www.proget.cba

Ocena stron na CBA.PL, strona musi być własna oraz ukończona. Skala od 1 do 10. Zanim zgłosisz stronę - przeczytaj regulamin działu.
Atylla
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:42:48
Strona na CBA.pl: www.proget.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

www.proget.cba

Post autor: Atylla »

Witam.

Strona zrobiona dla znajomego zespołu
www.proget.cba.pl

NIE ROBIONE Z SZABLONU :)

Zapraszam do oceniania,komentowania oraz odwiedzania strony i korzystania z usług zespołu :D
LaY
Posty: 1120
Rejestracja: 28 sty 2009, 15:20:07
Lokalizacja: Silesia
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1920x1080
Kontakt:

Re: www.proget.cba

Post autor: LaY »

Szkoda że wszystko oparte na obrazkach. Naprostszy i "najcięższy" sposób zrobienia strony.
Niě nerwuj hanysa
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: www.proget.cba

Post autor: DeaDriam »

tekst wycentrowany to masakra w stylu "Zaczynam dopiero i nie chce mi sie szukać jak osadzić tekst w html"
Jak i wygląd księgi gości-to dopiero efekt do kliknięcia krzyżyka
niebieskie obramówki w menu to totalna porażka
ponadto niebieskie włazi na czarne...koszmar z ulicy wiązów,jak na tak fajny zespół

to tylko dobre
http://www.proget.cba.pl/images/index_01.png

jak i pokaz slajdów zdjęć zespołu jest extra... co oczywiście masakruje go ten niebieski dodatek obramowania w pionie
(ha ha fajnie to cudo zwe niebieski dodatek..masakra)

wywal to cudo niebieskie ,ustaw tekst w left
zmień księge
Dodaj buttony menu
Tak to jako Portfolio zrobione samodzielnie to brawo za pomysł
pomijając ksiege i toto niebieskie cudeńko :devil:
to 7/10

Też gram na gitarze inie tylko i grałem w zespole sporo czasu.. :mrgreen:
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
Atylla
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:42:48
Strona na CBA.pl: www.proget.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: www.proget.cba

Post autor: Atylla »

LaY owszem ciężki, nie koniecznie jest on najprostszy a poza tym chyba najciekawiej się prezentuje a w dzisiejszych czasach kiedy mamy do dyspozycji łącze średnio 4mb/s otworzenie takiej strony zajmuje zaledwie kilka sec

matpol nie rozumiem o co Ci chodzi z tym "niebieskim cudem" (po prostu nie wiem do jakiej części layoutu sie ona odnosi-najlepiej daj screena tego:D )

księgi zmienić nie mogę ,ponieważ zespół kazał mi ją pozostawić bez zmian więc jej nie ruszałem

button do menu (czyli do strony głównej) zazwyczaj domyślnie znajduje się klikając na logo :)

Oczywiście dziękuje za komentarze :)

Pozdrawiam
LaY
Posty: 1120
Rejestracja: 28 sty 2009, 15:20:07
Lokalizacja: Silesia
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1920x1080
Kontakt:

Re: www.proget.cba

Post autor: LaY »

Atylla pisze: LaY owszem ciężki, nie koniecznie jest on najprostszy a poza tym chyba najciekawiej się prezentuje a w dzisiejszych czasach kiedy mamy do dyspozycji łącze średnio 4mb/s otworzenie takiej strony zajmuje zaledwie kilka sec
Pomijając flasha masz rację z tym, że prezentuje się najlepiej. Musimy jednak myśleć o wszystkich użytkownikach. Poyślałeś o ludziach którzy wejdą przez komórkę. Z pewnością jest to niewielki procent userów jednka nie należy go pomijać(wieje z tego hipokryzją bo sam pomijam userów IE robiąc strony :P). Ale flash na komórkach też byłby średnio wspierany.
Atylla pisze: matpol nie rozumiem o co Ci chodzi z tym "niebieskim cudem" (po prostu nie wiem do jakiej części layoutu sie ona odnosi-najlepiej daj screena tego:D )
ja też, w Operze niczego takiego nie mam.
Niě nerwuj hanysa
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: www.proget.cba

Post autor: DeaDriam »

hm..no pod Firefoxem
http://imageshack.us/photo/my-images/713/bannerimg.jpg/

Pod IE też tak jak na fotce
pod Opera jest okay,ech..
Coś z arkuszem stylów czy jakoś tak..nie pamiętam już.
Sprawdziłem na drugim kompie (Windows7) tak samo to wygląda,niby błahostka lecz reklamując sie ..wiesz jak to jest z ludkami"Wizytówka mus być klas.."

