Problem z instalacją MediaWiki

Konfiguracja i instalacja skryptów z Wiki w nazwie.
Knox
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2011, 18:13:09
Strona na CBA.pl: minecraftkreciolandia.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Problem z instalacją MediaWiki

Post autor: Knox »

Cześć,

otóż mam problem z instalacją owego skryptu MediaWiki. Robię wszystko (chyba dobrze) tak jak na instrukcjach, a po wypełnieniu tych wszystkich luk pojawia się to:Installation successful! Move the config/LocalSettings.php file to the parent directory, then follow this link to your wiki.
You should change file permissions for LocalSettings.php as required to prevent other users on the server reading passwords and altering configuration data., a gdy wciskam "link" pojawia mi się taki napis: "MediaWiki 1.16.0

Aby zakończyć instalację, przenieść config / LocalSettings.php do katalogu nadrzędnego." < ( przetłumaczone za pomocą google Chrome).

Według mnie, po wpisaniu wszelkich tych informacji w białe luki powinno wyskoczyć to samo, co na instrukcji, lecz wyskakuje właśnie to powyżej. Czy robię coś źle? Jeżeli tak to proszę o pomoc.


PS: wsadzałem kilkakrotnie ten plik "localSettings.php" do innego katalogu i dalej nic.
BlackDante
Posty: 348
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:33:06
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x800
Kontakt:

Re: Problem z instalacją MediaWiki

Post autor: BlackDante »

plik LocalSettings.php musisz przenieść do głównego katalogu swojego konta :)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. - Albert Einstein
Knox
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2011, 18:13:09
Strona na CBA.pl: minecraftkreciolandia.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: Problem z instalacją MediaWiki

Post autor: Knox »

@BlackDante - czyli gdzie? Bo ja zrobiłem sobie katalog z własną nazwą przenoszę tam i dalej nic :/ Musi to być jakiś konkretny katalog?
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: Problem z instalacją MediaWiki

Post autor: Venite »

Nie wiesz co to katalog główny? Jego inna nazwa to "root". główny katalog, czyli miejsce, które jest najwyżej, wyżej nie ma żadniego folderu, czyli nie twojastrona.pl/folder, tylko strona głowna twojastrona.pl . bez żadnego folderu. Główna kategoria serwera.

Jeżeli korzystasz z filemanagera cba.pl, to przy przenoszeniu pliku localsettings wybierz katalog "/"
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