Atak ddos

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Atak ddos

Post autor: rkd77 »

Mieliśmy problemy techniczne z serwerem. (atak ddos)

Wszystkich przepraszamy za zaistniałą sytuację

Dodaliśmy 7 dni bez reklam do wszystkich płatnych kont.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
przedszkoletrzebinia
Posty: 156
Rejestracja: 09 paź 2011, 17:48:40
Strona na CBA.pl: http://przedszkoletrzebinia.cba.pl/
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Re: Problemy techniczne

Post autor: przedszkoletrzebinia »

No to czekamy :D
lukas124
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2012, 21:14:10
Strona na CBA.pl: poradnikwebmastera.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Safari MacOS

Problemy techniczne

Post autor: lukas124 »

W ogóle prosił bym o więcej informacji na ten temat, bo moja strona leżała praktycznie cały dzień, a tu tylko komunikat na forum: "mieliśmy/mamy problemy techniczne z serwerem".
Arthir
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2012, 18:31:46
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: Problemy techniczne

Post autor: Arthir »

Robiliście coś z DNS'ami domen ?
Bo moja domena wsparta na dns'ach cloudflare nie działa prawidłowo.
riQ93
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2012, 15:31:43
Strona na CBA.pl: meczenazywo.y0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Problemy techniczne

Post autor: riQ93 »

Niestety moja strona równiez nie działała, lecz po jakims czasi zaczeła co nie co chodzić, abrdzo zamula strone, i na dodatek ramowka mi nie działa;/ Błąd taki:

Kod: Zaznacz cały

file_get_contents(http://meczelive.com.pl/ramowka) [<a href='function.file-get-contents'>function.file-get-contents</a>]: failed to open stream: HTTP request failed! Linia: 2  
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Problemy techniczne

Post autor: Piotr GRD »

Arthir pisze:Robiliście coś z DNS'ami domen ?
Bo moja domena wsparta na dns'ach cloudflare nie działa prawidłowo.
Nie jestem administratorem, więc nie wiem czy to zmiana na stałe lub tymczasowa.

Ale na chwilę obecną każdy kto korzysta z zewnętrznych (nie ns1./ns2.cba.pl) serwerów DNS dla swoich domen powinien zmienić rekordy "A", aby wskazywały na adres IP 85.17.25.219. Serwer CBA nie jest w tej chwili dostępny pod dotychczasowymi adresami 85.17.25.236 i 85.17.25.217.

Kto korzysta z serwerów DNS ns1./ns2.cba.pl dla swoich domen nie musi nic robić, zmiana dokonana jest automatycznie, to samo dotyczy osób korzystających z darmowych subdomen *.cba.pl, *.c0.pl, *.y0.pl, *.j.pl.

Proszę pamiętać, że zmiany DNS nie są natychmiastowe i zależnie od ustawionych wartości "TTL" (kto chce to poznać - znajdzie informacje w sieci co to jest) może to potrwać, zanim Wasza strona będzie ponownie dostępna.

Dla własnego komputera można zawsze spróbować przyspieszyć zmianę czyszcząc cache DNS (na platformie Windows uruchamiając komendę "ipconfig /flushdns").
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1600x900

Re: Problemy techniczne

Post autor: juice »

byliśmy i jesteśmy non-stop DoSowani, nie wiem czy przez konkurencję czy przez kogoś kto nie lubi jakiejś strony na naszym hostingu.

przed DoSem nie ma obrony, doświadczyły tego największe firmy i strony

tak jak PiotrGRD napisał, każdy kto ma u nas DNS'a i własną domenę lub po prostu domenę cba/c0/y0/j.pl nie musi nic robić

WSZYSTKICH użytkowników serdecznie przepraszamy, a wszystkim płatnym dodaliśmy 7 dni bez reklam za darmo!

pracujemy nad projektami które mogłyby zmniejszyć uciążliwość takich ataków, niestety tak jak i największe firmy z milionami dolarów do dyspozycji , tak i my nie możemy nic zrobić z dobrze skoordynowanym atakiem z wielu stron, co nie znaczy że nie możemy jego prawdopodobieństwa poważnie zmniejszyć
Arthir
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2012, 18:31:46
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: Atak ddos

Post autor: Arthir »

No nic... tak jak napisał juice, każda duża firma (choć CBA nią nie jest :D) doświadczyła DoS'ów, DDoS'ów i wielu innych ataków ze strony użytkowników oraz konkurencji.