Pod Operka jak widze Twoja strona to pomijając księge i center text to wyglada to super
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
Atylla
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:42:48
Strona na CBA.pl: www.proget.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: www.proget.cba

Post autor: Atylla »

tekst poprawię przy najbliższej aktualizacji strony a do księgi to jak wyżej napisałem :) ruszać nie moge ;D
sgames
Posty: 11
Rejestracja: 21 gru 2011, 20:17:52
Strona na CBA.pl: sgames.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: www.proget.cba

Post autor: sgames »

Pomijając fakt, że strona zrobiona w tabelach, nie ma DOCTYPE (nie jest zgodna ze standardami) i wygląda inaczej pod każdą z przeglądarek to dałbym 5/10 ze względu na fajny w swej prostocie layout i jeszcze lepszy zespół :wink:
Zapraszam SGameS.pl pomocne tutoriale i przykłady dla użytkowników programu Game Editor.
BlackDante
Posty: 348
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:33:06
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Re: www.proget.cba

Post autor: BlackDante »

LaY pisze:
Atylla pisze: LaY owszem ciężki, nie koniecznie jest on najprostszy a poza tym chyba najciekawiej się prezentuje a w dzisiejszych czasach kiedy mamy do dyspozycji łącze średnio 4mb/s otworzenie takiej strony zajmuje zaledwie kilka sec
Pomijając flasha masz rację z tym, że prezentuje się najlepiej. Musimy jednak myśleć o wszystkich użytkownikach. Poyślałeś o ludziach którzy wejdą przez komórkę. Z pewnością jest to niewielki procent userów jednka nie należy go pomijać(wieje z tego hipokryzją bo sam pomijam userów IE robiąc strony :P). Ale flash na komórkach też byłby średnio wspierany.
Obecnie mając do dyspozycji css3,html5 i piekielnie rozbudowane biblioteki js to zwykłe strony prezentują się "lepiej" niż takie obrazkowe, są bardziej interaktywne na co użytkownicy zawracają coraz większą uwagę. W dodatku dla użytkownika dużo łatwiej się poruszać po stronie jeśli nie musi ciągle jej przeładowywać.

A żeby nie odbiegać od tematu, strona według mnie za ciężka, wystarczyło chwilowe spowolnienie neta aby strona ładowała się przez dobre 15s, przydałyby się jakieś efekty po najechaniu na linki bo sama zmiana kursora raczej nie jest wystarczająca, do kodu html nie będę się czepiał, tworzenie serwisów na tabelkach jest nie wskazane ale też nie jest zabronione.

Sama ocena:
6/10 :)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. - Albert Einstein
romanek7
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2012, 00:28:58
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: www.proget.cba

Post autor: romanek7 »

strasznie uboga moim zdaniem, ale jednak przejrzysta, tyle że to za mało...
k4r01
Posty: 6
Rejestracja: 10 paź 2011, 20:51:08
Strona na CBA.pl: gryflash.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: www.proget.cba

Post autor: k4r01 »

PLUSY:
1) prosta, przejrzysta i czytelna.
MINUSY:
1) jak wyżej - obrazki zamiast tekstu;
2) brak DOCTYPE i meta danych! - google nie będzie chciało zaindeksować takiej strony
pisii35
Posty: 15
Rejestracja: 16 sty 2012, 20:54:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: www.proget.cba

Post autor: pisii35 »

strona przejrzysta, czytelna, ale zdjęcia troszkę należałoby obrobić... Po za tym całkiem ok jest :)
ODPOWIEDZ