Adblock i reklamy

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: Adblock i reklamy

Post autor: rkd77 »

powiedziafszy, zrób zrzut ekranu i opisz lub narysuj co jest nie tak.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
powiedziafszy
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2013, 12:20:37
Strona na CBA.pl: powiedziafszy.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x960

Re: Adblock i reklamy

Post autor: powiedziafszy »

Ok. Sprawę struktury mojej witryny już rozwiązałem. Niewłaściwie zinterpretowałem odczyty z panelu web deweloperskiego. Przepraszam za zamieszanie.

Mam natomiast pytanie, czy może wiadomo coś na temat oddziaływania Adexonu na reklamy Adwords. Czy istnieje możliwość, że google będzie widziało konflikt z tym, że w kodzie strony znajduje się skrypt Adexonu? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
c300001@drdrb.com
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2013, 14:48:06
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1366x768

Re: Adblock i reklamy

Post autor: c300001@drdrb.com »

zmusiliście mnie nie do dodania wyjątków w adblock tylko do dodania DIV****** w arkuszu css przeglądarki

aż się pofatygowałem po lipne konto

... chyba się nie rozumiemy, nie mam tu strony, po prostu wkurwia mnie "reklama zamiast reklamy"
Ostatnio zmieniony 14 lis 2013, 16:02:04 przez c300001@drdrb.com, łącznie zmieniany 2 razy.
finito
Posty: 31
Rejestracja: 02 sty 2013, 16:58:57
Strona na CBA.pl: www.bartoszszmit.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Re: Adblock i reklamy

Post autor: finito »

Nie wiem gdzie ten post wrzucić, więc wrzucam go tutaj. Mam pytanie odnośnie zdjęcia reklam. bartoszszmit.cba.pl

15 minut temu wykupiem kolejne 3 miesiące bez reklam.

Dlaczego te reklamy dalej są i kiedy zostaną z tej strony zdjęte? Myślałem, że one się zdejmą jakoś szybciej np. z chwili na chwili od momentu zaksięgowania przelewu.

__________________

Okej, cofam...już się zdjęły.
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Chłopek »

Już o tym wspominałem i nadal podtrzymuję- komunikat który pojawia się u osób mających Adblocka, jest źle sformułowany. Bo co rozumie osoba (z Adblockiem) wchodząca na moją stronę? By nie blokowała reklam bo to moje źródło utrzymania.
I wychodzi na to, że jak komuś daję adres by zerknął na moją stronę, to motywy moje są zarobkowe.
Przecież można tą informację inaczej napisać.
Awatar użytkownika
piwo
Posty: 673
Rejestracja: 13 lip 2010, 16:13:44
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Adblock i reklamy

Post autor: piwo »

Chłopek pisze:(...) Przecież można tą informację inaczej napisać.
Zaproponuj jakiś konkret.
{$signature}
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Chłopek »

Choćby i taka drobna korekta:

"Prosimy, nie blokuj tej reklamy, to źródło utrzymania hostingu cba.pl. Dodaj domenę na której się znajdujesz do wyjątków Adblocka.

Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz prosto uniknąć reklamy lub wyświetlania się tego komunikatu zdejmując reklamy w swoim panelu na stronie cba.pl."


Nie żebym się wstydził, że mam stronę na cba, akurat jestem bardzo zadowolony :) z posiadania tu strony, jednak wolałbym, żeby nie myślano iż to ja zarabiam na reklamach bo tak nie jest. A określenie "nie blokuj naszej" właśnie coś takiego sugeruje.
Awatar użytkownika
piwo
Posty: 673
Rejestracja: 13 lip 2010, 16:13:44
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Adblock i reklamy

Post autor: piwo »

Chłopek pisze: (...) Prosimy, nie blokuj tej reklamy, to źródło utrzymania hostingu (...)
Takie sformułowanie z kolei mogłoby sugerować że jakaś strona utrzymuje cały hosting.

