Kosmiczna strona do oceny.

Ocena stron na CBA.PL, strona musi być własna oraz ukończona. Skala od 1 do 10. Zanim zgłosisz stronę - przeczytaj regulamin działu.
Kubala95
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2011, 13:10:16
Strona na CBA.pl: www.pvsa.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1366x768
Kontakt:

Kosmiczna strona do oceny.

Post autor: Kubala95 »

Razem z kolegą zrobiliśmy stronę o tematyce astrodynamiki i lotów kosmicznych. Adres to: [Asperon by Nick Jones] http://www.pvsa.pl . Proszę o ogólną ocenę, uwagi i sugestie mile widziane.

PS. O problemie z monitorami 4:3 wiemy.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2011, 16:14:09 przez Kubala95, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Kosmiczna strona do oceny.

Post autor: DeaDriam »

Kubala95 pisze: PS. O problemie z monitorami 4:3 wiemy.
to wiecie ze mozecie sobie w kosmos stronke wysłac

Miłych lotów,jak nie potraficie dostosować auto rozdziałki

---- EDIT ----

po za tym nie ma co oceniać na pustej stacji kosmicznej :devil:
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: Kosmiczna strona do oceny.

Post autor: Gromed »

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2011 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Asperon by Nick Jones
daj znać, co tutaj oceniać; co jest Twoje, a co jest gotowym szablonem
Kubala95
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2011, 13:10:16
Strona na CBA.pl: www.pvsa.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1366x768
Kontakt:

Re: Kosmiczna strona do oceny.

Post autor: Kubala95 »

Szablon jest gotowy, logo + kilka drobnych modyfikacji robił kolega. Układ menu przeprojektowałem ja.

PS. Trochę szkoda, że nikt nic nie napisał, liczymy na konstruktywną krytykę.
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Kosmiczna strona do oceny.

Post autor: DeaDriam »

Kubala95 pisze: Szablon jest gotowy
niby co gotowego?black jak black
Kubala95 pisze: logo + kilka drobnych modyfikacji robił kolega
rozdziałka nadal kosmiczna(brak auto) dzięki której połowa rzeszy internautów najnormalniej oleje wizyte na takiej jak i podobnych stronach internetowych//Logo ciekawy projekt_pomijając czcionkę\\
Kubala95 pisze: Układ menu przeprojektowałem ja.
ładny kolorek,złoty tez byłby ładny
nadal nie ma co oceniać
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
LaY
Posty: 1120
Rejestracja: 28 sty 2009, 15:20:07
Lokalizacja: Silesia
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1920x1080
Kontakt:

Re: Kosmiczna strona do oceny.

Post autor: LaY »

Popracujcie nad logo bo obecne w pewien sposób "odstrasza". Może to przez ten napis, może przez jego wielkość. Jest trochę za wysokie.

Warto może przypomnieć, że tworząc strony tematyczne powinno się już na starcie przygotować pewną ilość artykułów która przyciągnie gości i każe wrócić za jakiś czas. Obecnie macie ich za mało. Dodajcie ich więcej, znacznie więcej.
mrozigor pisze: Po trzecie - takie złośliwości to zostawcie na onetowskie pogaduczki, bo tez mógłbym się przyczepić do gramatyki lub interpunkcji.
Na Twoim miejscu nawet nie zwracałbym na to uwagi ;)
Niě nerwuj hanysa
Kubala95
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2011, 13:10:16
Strona na CBA.pl: www.pvsa.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: Kosmiczna strona do oceny.

Post autor: Kubala95 »

(NIESKIEROWANE DO LAYA) Design strony to chyba tylko was odstrasza. Ludzie o trochę większym intelekcie chętnie poczytaliby artykuły, po drugie pisanie o tym, jak się lata w kosmos nie jest proste, w szczególności gdy jest to skierowane do zwykłych internautów. Pisanie serią nie jest najlepszą metodą. W tym przypadku ważniejsza jest jakość a nie ilość.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2011, 21:45:46 przez Kubala95, łącznie zmieniany 2 razy.
king_arthur
Posty: 41
Rejestracja: 15 sty 2011, 20:34:13
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1280x800

Re: Kosmiczna strona do oceny.

Post autor: king_arthur »

Jeśli nic nie przepisywałeś tylko pisałeś na podstawie książki, oraz podałeś źródło powinno być bez problemów.
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Kosmiczna strona do oceny.

Post autor: DeaDriam »

mrozigor pisze: Po trzecie - takie złośliwości to zostawcie na onetowskie pogaduczki, bo tez mógłbym się przyczepić do gramatyki lub interpunkcji.
to nie jest forum do oceny gramatyki wypowiedzi użytkowników ,którzy oceniają czyjeś strony itp kolego,bo sie zapytam co to znaczy"pogaduczki" i wskaże stylistykę na twojej stronce ,więc...? :faja:

W myśl powiedzenia Adm.@Fuma "Jesli komus sie nie podoba ostra krytyka to niech takowa ignoruje,oraz z taką musi się liczyć"
mrozigor pisze: A u nas wystarczyło kilka poprawek, aby strona wyglądała zgodnie z naszymi oczekiwaniami (o nieszczęsnej szerokości już pisałem)
i nic nie zrobiłeś to raz,a dwa skoro strona ma być dla internautów to....
tam kompletnie niema co oceniać
Treść nie gra roli bo treść jest popularna i znana z innych portali/forów w tym "Wiki"
mrozigor pisze: (o nieszczęsnej szerokości już pisałem).
tak???? a to ciekawe,bo pisał Kubala95 no ale wiadomo jak to jest___UPS__ :devil:

Jako strona hobbystyczna w obecnej chwili nadaje sie tylko w kosmos,bo w myśl o użytkowaniu takich stron jest ona niedostępna dla zwykłego internauty zainteresowanego tematyką "Astro" ze względu na rozdziałkę-proste jak kij od szczotki
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: Kosmiczna strona do oceny.

