pad cba

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Post autor: juice »

UPDATE: stary padający dysk został zamontowany w formie READ ONLY (tylko odczyt). działa zatem teraz wersja tuż z przed padu.

dla tych, którym lepiej działało na backupie - nie panikujcie, dajcie chwilę innym pozgrywać sobie dane (na wszelki wypadek jeśli ktoś nie ma kopii ) + mi dać trochę czasu żeby to zsynchronizować.

dla tych, którym i tak nie działa mimo read-only (i nie działało również na backupie) - przykro mi, pewnie akurat na waszym obszarze pojawiły się bad sectory i odzyskanie tego jest kompletnie nierealne, nawet w laboratoryjnych warunkach. POWINNO to dotyczyć w sumie kilkudziesięciu plików (na serwerze plików jest w sumie kilka milionów)

dzisiaj w nocy odpalę komendę, która przekopiuje dane z tego systemu na backup pod warunkiem, że są wersje nowsze na tym dysku niż na backupie

efektem będzie, mam nadzieję wersja najnowsza. dla tych którzy porobili różne zmiany np. wczoraj czy przedwczoraj - nie powinno wam to nic popsuć, bo data wczorajsza będzie nowsza od ostatniej daty z przed padu.

jeśli ktoś ma jakieś wąptpliwości - niech sobie pliki kopiuje. bazy są nienaruszone bo są na innym serwerze.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2008, 17:47:48 przez juice, łącznie zmieniany 1 raz.
ellotris
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2008, 19:37:01
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864
Kontakt:

Post autor: ellotris »

Mi działało jeszcze godzinę temu, a teraz mam na FTP te pliki z backup'a z dnia awarii i nie mogę nic na niego wysłać.

"Przesyłanie nie powiodło sie. Kontynuować?"

Kiedy będzie można ponownie coś wysyłać?
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Post autor: juice »

ellotris pisze:Mi działało jeszcze godzinę temu, a teraz mam na FTP te pliki z backup'a z dnia awarii i nie mogę nic na niego wysłać.

"Przesyłanie nie powiodło sie. Kontynuować?"
bo właśnie udało mi się odpalić kopię z przed awarii.... mam teraz obie kopie, tą z przed awarii oraz backupa, nie mogę ich obu na raz wam udostępnić.

w nocy je zscynhronizuje i zostaną wam najnowsze pliki z obu kont.

jak wrócę, to oprócz uporządkowania wszystkich spraw obiecuję niespodziankę dla wszystkich którzy przeszli te trudne chwile. + obiecuję backup pewniejszy.
ellotris
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2008, 19:37:01
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864
Kontakt:

Post autor: ellotris »

OK super :)
Czyli jutro wszystko powinno działać? Dziś zrobiłem małe zmiany i chciałem wysłać na serwer a tu niespodzianka.

Jeszcze jedna sprawa.
Na temat kont mailowych na cba. Tuż po awarii nie można było zalogować się na swój e-mail do czasu kiedy nie podało się nowego hasła, a gdy już to się zrobiło wszystkie wiadomości z poczty zostały skasowane. Teraz nie ma wogle dostępu do logowania na pocztę.

Czy nadal będzie możliwe logowanie się na konta e-mail te z przed awarii? I czy e-maile sprzed awarii dalej będą dostępne czy zostaną skasowane?
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Post autor: juice »

wszystko ze starej partycji, JE¦LI nie leżało akurat na bad sectorach, będzie dostępne, tyczy się to poczty i statystyk.

po reakcji na forum sądzę, że lepszym pomysłem będzie jednak odpalenie backupa po staremu, a dla tej 1/5 uzytkowników której dotyczył pad po prostu dograć pliki. widzę, że wiele osób już sobie poradziło ze skutkami powrotu do 2tygodniowego backupa i moje uruchomienie starej partycji powoduje chaos

w takim razie odpalę z powrotem backupa, a w nocy DOGRAM dane z wadliwej partycji JE¦LI dane na wadliwej partycji będa miały nowszą datę.

czyli jak coś zmodyfikowaliście od 22 marca , to to coś wam się nie wgra...
dbensz
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2008, 12:46:02
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: dbensz »

czyli jak ja założyłem forum 23 marca to nie będę mieć skasowane całe forum?!?
kitor
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: kitor »

A nie możnaby podłączyć tego starego dysku tak żeby dało się dostać do jego plików na zasadzie wince2soft.stary.cba.pl? Z międzyczasie edytowałem bazę sqlite na dysku backupowym i może nie podmienić... a takto dajmy na kilka dni tak podłączyć i każdy by mógł sobie skopiować co potrzebne
gringo997
Posty: 9
Rejestracja: 23 gru 2007, 09:24:40
Lokalizacja: tarnów
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1152x864
Kontakt:

Post autor: gringo997 »

a ja sie nie moge zalogowac na moje konto FTP. na cba sie zaloguje normalnie ale na ftp sie nie da. domena www.mojslub.cba.pl mozecie cos z tym zrobic??? prosze was :roll:
Canon you can...
yozz84
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2008, 12:30:37
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: yozz84 »

ja wogle ani nie widze strony przez http anie nie moge wejsc na ftpa... :/

www.dajmyimradosc.cba.pl
prosze o pomoc...
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

czy Wy przeczytaliście co napisał juice?!
gringo997
Posty: 9
Rejestracja: 23 gru 2007, 09:24:40
Lokalizacja: tarnów
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1152x864
Kontakt:

Post autor: gringo997 »

no fajnie ale ja nie mam nawet read only
Canon you can...
Berith
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2008, 23:00:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Post autor: Berith »

juice pisze:w takim razie odpalę z powrotem backupa, a w nocy DOGRAM dane z wadliwej partycji JE¦LI dane na wadliwej partycji będa miały nowszą datę.
Juice napisal ze w nocy wrzuci pliki z wadliwej partycji, tak wiec poczekajmy do rana na efekty.
lisowiak
Posty: 82
Rejestracja: 06 kwie 2007, 12:12:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: lisowiak »

więc to co jest TERAZ to wersja ostateczna tego co zostało odzyskane i wrzucone z powrotem?czy jeszcze bedzie cos dorzucone, mi zalezy na odzyskaniu plików z przed pada,były przez chwile i znów nie ma.To wersja ostateczna?
mareklet
Posty: 17
Rejestracja: 25 lut 2008, 19:47:13
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: mareklet »

Nie mogę się połączyć z moim ftp wyskakuje mi taki komunikat: 421 Nie można uaktywnić bezpiecznego więzienia chroot. Spróbuj tę samą nazwę użytkownika/hasło albo wprowadź je ponownie?
ArthaS
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2008, 08:49:24
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: ArthaS »

Rowniez mam ten sam komunikat, na swojej stronie pisze mi tez

You don't have permission to access / on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Mam czekac czy robic cos innego ? Bo zalezy mi na czasie..
Zablokowany