awaria jednego serwera c.d.

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
darek.st
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2014, 15:29:15
Strona na CBA.pl: approach.tk
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Re: awaria jednego serwera c.d.

Post autor: darek.st »

rkd77 pisze:darek.st, zmieniło się IP na 95.211.136.74. Może dlatego.
No pewnie, dzięki wielkie :) Już wszystko trybi
cyc407
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2014, 20:14:52
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1600x900

Re: awaria jednego serwera c.d.

Post autor: cyc407 »

Witam, po przeniesieniu strony na płatny serwer po awarii dysku w moim sklepie przestał działać mi koszyk. Na jednym z for przeczytałem
""Wysłałem e-mail do firmy hostingowej i okazało się że niedawno włączyli UNIXy Varnish Cache. Po interwencji zostało to wyłączone i teraz wszystko działa. ". Moglibyście to jakoś naprawić ?

Link do sklepu : piropolska.cba.pl
komiakiewicz
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2014, 16:37:44
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: awaria jednego serwera c.d.

Post autor: komiakiewicz »

Cześć, a gdy już na "dzień dobry" ktoś wybrał opcję "pro", a strona (http://www.wilgi2m3.pl/) leży od tygodnia, nie ma dostępu do FTP i nie wiadomo co dalej będzie, to chyba można w końcu dojść do wniosku, że cba:
1. "nagania" sobie tanią manipulacją naiwnych klientów, którzy pragną wierzyć, że jak zapłacą te kilka złotych za wersję "pro", to dostaną to, czego oczekują;
2. nie publikuje celowo nawet krótkiej wzmianki na głównej stronie serwisu o "postępie" w pracach nad usuwaniem skutków ataku DDOS, aby zmęczeni wertowaniem starych postów klienci po prostu rezygnowali z usług firmy, odchodząc do konkurencji;
3. działa co nieco na granicy prawa, gdyż jeśli z tych rzekomo 50 tys. użytkowników kont darmowych, 5 tys. przejdzie na wersję pro, opłaci konto
na przykład za 3 miesiące, to mamy wedle aktualnego cennika 12 x 5000=60000 PLN. Ale jeśli delikwent wypada gdzieś na wirażu, np. po dwóch tygodniach, bo padł serwer, to jakie będą scenariusze: a) czeka cierpliwie i modli się o cud do świętej Cybergardy,
b) studiuje firmową epistolografię cba, drążąc temat, tracąc czas, itp.
i wreszcie c) rezygnuje i opuszcza szanowne towarzystwo, ale jakieś "drobniaki" zostają po nim w cba. A zatem, jeśli z tych hipotetycznych 5000 łatwowiernych zrezygnuje połowa, to czystego zysku mamy tu 30000 PLN. Czy to nie brzmi jak zachęta do kolejnych eksperymentów z szarymi myszkami? To jest temat dla Urzędu Kontroli Skarbowej.
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: awaria jednego serwera c.d.

Post autor: rkd77 »

komiakiewicz, zmienił się IP. Nie wiem jak jest ustawione u rejestratora domeny, ale nie jest to ns1.cba.pl ns2.cba.pl.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: awaria jednego serwera c.d.

Post autor: rkd77 »

cyc407, napisałem prywatną wiadomość. Możliwe, że wyłączenie wtyczki do facebooka pomoże w tym przypadku.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
polskiriko
Posty: 37
Rejestracja: 16 paź 2014, 07:51:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900
Kontakt:

Re: awaria jednego serwera c.d.

Post autor: polskiriko »

Mam problem. Dzisiaj zorientowałem się ze word press podczas mojego zalogowania wywala taki error:

Fatal error: Allowed memory size of 68157440 bytes exhausted (tried to allocate 122880 bytes) in /virtual/polskiriko.cba.pl/wp-admin/includes/menu.php on line 189

Adres strony (polskiriko.cba.pl) dodam ze moje forum sb.polskiriko.cba.pl działa poprawnie
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: awaria jednego serwera c.d.

