historia.cba.pl

Ocena stron na CBA.PL, strona musi być własna oraz ukończona. Skala od 1 do 10. Zanim zgłosisz stronę - przeczytaj regulamin działu.
eliasz
Posty: 17
Rejestracja: 19 lip 2005, 10:36:46
Lokalizacja: £ód¼
Płeć: Niewybrana
Kontakt:

historia.cba.pl

Post autor: eliasz »

Witam!!
Jestem początkującym "webmasterem" :) http://www.historia.cba.pl dlatego prosze Was o bardzo cenne rady i uwagi co w tej stronce poprawić. W przyszłości chciałbym zmienić jej wygląd na coś takiego:
http://www.historia.cba.pl/szkic.jpg
oraz gdybym chcial coś dodać w menu A i B to, żebym nie musiał je zmieniać we wszystkich dokumentach (tak byłoby w czystym html-u, jeśli się nie myle). Tak więc prosze Was jeszcze raz o wszelkie rady i wskazówki.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2005, 21:51:10 przez eliasz, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
olek
Posty: 234
Rejestracja: 04 lip 2005, 09:11:06
Lokalizacja: Parczew
Płeć: Niewybrana

Post autor: olek »

zeby dodawac tylko cos np. do prawego menu i zeby nie zminiac tego na kazdej podstronie to wg mnie najlepiej includowac to menu, np. na mojej www (www.olek.cba.pl) tak jest. Jak narazie strona zapowiada sie ciekawie. A poza tym to tresc posta troche ci nie wyszła, tam gdzie jest pusta linia pewnie miało coś sie wyswietlic popraw moze to.
Obrazek

nie udzielam pomocy na gg, od tego jest to forum albo google.pl
eliasz
Posty: 17
Rejestracja: 19 lip 2005, 10:36:46
Lokalizacja: £ód¼
Płeć: Niewybrana
Kontakt:

Post autor: eliasz »

Dzięki za tak szybką odpowiedź.
Już to naprawiłem.
Czyli trzeba użyć php?? Nie będzie potrzebna baza mysql??
Jeśli mógłbyś napisać treś tego kodu, to postarałbym się go jakoś przekształcić na własny uzytek :)
Jeszcze raz dzięki.
Awatar użytkownika
olek
Posty: 234
Rejestracja: 04 lip 2005, 09:11:06
Lokalizacja: Parczew
Płeć: Niewybrana

Post autor: olek »

więc tak
po 1.
szkic.jpg nie działa zadal
po 2.
tak php, baza MySQL jest niepotrzebna
po 3.
robisz nowy dokument np. to lewe menu:

Kod: Zaznacz cały

<a href="index.php">Strona główna</a><br>
<a href="download.php">Download</a><br>
<a href="mapy.php">Mapy</a><br>
<a href="kontakt.php">Kontakt</a><br>
 
oczywiscie moze byc tego więcej, potem zapisujesz plik pod nazwą np menu.php

w miejscu gdzie ma byc menu na stronie umieszczasz kod

Kod: Zaznacz cały

<? include&#40;"menu.php"&#41; ?>
oczywiscie gdy plik menu.php jest w innym katalogu niz strona podajesz go tak:

Kod: Zaznacz cały

<? include&#40;"nazwa_folderu/menu.php"&#41; ?>
na szybko to tyle, nie umiem jeszcze php na 6 jestem samoukiem i sam sie ucze, ale jak masz jakis problem to pisz tu albo mi na gg(5753162)


zapomniałem dodać ze potem jak chcesz cos dodac do menu to tylko dodajesz linijke tekstu do pliku menu.php i wrzucasz na serwa i masz wszędzie nowy odniśnik lub co tam dodasz
Obrazek

nie udzielam pomocy na gg, od tego jest to forum albo google.pl
eliasz
Posty: 17
Rejestracja: 19 lip 2005, 10:36:46
Lokalizacja: £ód¼
Płeć: Niewybrana
Kontakt:

Post autor: eliasz »

nie wiem czemu nie działa :? ale chodzi o to, że pośrodku jest tekst główny a pobokach są dwa menu...
no dzięki, dzięki :D jutro zobacze jak to się sprawdza w praktyce
Awatar użytkownika
Kez
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2005, 12:19:04
Lokalizacja: £om¿a
Płeć: Niewybrana
Kontakt:

Post autor: Kez »

Ja też doda kila rzeczy od siebie J. Po pierwsze menu zrobił byś bliżej lewej strony a tą menu niżej zrobił byś wyżej bo jest za nisko i spróbował byś zapełnić lukę miedzy tymi dwoma „menu” po za tym reszta może być.
Ps. Jeszcze jedna mała rzecz ikonki obok strona główna itp. Nie pasują..
Obrazek
Fingon
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2005, 12:53:18
Płeć: Niewybrana

Post autor: Fingon »

Strona ogólnie dobra.

Na plus:
- dobrze dobrana kolorystyka
- wszystko przedstawione w sposób łatwy do przyswoienia
- banner

Na minus:
- Jak dla mnie to strona powinna być dopasowana do wszystkich rodzajów rozdzielczości czyli powinna dobrze wyglądać dobrze również w 800*600 a twoja się rozjeżdza bo sama zawartość z bannerem ma taką wielkość.
- Wygląd i nastrój psują ramki.

Ogólnie strone oceniam 7/10 więc myśle że jest dobrze, ale to tylko moje skromne zdanie.
pozdro

Ps. Co do tego by zrobić raz jakąś rzecz żeby była zawsze to przeczytaj ten temat:
http://forumweb.e-vip.pl/viewtopic.php?t=271

Tam jest jak to zrobić na rózne sposoby nie tylko przez php (choć ja też używam do tego php i najbardziej polecam).
eliasz
Posty: 17
Rejestracja: 19 lip 2005, 10:36:46
Lokalizacja: £ód¼
Płeć: Niewybrana
Kontakt:

Post autor: eliasz »

dzięki Olkowi rozwiązałem prblem, strona cały czas jest modernizowana, będzie pasować do rozdzielczości 800*600
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Mozilla Windows 1024x768

Post autor: fuma »

Fajna stronka tylko ze niekiedy widac nieprzyjemne komunikaty bledu skryptow (np dzial II Wojna Swiatowa) . Aby temu zapobiec uzywaj funkcji error_reporting wiecej na ten temat http://pl.php.net/error_reporting
Sprobuj na poczatku skryptu wywolac funkcje error_reporting(E_ALL); parametr E_ALL powoduje, że PHP wysyla komunikaty o wszystkich bledach. Ostrzezenia zaczynajace sie od
warning i notice nie spowoduja przerwania dzialania skryptu.
error_reporting(E_ALL); powinno byc ustawione w czasie gdy skrypt jest testowany, natomiast gdy juz wykorzystujesz skrypt na ogolnie dostepnej stronie zaleca sie wylaczenie raportowania bledow error_reporting(0); w ten sposob uzytkownicy nigdy nie zobacza komunikatow typu Warning....[/url]
ODPOWIEDZ