Post autor: Gromed »

Minusy:
- gotowy szablon, do tego ciemny, mało przejrzysty, po prostu nijaki
- za wielkie logo; w połączeniu z reklamą na laptopie zajmuje mi cały ekran; logo powinno byś niewymuszone;
- mała ilość treści [4 artykuły]; niestety, ale ilość materiałów nie powala to raz, dwa informacje zawarte na stronie nie odbiegają znacząco od tego, co można znaleźć w książkach oraz na innych portalach i wiki; dodatkowo zdjęcia/rysunki/etc nie wydają mi się Waszego autorstwa, a brak przy nich jakichkolwiek informacji o autorze
- jeszcze raz się przyczepię do szablonu, bo przeglądając stronę po prostu mnie odrzuca; jest za ciemny, brak jasnych granic między treścią strony, a pozostałymi elementami; wszystko się zlewa w jedną wielką papkę;

Plusy:
+ ciekawa tematyka, warto zebrać się do kupy i dopisać więcej artykułów;

P.S.
Dobra rada: doinstalujcie jakąś wtyczkę do pisania wzorów w LaTeX'ie, albo zacznijcie chociaż używać dolnych oraz górnych indeksów;

z łączną oceną wstrzymam się;
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Kosmiczna strona do oceny.

Post autor: DeaDriam »

mrozigor pisze: PS. To, że nie jest to forum "do oceny gramatyki" nie zwalnia w poprawności językowej. Jesteś Polakiem i wypowiadasz się na polskim forum, więc reguły obowiązują.
to sie ich trzymaj__dalej nie wypowiem sie,bo to nie na temat i bez sensu
Gromed pisze: informacje zawarte na stronie nie odbiegają znacząco od tego, co można znaleźć w książkach oraz na innych portalach i wiki; dodatkowo zdjęcia/rysunki/etc nie wydają mi się Waszego autorstwa, a brak przy nich jakichkolwiek informacji o autorze
- jeszcze raz się przyczepię do szablonu, bo przeglądając stronę po prostu mnie odrzuca; jest za ciemny, brak jasnych granic między treścią strony, a pozostałymi elementami; wszystko się zlewa w jedną wielką papkę;
Dokładnie ujete
mrozigor pisze: - fakt, że logo jest trochę duże, ale tak przyglądałem się innym witrynom i loga sa podobnej wielkości
ale sa prawidlowo osadzone,a strony maja dostosowana rozdzialke.Podana strona do oceny-to smiech na sali


Zastanawiam sie ile razy jeszcze bedziesz/dziecie edytowac swoje posty-wypowiedzi,bledy itp__itd zostaly juz uwidocznione :faja:
mrozigor pisze: Kolejna sprawa - nie mam zamiaru się czepiać czy pokazywać błędy, tylko pokazać, co to jest złośliwość
zlosliwosc to twoje słowka o gramatyce,co widac gołym okiem
Ja tylko krytykuje,jak to równiez zrobił @Gromed..wiec...sprawa jest jasna,nie potrafisz zniesc krytyki?nie oddawaj do oceny tego co jest twoje czy w necie czy realu

Doprowadz strone do widoku publicznego ochlon i wróc po oceny,co nie tylko jadalem ci do zrozumienia

"FINE"
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Kosmiczna strona do oceny.

Post autor: fuma »

kazda kolejna wypowiedz, ktora nie jest zgodna z idea tego dzialu zostanie nagrodzona w odpowiedni sposob
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Kosmiczna strona do oceny.

Post autor: fuma »

mrozigor moje ostrzezenie tyczy sie rowniez Ciebie. Nie obchodzi mnie kto zaczal i kto ma co do powiedzenia. W tym dziale oceniamy strony wedle wlasnych kryteriow. Wszelkie niesnaski zalatwiajcie miedzy soba przez pw, komunikator, email, listownie, telefonicznie, czy jak tam wolicie.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Kosmiczna strona do oceny.

Post autor: fuma »

mrozigor dales strone do oceny, wiec licz sie z kazda, nawet najbardziej niedorzeczna opinia jaka moze byc. Sa rozne gusta i rozni ludzie oceniajcy wedle roznych kryteriow i ja im tego zabronic nie moge.

Swoja droga badz szczesliwy, ze jeszcze Esbe nie ocenil twojej strony ;]
LaY
Posty: 1120
Rejestracja: 28 sty 2009, 15:20:07
Lokalizacja: Silesia
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1920x1080
Kontakt:

Re: Kosmiczna strona do oceny.

Post autor: LaY »

Odnośnie rozdzielczości, Nie było by problemu gdyby strona wyświetlała się poprawnie w 1280x1024px. Jednak tak nie jest. W czasach HD itp. mniejsze rozdzielczości ekranu nie wchodzą nawet grę i nawołują tylko o zmianę monitora/karty graficznej.
dalej nie rozumiem, dlaczego gotowy szablon jest wadą - przecież po to powstają szablony; natomiast kwestia kolorystyki - mi się podoba, chociaż możnaby zwiększyć kontrast pomiędzy elementami - poeksperymentujemy;
Chodzi o to, że kolorystyka szablonu jest zwyczajnie nudna, nie ma w niej niczego innowacyjnego.

Spojrzałem też na forum - świeci ono pustkami. Powinniście popracować nad tym, zapełnić je choćby szczątkową treścią. Jak by nie patrzeć najciekawsze informacje na wiele tematów znaleźć można właśnie na forach.
Niě nerwuj hanysa
ODPOWIEDZ