WikiMEdia INTernal error!!!! na CBA.pl

Konfiguracja i instalacja skryptów z Wiki w nazwie.
miasto-lublin
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2008, 15:33:22
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

WikiMEdia INTernal error!!!! na CBA.pl

Post autor: miasto-lublin »

Co może oznaczać nie-działanie strony i taki komunikat:
Wczoraj jeszcze działała wspaniale.... mógłby ktoś zinterpretować?

oto link do mojej strony Miasto Lublin

pozatym innemu żytkownikowi który tez korzysta z mechanizmu Wiki tez taki komunikat wywala...

Prosze o rozwiązanie tego problemu.

Kod: Zaznacz cały

MediaWiki internal error.

Original exception: exception 'DBQueryError' with message 'A database error has occurred
Query: SELECT value,exptime FROM `objectcache` WHERE keyname='miasto_lublin_cba_pl:messages-hash'
Function: MediaWikiBagOStuff::_doquery
Error: 1017 Can't find file: 'objectcache' (errno: 2) (mysql.cba.pl)
' in /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/Database.php:708
Stack trace:
#0 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/Database.php(665): Database->reportQueryError('Can't find file...', 1017, 'SELECT value,ex...', 'MediaWikiBagOSt...', false)
#1 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/BagOStuff.php(396): Database->query('SELECT value,ex...', 'MediaWikiBagOSt...')
#2 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/BagOStuff.php(296): MediaWikiBagOStuff->_doquery('SELECT value,ex...')
#3 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/BagOStuff.php(236): SqlBagOStuff->_query('SELECT value,ex...', 'miasto_lublin_c...')
#4 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/MessageCache.php(206): SqlBagOStuff->get('miasto_lublin_c...')
#5 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/MessageCache.php(442): MessageCache->load()
#6 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/GlobalFunctions.php(420): MessageCache->get('mainpage', true, true)
#7 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/GlobalFunctions.php(379): wfMsgGetKey('mainpage', true, true, true)
#8 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/GlobalFunctions.php(328): wfMsgReal('mainpage', Array, true, true)
#9 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/Title.php(275): wfMsgForContent('mainpage')
#10 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/Wiki.php(74): Title::newMainPage()
#11 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/index.php(17): MediaWiki->checkInitialQueries(NULL, 'view', Object(StubObject), Object(WebRequest), Object(Language))
#12 {main}

Exception caught inside exception handler: exception 'DBUnexpectedError' with message 'Error in fetchObject(): Can't find file: 'page' (errno: 2) (mysql.cba.pl)' in /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/Database.php:825
Stack trace:
#0 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/MessageCache.php(315): Database->fetchObject(false)
#1 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/MessageCache.php(252): MessageCache->loadFromDB()
#2 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/MessageCache.php(442): MessageCache->load()
#3 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/GlobalFunctions.php(420): MessageCache->get('databaseerror', true, false)
#4 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/GlobalFunctions.php(379): wfMsgGetKey('databaseerror', true, false, true)
#5 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/Exception.php(18): wfMsgReal('databaseerror', Array)
#6 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/Database.php(212): MWException->msg('databaseerror', 'Database error')
#7 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/Exception.php(109): DBQueryError->getPageTitle()
#8 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/Exception.php(76): MWException->htmlHeader()
#9 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/Exception.php(95): MWException->reportHTML()
#10 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/Exception.php(171): MWException->report()
#11 /var/www/virtual/miasto-lublin.cba.pl/includes/Exception.php(205): wfReportException(Object(DBQueryError))
#12 [internal function]: wfExceptionHandler(Object(DBQueryError))
#13 {main}
 

Dodam że w phpMyAdmin wyskakuje taki error: "Query failed: Access denied for user 'pmaselect'@'192.168.0.1' to database 'mysql'"
Ostatnio zmieniony 06 lut 2008, 20:11:24 przez miasto-lublin, łącznie zmieniany 1 raz.
Ojejku!
Awatar użytkownika
Shock
Posty: 193
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:08:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Shock »

Zgubił się jakiś plik objectcache.
Pozdrawiam, Shock.
wargo
Posty: 633
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:22:52
Lokalizacja: pleszew
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: wargo »

Shock, zgubił się bo nie mogło wysłać zapytania!
NULL
miasto-lublin
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2008, 15:33:22
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Post autor: miasto-lublin »

Aczkolwiek, jak mógł się "zgubić" kiedy nic na serwerze nie zmieniałem, a ostatni raz jak coś tam robiłem to nie wpłynęło to na działanie stronki! Strona NAGLE dzisiaj przestała działać i wyświetla taki komunikat... ¯adnych plików nie usuwałem, ba, nawet nie zaglądałem na serwer - działała sobie. Teraz nie działa.
Skoro tam nic nie zrobiłem to nie mogłem też nic zgubić... nawet takiegoś jakiegoś pliku...

Może zarządzający serwerem coś zmienili?
Bo z mojego punktu widzenia to dziwne, bo akurat bez mojej ingerencji strona nie działa...
Ojejku!
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

U mnie ta sama sytuacja, dopiero teraz zauwazylam. A przed paroma godzinami strona dzialala jaldabaoth.cba.pl To chyba musi byc cos z serwera. Moze juice nam powie co sie stalo, bo ja rowniez na stronie nic nie robilam od jakiegos czasu.
miasto-lublin
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2008, 15:33:22
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Post autor: miasto-lublin »

Czyli, najlepiej uspokoić się, zgłosić tą sytuację administratorowi i spokojnie czekać, aż naprawią... dobrze, że jeszcze nie zacząłem nic "kombinować" na serwerze;D
Ojejku!
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

no ja juz niestety porobilam troche rzeczy ale mam backupa wiec mam nadzieje ze w razie czego przywroce to co mam. Tylko zeby admin napisał cos, co sie moglo stac ze na obu stronach wyskoczyl taki error.
wargo
Posty: 633
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:22:52
Lokalizacja: pleszew
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: wargo »

U mnie też nie działa :(
NULL
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

czy Juice aby o tym wie? Moze ktos go zawiadomi?
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Post autor: juice »

tak, wiem o tym. nie naprawiam tego ponieważ muszę położyć całą bazę a jednak 95% stron działa opartych na bazie.

położę dzisiaj wieczorem, aby nie było protestów że nie działa baza mysql.
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

ok to czekamy na efekty :) Miejmy nadzieje ze sie to naprawi.
miasto-lublin
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2008, 15:33:22
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Post autor: miasto-lublin »

Ufff, czuje się już pewniej, wiedząc, że administratorzy się tym zajęli:)

ps. jak wykonać "Backupy" ?
Ojejku!
Awatar użytkownika
xpenguin
Posty: 79
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:02:37
Płeć: Kobieta
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: xpenguin »

miasto-lublin pisze:Ufff, czuje się już pewniej, wiedząc, że administratorzy się tym zajęli:)

ps. jak wykonać "Backupy" ?
Yyyy... Wystarczy mieć pliki ze strony na dysku? ;)
miasto-lublin
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2008, 15:33:22
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Post autor: miasto-lublin »

raczej nie tylko, bo mam takowe pliki a one odwołują się do bazy MySQL... a z tą coś jest nie tak jak powinno...
Ojejku!
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Post autor: juice »

od wczoraj około godziny 12tej jest ok. tylko nie pisałem na forum
ODPOWIEDZ