Rozumiem że jako właścicielowi strony zależy Ci na tym co myślą ją odwiedzający,
dlatego proponuję jeszcze inną wersję, mającą na uwadze to co wspomniałeś i dodatkowo
pokazującą troskę o odwiedzających i 'odwzajemnienie tej troski z uwagi na stronę którą wszyscy lubią'.
Mianowicie :
'Jeśli lubisz tę stronę, prosimy wspomóż ją i nie blokuj reklamy naszych sponsorów, dzięki czemu nasza strona
może istnieć i rozwijać się dla Ciebie.'
Ostatnio zmieniony 18 lis 2013, 11:40:27 przez piwo, łącznie zmieniany 5 razy.
{$signature}
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Chrome Windows
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Chłopek »

Przecież nie powiedziałem absolutnie nic, że chcę zarabiać na swojej stronie, że mam zamiar zarabiać czy też, że uważam iż zarabiam więcej. W ogóle nie w tym kierunku moja wypowiedź idzie wiec, nie rozumiem poco zmieniasz jej sens.

Ale ok, poddaję się, niech jest jak jest. Bo się jeszcze zaraz dowiem, że chcę % od cba.
Awatar użytkownika
piwo
Posty: 673
Rejestracja: 13 lip 2010, 16:13:44
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Adblock i reklamy

Post autor: piwo »

Chłopek pisze:(...) W ogóle nie w tym kierunku moja wypowiedź idzie
Aj, masz rację.
Przeczytałem ponownie swój poprzedni post i to co wydawało mi się dowcipnym sposobem na powiedzenie
że reklama jest potrzebna rzeczywiście mogłoby być zrozumiane dwuznacznie a naprawdę nie miałem nic złego na myśli.

Dlatego, jeśli Cię w jakiś sposób niechcący uraziłem to przepraszam, nie było to zamierzone.
Dodatkowo usunąłem ze swojego poprzedniego posta ten niefortunny kawałek.

Tak więc, doskonale rozumiem o czym mówisz.
No wyszło jak wyszło i sformułowanie o wyłączeniu adblocka które jest obecnie może wydawać się trochę mało poetyczne,
(i pewnie też nie do końca spełnia oczekiwania w tym położone bo wielu i tak zastanawia się jak się tego pozbyć)
ale prawie nic nie było perfekcyjne od samego początku a do perfekcji dochodzi się z czasem i drogą ewolucji.

Tak więc, przeczytaj jeszcze raz poprzedni post bo w czasie kiedy odpowiadałeś,
dopisałem tam trochę i dodałem własną propozycję która brzmieniowo może odpowiadać nie tylko obu stronom
ale spowodować że niektórzy z odwiedzających pomimo że nie lubią reklam - wyłączą tego adblocka bo lubią stronę.

Zresztą zacytuję sam siebie z poprzedniego posta
(...) proponuję jeszcze inną wersję, mającą na uwadze to co wspomniałeś i dodatkowo
pokazującą troskę o odwiedzających i 'odwzajemnienie tej troski z uwagi na stronę którą wszyscy lubią'.
Mianowicie :

'Jeśli lubisz tę stronę, prosimy wspomóż ją i nie blokuj reklamy naszych sponsorów, dzięki czemu nasza strona może istnieć i rozwijać się dla Ciebie.'
{$signature}
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Chłopek »

Ok, nie ma problemu :) , to tylko internet i nie raz można się źle zrozumieć.
Twoja propozycja zmiany jest na pewno lepsza od tego komunikatu który jest teraz, pozostaje więc czekać czy adm coś w tej sprawie ruszy, może coś sami ułożą.

To jest niby taka błaha sprawa, nawet bym na nią nie zwrócił może uwagi ale nie dawno (tuż przed tym jak na forum wcześniej o tym wspomniałem pierwszy raz) miałem się wymienić linkami z jednym gościem, bo mamy strony o podobnej tematyce. Sam zaproponował. Ale zanim mu zdążyłem odpisać już był od niego kolejny mail, że rezygnuje. Pytam- dlaczego?. A on mi, że jednak nie chce promować u siebie stron o charakterze zarobkowym. No i mnie tknęło :roll:
Wyjaśniłem mu co i jak ale się nie odezwał. Kij mu w oko ale jednak ludziska w taki sposób mogą rozumieć obecną treść.
A ja się wcale z tym przyjemnie nie poczułem, jak bym mu jakiś spam chciał wcisnąć.
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Piotr GRD »

Nigdy wcześniej tym komunikatem się nie interesowałem i faktycznie, tak jak brzmi on teraz - "Prosimy, nie blokuj naszej reklamy, to nasze źródło utrzymania." - przez większość odwiedzających (tych co blokują reklamy i komunikat oglądają) odbierane jest zapewne jako informacja od właściciela strony, a nie od właściciela hostingu, na którym strona się znajduje.

