Blog technologiczny

Ocena stron na CBA.PL, strona musi być własna oraz ukończona. Skala od 1 do 10. Zanim zgłosisz stronę - przeczytaj regulamin działu.
dralsenas
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2017, 15:10:55
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Blog technologiczny

Post autor: dralsenas »

Hej,

Od roku prowadzę bloga technologicznego. Posiadam kilkadziesiąt linków zwrotnych do mojego bloga (głównie z for internetowych) oraz według Google mam 10-20 unikalnych wizyt dziennie (6700 w ciągu roku) oraz około łącznie 3000 kliknięcia w link w wyszukiwarce. Jednak pomimo takich statystyk, blog nie grzeszy aktywnością - ktoś mi zwrócił uwagę na brak komentujących. Prosiłbym o ocenę treści bloga, jego wyglądu i ewentualne porady co poprawić. Jak on się ogólnie prezentuje?
Link:
Tech-World.ovh

Dodam, iż blog ten miał mi jedynie służyć jako zaplecze pozycjonerskie pod mój przyszły sklep internetowy, ale jakoś się z nim zżyłem.
Awatar użytkownika
Jendru :)
Posty: 831
Rejestracja: 28 mar 2007, 19:57:57
Strona na CBA.pl: piekar.com.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1920x1080
Kontakt:

Blog technologiczny

Post autor: Jendru :) »

Strona całkiem ładna i przejrzysta. Niestety za to dość nudna i pusta graficznie, polecam wygląd zacząć od zera i bardziej uszczegółowić layout. Najbardziej jednak skupiłbym się na zawartości strony, widzę że jest to blog z mała możliwością interakcji na niej? Zrób jakiś chatroom, forum czy coś podobnego (co zostawiam tobie, najlepiej powinieneś znać swoich odbiorców). No i zachęcać do rozmowy, to już kwestia dobrego pisania aby czasami rzucić coś we wpisie co wywoła nieco prowokacji na czytającym (tylko nie zapraszaj do komentowania na koniec wpisów bo to bardziej potrafi denerwować czytelnika niż robić coś pożytecznego).
dralsenas
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2017, 15:10:55
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1366x768

Blog technologiczny

Post autor: dralsenas »

To jest blog, więc jakieś chatroomy nie wchodzą w grę. Na żadnym blogu nie widziałem czegoś takiego. Jest możliwość komentowania. Idę bardziej w kierunku czegoś podobnego do spidersweb.

Jednak nie mogę poradzić sobie z szablonem - pomimo iż powinien on wyglądać inaczej, to każdy właśnie motyw wygląda podobnie co teraz, czyli w wersji takiego nudnego bloga.

Co do prowokacji - mógłbym zobaczyć jakiś przykład?
dralsenas
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2017, 15:10:55
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Blog technologiczny

Post autor: dralsenas »

Poszedłem za Twoją radą. Zmieniłem motyw strony, dostosowałem do niego wpisy oraz dodałem wtyczkę Ankiety, dzięki której mogę pod koniec wpisu pytać o zdanie użytkowników. Zacząłem też dodawać jakieś kontrowersyjne treści.

http://www.tech-world.ovh/2019/10/09/cz ... ego-zakup/

Co teraz o tym myślisz?
Awatar użytkownika
Hybryda
Posty: 58
Rejestracja: 14 sty 2012, 13:27:20
Strona na CBA.pl: http://kordialne.cba.pl/
Płeć: Kobieta
User Agent: Firefox Windows 1536x864
Kontakt:

Blog technologiczny

Post autor: Hybryda »

Nie wiem jak było wcześniej ale mi się obecny wygląd podoba. Jest przejrzyście i stonowane kolory.
"Jak kogoś wytykasz palcem, to pozostałe palce pokazują ciebie"
Hogan(hybryda)
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1869
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: 1024x768
Kontakt:

Blog technologiczny

Post autor: endriu888 »

witam

z wyglądu prosty na standardowej skórce WP ale liczy się zawartość.ogólnie może być.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