Wielkość liter i literówki na serwerze

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
ODPOWIEDZ
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Wielkość liter i literówki na serwerze

Post autor: juice »

Ponieważ dużo osób ciągle miało z tym problemy, zainstalowałem moduł do serwera www który sprawdza wasze ewentualne literówki w podawaniu nazwy plików.

możecie zrobić jedną literówkę, a serwer sam sprawdzi wszelkie możliwe kombinacje. (lub możecie pomylić wielkość liter, nawet wszystkich z tego co wiem)

przydatne to będzie głównie dla plików, które np. zaczynają się z dużej litery, a ktoś je podlinkowął z małej. Lub które mają rozszerzenia dużymi (często bywa że mają .JPG a ktoś daje linka do .jpg)

Niestety ten moduł, ze względów oczywistych, trochę bardziej obciąża serwer (serwer musi wykonać wiele sprawdzań czy nie ma danej kombinacji pliku, w przypadku gdy się ktoś pomyli ), także będę musiał dokładnie zobaczyć jaki to ma wpływ na wydajność serwera. Jeśli niewielki, to zostanie, a z forum powinny zniknąć pytania typu
czemu mi nie działa strona, wrzuciłem plik Test.html i próbuje go ściagnąć odwolując się do user.cba.pl/test.html i nie działa! pomocy!
ODPOWIEDZ