Post autor: juice »

komiakiewicz pisze:Cześć, a gdy już na "dzień dobry" ktoś wybrał opcję "pro", a strona (http://www.wilgi2m3.pl/) leży od tygodnia, nie ma dostępu do FTP i nie wiadomo co dalej będzie, to chyba można w końcu dojść do wniosku, że cba:
1. "nagania" sobie tanią manipulacją naiwnych klientów, którzy pragną wierzyć, że jak zapłacą te kilka złotych za wersję "pro", to dostaną to, czego oczekują;
2. nie publikuje celowo nawet krótkiej wzmianki na głównej stronie serwisu o "postępie" w pracach nad usuwaniem skutków ataku DDOS, aby zmęczeni wertowaniem starych postów klienci po prostu rezygnowali z usług firmy, odchodząc do konkurencji;
3. działa co nieco na granicy prawa, gdyż jeśli z tych rzekomo 50 tys. użytkowników kont darmowych, 5 tys. przejdzie na wersję pro, opłaci konto
na przykład za 3 miesiące, to mamy wedle aktualnego cennika 12 x 5000=60000 PLN. Ale jeśli delikwent wypada gdzieś na wirażu, np. po dwóch tygodniach, bo padł serwer, to jakie będą scenariusze: a) czeka cierpliwie i modli się o cud do świętej Cybergardy,
b) studiuje firmową epistolografię cba, drążąc temat, tracąc czas, itp.
i wreszcie c) rezygnuje i opuszcza szanowne towarzystwo, ale jakieś "drobniaki" zostają po nim w cba. A zatem, jeśli z tych hipotetycznych 5000 łatwowiernych zrezygnuje połowa, to czystego zysku mamy tu 30000 PLN. Czy to nie brzmi jak zachęta do kolejnych eksperymentów z szarymi myszkami? To jest temat dla Urzędu Kontroli Skarbowej.
- informacje na temat padu były podawane bardzo regularnie w dziale ogłoszenia, kilka razy dziennie
- wszystkie strony już działają od kilku dni
- wyliczenia i groźby pominę milczeniem

Następnym razem zamiast się tak żalić po fakcie, radzę od razu zgłosić fakt niedziałania Państwa płatnej strony na widoczny w dziale płatności adres reklamacje(malpa)cba.pl lub gdziekolwiek na forum/Facebooku. Strona działałaby w ciągu 10 minut od zgłoszenia.
cyc407
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2014, 20:14:52
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1600x900

Re: awaria jednego serwera c.d.

Post autor: cyc407 »

A mogę wiedzieć dlaczego strona piropolska.cba.pl została usunięta ? Proszę o przywrócenie jej.


/Już działa. Post do usunięcia.
sylwekmarut
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2014, 22:36:12
Strona na CBA.pl: http://xn--koparkibiaobrzegi-c4c.pl/
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Re: awaria jednego serwera c.d.

Post autor: sylwekmarut »

Proszę o pomoc moja strona koparkibiałobrzegi.pl po ponownej instalacji wordpressa cała zawartość strony została usunięta. Na konicie ftp widze pliki jednak po awarii wszystko sie usunęło ze strony proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Marcin Trollosiewicz
Posty: 11
Rejestracja: 18 paź 2014, 17:34:36
Strona na CBA.pl: www.jaskiniatrolli.cba.pl/
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: awaria jednego serwera c.d.

Post autor: Marcin Trollosiewicz »

Dziękuję za przywrócenie konta "Ostrożnisia" na forum

http://www.jaskiniatrolli.cba.pl/index.php

Mimo powrotu konta, userzy i tak uważają, że sam skasowałem i naprawiłem konto, bo to w końcu Jaskinia Trolli... A mnie mają za złośliwego trolla... :lol:

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję "adminowi cba", któremu się chciało :pom:
Marika45
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2014, 20:32:30
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

błędy na forum

Post autor: Marika45 »

Witam,
chciałam poinformować,że na prowadzonym przeze mnie forum http://magiawrozby.cba.pl , po awarii nastąpiły takie błędy jak:
1. Nie mogę wejść do panelu admina
2. To samo, dotyczy panelu moderatora
3. Po kliknięciu w opcję Użytkownicy, gdy chcę zobaczyć osoby, które mają nicki na przykład na K - nie wyświetla się lista, a wyskakuje błąd.
4. Nie mogę sprawdzić adresu IP, którego dany użytkownik używa.
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: awaria jednego serwera c.d.

Post autor: rkd77 »

Marika45, napisałem prywatną wiadomość.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
michael-gk
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2014, 14:59:42
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Android

Re: awaria jednego serwera c.d.

Post autor: michael-gk »

Mam błąd: unable to communicate with your site [HTTP 405] i nie mogę zmienić żadnych ustawień w wordpressie, a także udostepniać postów. Life-without-secrets.net.pl
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: awaria jednego serwera c.d.

Post autor: rkd77 »

michael-gk, teraz nie powinno być tego błędu.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Ivy
Posty: 17
Rejestracja: 15 paź 2014, 12:35:04
Strona na CBA.pl: aboutall.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Re: awaria jednego serwera c.d.

Post autor: Ivy »

Co się znowu dzieje? Wyskakuje, że strona internetowa jest niedostępna...
Zablokowany