Z mojej strony to tyle, poczekam aż DNS się przekieruje - czyli sobota bądź niedziela strona powinna być już czynna, hostingowi CBA.pl życzę dużo lat i mniej takich wypadków w przyszłości :P

Pozdrawiam.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1600x900

Re: Atak ddos

Post autor: juice »

nowy adres IP został zaatakowany, tym razem udało się wszystko ustabilizować bez zmiany IP i o wiele szybciej... nie obiecuje że tak zostanie, ale mam taką nadzieję

monitorujemy sytuację na bieżąco i mamy jeszcze kilka pomysłów.

jest jeden ostateczny który na pewno pomoże, ale który wiążę się z dużymi kosztami (dokupienie tyle łącza ile potrzeba do przyjęcia ataku +normalnego ruchu)..

także na pewno wcześniej czy później problem zniknie

przepraszamy jeszcze raz
Arthir
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2012, 18:31:46
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: Atak ddos

Post autor: Arthir »

Odpuścili, albo juice i rkd777 dokupili łącze bądź użyli tych swoich pomysłów :)

Teraz końcówka 217 ?
Ostatnio zmieniony 10 lis 2012, 15:03:42 przez Arthir, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jablonski-komputery
Posty: 3
Rejestracja: 04 sie 2010, 16:28:46
Strona na CBA.pl: jablonski-komputery.cba.pl
Lokalizacja: Rypin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080
Kontakt:

Problemy z hostingiem na CBA ?

Post autor: jablonski-komputery »

Witam,

Jestem właścicielem firmy P.P.H.U. Jabłoński KOMPUTERY. Mam u Państwa opłacone zdjęcie reklam. Chciałbym się zapytać dlaczego w ostatnich dniach piątek (09.11.2012) i dziś sobota (10.11.2012) do teraz serwer nie działa lub działa strasznie wolno?

Czy to coś poważnego? I czy powinniśmy myśleć o serwerze alternatywnym?


Posiadamy zaawansowany system przyjmowania komputerów i urządzeń IT do naszego serwisu, cały system generowania i drukowania umów i wyceny danej usługi jest na CBA. W chwili awarii nie możemy pracować i ponosimy straty. Bez tego systemu nie wiemy ani za ile możemy naprawić dane urządzenie, ani wydać naprawionego uprzedzenia bo nie ma jak wydrukować wymaganych dokumentów.

Nasi klienci od wczoraj żalą się że nie mają jak sprawdzić statusu naprawy w naszych serwisach IT. Ogólnie panuje w marce chaos.

Bardzo proszę o pilną odpowiedź?

Pozdrawiam...
Michał Kamil Jabłoński
www.jablonski-komputery.cba.pl
E-mail: partnerzy.jk@gmail.com
GSM: 507 974 323
Arthir
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2012, 18:31:46
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: Atak ddos

Post autor: Arthir »

@jablonski-komputery

Witam,

Obecnie CBA.pl jest atakowane DDOS'ami (Distributed Denial of Service) i z takimi atakami jak pisali wyżej administratorzy CBA.pl nie ma lekko, na pewno walczą oni z problemem ale potrzeba czasu, dobrze rozumiem, że pańska spółka w tej chwili cierpi ale to jednak siła wyższa.
Awatar użytkownika
jablonski-komputery
Posty: 3
Rejestracja: 04 sie 2010, 16:28:46
Strona na CBA.pl: jablonski-komputery.cba.pl
Lokalizacja: Rypin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080
Kontakt:

Re: Atak ddos

Post autor: jablonski-komputery »

Tylko w piątek te usterki kosztowały Nas kilkaset PLN ;)
Musieliśmy klientów przepraszać i odsyłać do konkurencji. Nie mieliśmy jak wycenić naszych usług.
Strony nie możemy przenieść, bo mamy na wszystkich fakturach i pieczątkach www.jablonski-komputery.cba.pl a zmiana adresu nie wchodzi w grę, bo to już koszt w tys. PLN.

Nieważne, nie oczekujemy żadnego odszkodowania itd, po prostu muszę wiedzieć na czym stoi moja marka. W poniedziałek muszę mieć sprawny system i zacząć nadrabiać straty. Jak są problemy nad którymi nikt nie panuje to muszę improwizować i np. stawiać usługi apache na naszych serwerach WIN SBS.

Jednak że nie ukrywam, wolał bym żeby po prostu wszystko działało w poniedziałek.

DO Admina CBA: W pełni współczuję i życzę powodzenia. Posiadam w mojej marce dobrych informatyków i speców z IT jeśli będzie potrzebna pomoc, polecam się.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1600x900

Re: Atak ddos

Post autor: juice »

obiecuję że nawet w przypadku kolejnego ataku, zareagujemy sprawniej i szybciej wszystko wróci do normy
renia
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2012, 11:25:53
Strona na CBA.pl: www.lagoonfm.eu
Płeć: Kobieta
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Re: Atak ddos

Post autor: renia »

Witam i ja tu napiszę, jak długo jeszcze nie będzie można logować na forum CBA, jak i nie będzie wyrzucana strona, która stoi na waszym hostingu!!!
Jak tylko odnajdę temat, to to za chwile forum jest niedostepne.
Zróbcie coś z tym. :( :( :(

Moja strona to www.lagoonfm.eu, to ze raz strona sie pojawia za chwile znika utrudnia nam pracę.
Proszę o info na tel: sms 511553559

Dziękuje i pozdrawiam
Zablokowany