Wprawdzie dalsza część - "Jeśli jesteś właścicielem tej strony, ..." - może dać powód do zastanowienia i nakierować na właściwe wnioski co do autora komunikatu, jednak wydaje mi się, że tylko mniejszość się domyśli.

Przyłączam się do opinii, że treść komunikatu powinna jednoznacznie wskazywać na to od kogo pochodzi (od hostingu, nie od właściciela/administratora strony).
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
Awatar użytkownika
piwo
Posty: 673
Rejestracja: 13 lip 2010, 16:13:44
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Adblock i reklamy

Post autor: piwo »

Chłopek pisze:To jest niby taka błaha sprawa (...)
No nie jest bo inaczej nie byłoby tej dyskusji, nie byłoby adblocka,
a dodatkowo prawdopodobnie nie byłoby 90% tak zwanych 'darmowych' usług na internecie i wszędzie indziej.
Chłopek pisze:Twoja propozycja zmiany jest na pewno lepsza od tego komunikatu który jest teraz, pozostaje więc czekać czy adm coś w tej sprawie ruszy, może coś sami ułożą.
To może przy okazji sam rozwinę tą myśl i coś wysmażę na tej podstawie, tak więc ~

Z punktu widzenia odwiedzającego stronę, wiedza na temat 'po co są reklamy i skąd się biorą'
jest kompletnie poza kręgiem jego zainteresowań, i całkowicie nie jest tym po co odwiedził stronę.
Dlatego odwiedzający jakąś stronę zwyczajnie blokuje każdą 'niepożądaną informację' zwłaszcza jeśli jest nachalna.
(często właśnie wyłącznie z powodu że jest nachalna niezależnie od tego co rzeczywiście przedstawia).

Sam mam tak że jeśli w czasie próby przewinięcia strony, z pod prawego paska przewijania wyskakuje tona przycisków 'like'
zakańczając przewinięcie strony do samego dołu wyskoczeniem 'pięknego popupa' w dolnym rogu przeglądarki,
symulującego 'niby ważną wiadomość od seksownej nieznajomej na niby komunikatorze' to czuję jak ciśnienie mi rośnie,
i bynajmniej nie jest to spowodowane jej wyjątkowymi kształtami.


Odwiedzającego przede wszystkim interesuje strona, to co się na niej znajduje i co ona zawiera.
Dlatego moim zdaniem, jeśli chcemy mieć nadzieję że odwiedzający z własnej woli wyłączy adblocka,
pomimo tego że normalnie używa go nagminnie, należało by tak skonstruować ten napis, aby

1. nie był nachalny co powoduje niechęć jeszcze przed jego przeczytaniem,
(normalna a nawet mniejsza czcionka, żadnego zasłaniania, migotania, czy namolnego włażenia pod myszkę)
2. Informacja która nie brzmi 'daj NAM zarobić' (bo to odwiedzającego nie obchodzi a niektórym się wręcz nie podoba)
ale odwołuje się do NIEGO, jego zainteresowań i tego co ma dla niego wartość i po co przyszedł.

Reasumując, należy tak sformułować prośbę aby nie kładła nacisku na nasze potrzeby
ale wskazywała że odwiedzający jest dla nas ważny, że dokładamy wszelkich starań aby był usatysfakcjonowany,
i że byli byśmy radzi, gdyby w ramach pomocy rozważył możliwość wyłączenia adblocka,
dzięki czemu usługa która jest dla niego ważna może być przez nas ulepszana jednocześnie pozostając dla niego darmową.

