Problem z MediaWiki

Konfiguracja i instalacja skryptów z Wiki w nazwie.
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Problem z MediaWiki

Post autor: Amanda »

Jako, że już nie posiadam strony na hostingu cba, postanowiłam ten problem opisać tutaj, mam nadzieję, że to dobry dział. Otóż od paru dni na mojej stronie, gdzie mam postawioną mediawiki http://christianitas-1.[regulamin forum: punkt 2.13] wyświetla mi się jakiś error. Próbowałam naprawić w pma tabele, ale to nic nie dało. Wiem, że już kiedyś taki błąd się pojawił. Co jakiś czas wiki się własnie tak wiesza i nie wiem jak to naprawić. Zapytacie zapewne "Dlaczego nie zgłosisz tego na lua?" Ano dlatego, że się stamtąd przenoszę na płatny hosting. Przyznam, że popełniłam błąd idąc na ten hosting. Zgłaszałam problem administracji, ale całkowicie to olali, więc z powodu niezadowolenia z ich usług przenoszę się. Ale najpierw zeby zrobic kopie to musze naprawic tą stronke.Ma ktos jakies pomysly?

P.S. Juice i Gromed - tylko proszę nie "dowalajcie mi" tak jak ostatnio. Naprawde mam juz dosc klopotow z tym przenoszeniem sie z hostingu na hosting, bo gdzie nie przyjde to awarie :(
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Post autor: juice »

na cba skończyły się awarie, naprawdę. serwer jest stabilny, jest nowy procesor i wszystko hula bez problemów. <- wcześniej tak nie mówiłem :) teraz jest zapas zasobów tak duży, że skupiam się na pozyskiwaniu nowych kont, wszystkie palące problemy zostały z tego co wiem rozwiązane.

zanim się przeniesiesz na płatny hosting, możesz ponownie spróbować z cba. akurat na początku roku były spore problemy na cba, potwierdzam, ale teraz nie mają szans się ponownie wydarzyć. (przy padzie dysku nawet na chwile nie zostaną wyłączone usługi)

nie potrafię Ci pomóc, bo musiałbym popatrzeć w logi na lua żeby zobaczyć o co chodzi. moja rada: przerzuć swoją stronę na cba i zobacz jak ze stabilnością :)
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

Hmm, no nie wiem już sama. Wiem, ze masz dobre intencje :) ale juz tyle razy przenosilam tą stronę, bo zawsze cos sie dzialo, ze dlatego postanowilam przeniesc sie na platny. No moge sprobowac tylko np ostatnio gdy zalozylam tutaj konto testowe, to mialam problem z instalacja e107 zarowno z preinstalatora, jak i poprzez wrzucenie plikow. Problem z polaczeniem bazy. Sama juz nie wiem... Chcialabym po prostu zagrzac gdzies miejsce na conamniej rok, a nie ledwo miesiac. Myslalam ze lua jak ma 2 gb to bedzie ok ale wcale tak nie bylo.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

jak to czesto powiadam, no risk no fun ;)
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1440x900

Post autor: juice »

nie chodzi mi o intencje, je zawsze miałem raczej dobre :P chodzi o to, że zmieniła się sytuacja, jest o wiele lepszy sprzęt oraz wyraźnie poprawiło się bezpieczeństwo (potwierdziły to niezależne audyty - co nie znaczy że jest idealnie - nigdzie nie jest).

e107 na cba działa, pierwsza z brzegu strona oparta na tym http://www.marcus.cba.pl/

jeśli coś jest nie tak z preinstalatorem, to się tym zajmiemy, akurat nad tym siedzę. z tego co wiem działa, ale przetestuję jeszcze raz.
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

---------- 16:48 23.06.2008 ----------

Wiem, ze jakis blad byl z polaczeniem bazy podczas instalacji. A "czkawke" tez wyeliminowales? Wszystko ładnie, tylko te reklamy... ale co poradzic, jak byc musza

---------- 15:13 24.06.2008 ----------

Gdy chce ponownie zaimportowac baze, wywala mi taki błąd:

Co to może być? Bo jesli tylko taka kopie bazy mam, to na innych hostingach tez nie ruszy
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

gdzie sie pojawia Tobie taki komunikat? Napewno nie na cba, zreszta nie chodzi mi o host ale czy to sie wyswietla Tobie w phpmyadmin czy jakims skrypcie, przez ktory chcesz importowac baze. Ogolnie caly ten log wyglada dziwacznie. Pomieszane komunikaty bledow z bazy MySQL z komunikatami bledow parsera php
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

Wyswietla mi sie to wtedy, kiedy chce zaimportowac baze w pma na lua
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

najlepiej dla pewnosci zrob screena. Poki nie zobacze screena nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzic jaki jest problem. Z tego co tutaj zaprezentowalas wynika, ze maja jakies bledy w pma.
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

---------- 20:36 24.06.2008 ----------

Mozliwe, slyszalam ze jeszcze te pma nie dziala tak jak powinno. Dopiero przyszedl nowy serwer. No nic poczekam az skonczy mi sie sesja i sprobuje to załadowac na platnym hostingu. Jesli beda jakies problemy, napisze

---------- 20:03 26.06.2008 ----------

Jednak cos z ta baza jest nie tak, bo zalozylam na cba konto testowe, by sprawdzic czy z tutaj jest wszystko ok, ale niestety chyba nie jest. Po zaimportowaniu w pma nadal wyskakuje ten error.CO mam zrobic? Czy moglabym komus przeslac na maila tą baze i zobaczylby, czy jest cos tam nie tak? To moja jedyna kopia :(
wargo
Posty: 633
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:22:52
Lokalizacja: pleszew
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: wargo »

Amanda pisze:Po zaimportowaniu w pma nadal wyskakuje ten error
Gdzie?
NULL
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

no w pma
wargo
Posty: 633
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:22:52
Lokalizacja: pleszew
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: wargo »

No ale jaki?
NULL
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

---------- 20:14 26.06.2008 ----------

jak sie robi import to potem powinny wskoczyc tabele, a mnie sie pojawia taki error jak wkleilam powyzej

---------- 20:14 ----------

wargo, czytaj uwaznie
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Post autor: juice »

a skąd masz ten eksport bazy? z lua?
ODPOWIEDZ