Wysyłanie, instalacja, przenoszeniem strony

Konfiguracja cmsów Joomla i Mambo.
rusiano
Posty: 9
Rejestracja: 05 sty 2013, 19:51:08
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Wysyłanie, instalacja, przenoszeniem strony

Post autor: rusiano »

Mam kilka pytań, które głównie dotyczą Joomli, chociaż w sumie może przydać mi się to na przyszłość, jeśli chodzi o przenoszenie bazy danych, czy całej, gotowej strony na inne konta, czy hostingi (spokojnie to nie przez dzisiejszą awarie :)).

1. Dobrze, zacznę od początku, czyli instalacji Joomli 2.5. Zawsze korzystam z programu FTP - FileZilla, wypakowuję całą zawartość Joomli do jakiegoś folderu i później w programie wchodzę w ten folder i po prostu wysyłam wszystkie katalogi i pliki na serwis. Zastanawia mnie, czy jest możliwość wysłania Joomli w archiwum i później na serwerze wypakowania zawartości?

Chciałbym wiedzieć, czy można szybciej wysłać pliki w archiwum i później czy serwer może je jakoś wypakować? Pytam dlatego, ponieważ wysyłanie zajmuje mi trochę ponad 10 min, a wysłanie zapakowanego archiwum wiadomo jest szybsze.

2. Jeśli mam już gotową stronę, w jaki sposób mogę ją całą "skopiować"/przenieść na inne konto, czy inny serwis? Zdaje sobie sprawę, że trzeba przenieść bazę danych, i zawartość z ftp, tylko jak?
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Wysyłanie, instalacja, przenoszeniem strony

Post autor: DeaDriam »

rusiano pisze: czy jest możliwość wysłania Joomli w archiwum i później na serwerze wypakowania zawartości?
Maksymalna wielkość pliku, który możesz wgrać na swoje konto to 10MB
rusiano pisze: Jeśli mam już gotową stronę, w jaki sposób mogę ją całą "skopiować"/przenieść na inne konto, czy inny serwis?
http://www.google.pl/search?q=przeniesi ... =firefox-a
Support forum Joomla nie gryzie również
Wykonać kopię bazy danych
Przekopiować pliki
Założyć na nowym serwerze bazę danych
zmienić odpowiednio wpisy w configuration.php
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
ODPOWIEDZ