Przykładowy komunikat który może pojawiać się w miejscu reklamy w wypadku użycia adblocka.
(aby nie było odrzucone bez przeczytania jako natrętne i ze względu że komunikat jest dość długi
więc i tak zajmuje sporo miejsca - powinno być jakąś mniejszą czcionką)

Drogi użytkowniku. Twoja satysfakcja jest dla nas zawsze priorytetem numer jeden, dlatego wkładamy mnóstwo pracy i starań aby rozwijać tą stronę dla Ciebie a dzięki uprzejmości naszych sponsorów, ku Twojemu zadowoleniu możemy nieprzerwanie dostarczać Ci to wszystko całkowicie za darmo z czego jesteśmy dumni. Było by nam szalenie miło gdybyś wykazał się taką samą troską i rozważył wyłączenie adblocka na tej stronie co ułatwiło by nam kontynuację tego szczytnego założenia. Dziękujemy.

Myślę że takie sformułowanie powinno usatysfakcjonować wiele stron bo zawiera w sobie wszystko po trochu,
i zamiast sugerować to czy tamto w zależności od punktu patrzenia i temperamentu czy po prostu bycia 'nielubianą reklamą',
dodaje stronie klasy, pokazuje kulturę, troskę o użytkownika a nawet zawiera w sobie szczytne cele.

Co więcej, takie postawienie sprawy powoduje że niektóre osoby które normalnie używają adblocka wszędzie i zawsze,
naprawdę wzdychają po czym 'jako forma okazania sympatii' wyjątkowo na takiej stronie 'przymrużają oko na reklamy'
,
w trosce o to co jest dla nich ważne, czyli w trosce o stronę którą odwiedzili i to co się na niej znajduje.

Mówię to z własnego doświadczenia, bo naprawdę sam wyłączam adblocka jeśli widzę podobnie sformułowany komunikat,
na stronie którą często odwiedzam i lubię bo zwyczajnie - w tym jest sens.
{$signature}
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Chłopek »

Trochę długie ale odpowiednią czcionką i w rozmiarze obecnej reklamy było by ok.

Z tym obecnym komunikatem to może być tak, że efekt będzie zupełnie odwrotny od zamierzonego. Bo ja rozumiem jaki jest cel i z tym nie polemizuję (jedynie z formą) jednak jestem pewien, że w efekcie 90% osób które się zastosują to będą właściciele stron używający Adblocka, bo zwyczajnie ten komunikat jest wizualnie brzydszy od reklamy :wink: . Natomiast większość odwiedzających strony to prędzej wyłączy te strony niż swojego Adblocka. Ewentualnie oleje to i poszuka co potrzebuje na stronie nie bawiąc się w dodawanie wyjątków. A reklamy i tak nie obejrzy.

Z resztą zawsze uważałem, że sprawnie zrobiona- nie nachalna, nie odrzucająca- reklama będzie miała większe wzięcie/oglądalność niż paskudne płachty, przez które ludzie zaczęli szukać metod ich blokowania. Coś gustownego, nie dużego gdyby się pojawiało to nikomu by nie przeszkadzało a istniało sobie na stronach. I przeglądający stronę chcąc nie chcąc rzucił by okiem, miał w świadomości obraz tej reklamy, która by sobie była ale mu nie przeszkadzała. A tak, to jest jak w TV, zaczynają się upierdliwe reklamy na filmie to ludzi idą zrobić kawę albo w kibelek i a reklamy sobie lecą do pustego fotela :D
No ale to już inna sprawa, wiem że cba nie ma na to wpływu.

---- EDIT ----

Zdaje się, że nie ma co liczyć na reakcję w tej sprawie...bo cisza w temacie.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2013, 02:15:12
Strona na CBA.pl: rgs
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Rahim »

Miał bym prośbę...
Z chęcią wyłączył bym adlocka, jednak wtedy jeśli go wyłączam automatycznie reklama rozwala style for w większości oprogramowań, chciał bym (jeśli to nie problem) aby administratorzy cba.pl zrobili coś takiego by reklama w forach była dopisywana nad sekcją loga styli... Na wordpressie nie ma z tym problemu, jednak jeśli chodzi o forum jest to uciążliwe...
ODPOWIEDZ