niespodzianka - powiększenie konta!

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux

niespodzianka - powiększenie konta!

Post autor: juice »

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą (zapowiadana na forach niespodzianka) oraz zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi, CBA.PL ma przyjemność zaprezentować Wam nową absolutnie bezkonkurencyjną na polskim rynku ofertę!

Powiększamy wielkość konta z 400MB aż do 1GB ! w sumie razem z pocztą, macie do dyspozycji aż 3.5GB! Mamy nadzieję, że nowe miejsce pozwoli Wam w pełni rozwinąć swoje serwisy.

życzymy Wesołych i Przyjemnych Świąt
Awatar użytkownika
ferbi
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2006, 00:06:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: IceWeasel Linux 1024x768

Post autor: ferbi »

fajnie fajnie, tylko ze ja niewykozstuje nawet 30MB xD ale moze sie przyda kiedys to miejsce :)
_______________________________
html, xhtml, css, php, mysql // start (c++, lin, js)
Awatar użytkownika
strikte
Posty: 420
Rejestracja: 03 lip 2006, 08:26:24
Strona na CBA.pl: www.planetaludzi.pl
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: strikte »

Super :D teraz konkurencja może zwinąć zabawki.
A tak nurtuje mnie ile TB ma dysk CBA? Jeśli to nie tajemnica. 8)
Awatar użytkownika
regulaminowy
Posty: 558
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:01:36
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: regulaminowy »

Wszystko fajnie i pięknie, bo czegoś takiego nie oferuje chyba żaden darmowy hosting w Polsce. Jestem pełen podziwu i gratuluję bardzo :jupi: Mnie tylko zastanawia coś innego, jak tu robić backup jak ma się np. zapełnione 500 MB pojemności :P przecież zgrywanie będzie trwało baaardzo długo. Na robienie backup'u też Adminie masz jakiś sposób aby było szybciej? A może pobierać wszystko jednocześnie a nie po plikach ściągać z serwera? :D
dvbnews.pl
Awatar użytkownika
strikte
Posty: 420
Rejestracja: 03 lip 2006, 08:26:24
Strona na CBA.pl: www.planetaludzi.pl
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: strikte »

james_b pisze:A może pobierać wszystko jednocześnie a nie po plikach ściągać z serwera? :D
A nie możesz nacisnąć ctrl+a :>
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

james_b teraz twoje dane na cba sa o wiele bezpieczniejsze przy czym mimo wszytsko zalecam regularnie robic kopie bezpieczenstwa. nie musi byc to codziennie ale raz w tygodniu w zaleznosci od czestotliwosci z jaka aktualizujecie strony. Co do robienia backupa masz dwa wyjscia:
1. nieco czasochlonne
--> klient FTP i heja, sciagamy wszystko (po kolei lepiej gdyz moze po jakims pliku przerwac polaczenia)

2. szybsze ale raczej bezsensowne skoro kozysta sie z darmowego hostingu :P
--> konto o wystarczajacej pojemnosci z dostepem do shell na innym serwerze i jedziem z wget :P Pliki z serwera na serwer leca z zawrotna predkoscia :P Poza tym nie ma potrzeby miec uruchomionego swojego komputera w czasie "kopiowania" (wlasciwie downloadu) plikow. Mozna zautomatyzowac skryptem w bash'u lub jakis w perl napisac
Awatar użytkownika
strikte
Posty: 420
Rejestracja: 03 lip 2006, 08:26:24
Strona na CBA.pl: www.planetaludzi.pl
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: strikte »

fuma pisze:klient FTP i heja, sciagamy wszystko (po kolei lepiej gdyz moze po jakims pliku przerwac polaczenia)
Apropo przerywania połączenia. Nie wiem czy to wina CBA, czy złej pogody (mam radiówkę), ale ciągle zrywa połączenia ftp. Dzisiaj przez 3 godziny wysyłałem fusiona. Chwilami siadał nawet na pierwszym pliku. Ohh, ile k**ew poleciało, z nerwów o mało nie rozwaliłem klawiatury :?
Awatar użytkownika
ferbi
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2006, 00:06:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: IceWeasel Linux 1024x768

Post autor: ferbi »

fuma tylko najpierw zaltw sobie serwer z shellem jak ma brac z shellem to juz lepiej by wyszedl jakby sobie kupil jakies konto :/
_______________________________
html, xhtml, css, php, mysql // start (c++, lin, js)
Awatar użytkownika
regulaminowy
Posty: 558
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:01:36
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: regulaminowy »

strikte pisze:
james_b pisze:A może pobierać wszystko jednocześnie a nie po plikach ściągać z serwera? :D
A nie możesz nacisnąć ctrl+a :>
Nie o takie pobieranie wszystkiego mi chodziło :P Miałem na myśli pliki na serwerze :D

fuma: Mam maksymalne zaufanie do CBA, jestem z wami od kilku lat i jeszcze się nie zawiodłem ani razu. Wiem, że pierwszy sposób jest czasochłonny i to bardzo, robiłem backup nie raz i strona, która nie przekracza 10 MB ściągała się długo, o wysyle nie wspomnę :P A co do drugiego sposobu to nie wiem o co chodzi :P nie wiem co to shell, znam taką firmę Shell, ale nie wiem co to oznacza w internecie :P
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

fuma pisze:2. szybsze ale raczej bezsensowne skoro kozysta sie z darmowego hostingu
;)
Awatar użytkownika
webmstr
Posty: 297
Rejestracja: 19 gru 2007, 19:10:41
Strona na CBA.pl: http://www.freetutorials.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: webmstr »

Teraz to na cba nie ma mocnych :wink:
Tylko, że ja aktualnie 20mb wykorzystuje. Może komuś innemu się przyda dużo miejsca. Wiem, że temat już był poruszany ale przydałaby się możliwość zlikwidowania reklam za niewielką opłatą. Jeszcze mam jedno pytanie, dlaczego mi w transferze ciągle pokazuje 0,00b, ma to jakiś związek z powiększeniem kont?
Obrazek
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

wow! super! Teraz to rzeczywiście mamy niezłe parametry. Mnie się to przyda, bo akurat wykorzystuje bardzo dużo miejsca na swojej stronie. 1 gb za darmo to faktycznie małe komercje mogą się schować. Dzieki!
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

dlaczego mi w transferze ciągle pokazuje 0,00b,
gdyż na cba.pl jest nieograniczony transfer i licznik jest wyłączony; dokładną liczbę możesz sprawdzić w statystykach;
wargo
Posty: 633
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:22:52
Lokalizacja: pleszew
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: wargo »

A są już dostępne te statystyki?
NULL
Awatar użytkownika
regulaminowy
Posty: 558
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:01:36
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: regulaminowy »

Tak, są dostępne, ale niestety dopiero od 23 lutego, przynajmniej u mnie :( u innych też tak jest.
ODPOWIEDZ