c0.pl do .pl?

Post autor: xdax1 »

Tak, kupowałem u Was domenę PL i mam na innym koncie.
Zrobiłem to co napisałeś:
Jeśli kupowałeś domenę u nas, wybierz w sekcji Domeny w Panelu CBA domenę i kliknij "edytuj", po czym z listy wybierz konto hostingowe, do którego ma być podpięta. Wówczas NS-y są ustawiane automatycznie.
Ustawiłem to konto hostingowe na stary adres (ten z .c0.pl). Teraz czekam, zobaczę czy zadziała, dzięki.
Jeśli nie, to napiszę na PW.
ODPOWIEDZ