Problem ze stroną

Konfiguracja cmsów Joomla i Mambo.
marcinmcz
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2012, 16:11:21
Strona na CBA.pl: fanatycybl.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

Problem ze stroną

Post autor: marcinmcz »

Witam wszystkich. Nie wiem, możliwe ze temat juz byl, ale nie chcialo mi sie czytac 15 stron problemow ;d
U mnie taki problem ze na stronie (fanatycybl.cba.pl) kiedy próbuje wejść wlacza sie "strona tymczasowa" i nic nie moge modyfikowac dzieki Joomli którą wgrałem ;D
Zna ktos moze ten problem i jego rozwiazanie ?
marcinl339
Posty: 95
Rejestracja: 14 wrz 2008, 13:56:03
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Re: Problem ze stroną

Post autor: marcinl339 »

Nie do końca rozumiem na czym polega problem... Gdzie włącza się strona tymczasowa?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Problem ze stroną

Post autor: DeaDriam »

marcinmcz pisze: Zna ktos moze ten problem i jego rozwiazanie ?
noooooooo zna sie........ usuń z głownego folderu index.html
Tyle ze jakaś tam strona jest .. i index deletnąłeś chyba :faja:
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
ikra
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:26:10
Strona na CBA.pl: ikra.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Re: Problem ze stroną

Post autor: ikra »

niestety i mnie dotyczy problem "strony tymczasowej".
z uwagi na problemy z instalacja modułów do Joomla poprosiłem o pomoc kolegów w pracy. moduły udało sie zainstalować strona otwierała się normalnie. po powrocie do domu niestety znów wyskakuje " strona tymczasowa".
Przeczytałem oczywiscie wszystko co na forum zawiera określenie "strona tymczasowa" i szczerze mówiąc nie znalazłem rozwiazania problemu ponieważ:
- są na forum sprzeczne informacje dotyczące plików index.html lub index.php. Raz informujecie, że są to pliki strony głównej, a raz sugerujecie je usunąć.
- w moim głównym katalogu nie ma żadnych plików index o rozszerzeniu html a plik o rozszerzeniu php po zmianie nazwy niezmienił sytuacji i dalej wyswietla sie strona tymczasowa
Bardzo proszę o pomoc.
Na wszelki wypadek podaje adres mojej strony: ikra.cba.pl.

---- EDIT ----

W tak zwanym, z niemieckiego, miedzyczasie pokopiowałem trochę plików na serwer i wylogowałem sie, zamknąłem firefoxa i zamierzałem zakończyc na dzisiaj przygodę z CBA. Na szczeście wpadło mi do glowy sprawdzenie czy w innych przegladarkach równiez jest ten sam problem i Eureka!! Internet Explorer widzi moja stronkę bez problemów. Czy ktos może wyjasnić w czym jest problem i jak się go pozbyć?

---- EDIT ----

rozwiazanie problemu dostępu do Joomla spowodowało przypływ chęci do pracy ale juz na poczatku problem - nie moge zainstalować modułu przegladarki plg_sigplus-1.3.4.11.tgz i na forum nie znalazłem nic na ten temat.
Trzeci raz prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Problem ze stroną

Post autor: DeaDriam »

ikra pisze: nie moge zainstalować modułu przegladarki plg_sigplus-1.3.4.11.tgz i na forum nie znalazłem nic na ten temat.
Trzeci raz prosze o pomoc.
I bedziesz prosił ze 100 razy jak nie napiszesz "Dlaczego nie możesz zainstalować"
Jak myślisz ?Nostradamusy tu funkcjonują?
ikra pisze: Internet Explorer widzi moja stronkę bez problemów. Czy ktos może wyjasnić w czym jest problem i jak się go pozbyć?
Trzeba wyczyścić "Cache przeglądarek"jeśli na chociaż jednej strona wyświetla sie prawidłowo.
ikra pisze: Raz informujecie, że są to pliki strony głównej, a raz sugerujecie je usunąć.
Nawet na płatnym hostingu po aktywowaniu konta i wejściu na swoja WWW z przeglądarki bedzie tzw strona tymczasowa odczytywana w index.html lub php,zależy to jakiego pliku używa hosting i aby wyświetlała się treść tzw własna należy "Owy"plik usunąć,lub podmienić na własny-"Dotyczy to również darmowych hostingów"Tu również i cba.pl
Po takiej operacji należy wyczyścić "Cache" przeglądarki/przeglądarek

Także jak zauważam Kolego Ireneuszu Krawiec widzę na Twojej WWW :
stan strony
Wpisany przez Administrator
środa, 18 stycznia 2012 22:05
S T R O N A W B U D O W I E


opartą o CMS-Joomla.

Pozdrawiam
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
ikra
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:26:10
Strona na CBA.pl: ikra.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 3200x1200

Re: Problem ze stroną

Post autor: ikra »

Dziękuję bardzo za pomoc. Jednocześnie przepraszam za zdanie, że proszę trzeci raz o pomoc ale moją intencją było okazanie zdziwienia moją własną nieporadnością.
Pozwolę sobie wyrazić opinię, że Twoja odpowiedź zasadniczo wyjaśnia wszelkie wątki "strony tymczasowej" poruszane na forum, a ja dziwię się sobie jak mogłem o tym nie pomyśleć.

Jeżeli chodzi o przeglądarkę sigplus początkowo próbowałem ją zainstalować pobierając plik z mojego komputera, później przegrywając plik instalacyjny plg_sigplus-1.3.4.11.tgz na serwer do katalogu instalacyjnego /tmp i po próbie instalowania otrzymałem komunikat: "Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany. Ścieżka nie zawiera pakietu instalacyjnego.".
Wcześniej bez problemu instalowałem templatki pobierając pliki z komputera domowego, nie powiodła się w ten sposób instalacja dodatku Multicaregoris ale udało się po przegraniu go na serwer do katalogu /tmp. Zadna z tych metod nie sprawdziła się przy przeglądarce.
Moje wątpiwości budzi fakt, że z tego samego pliku instalowałem i siebie na komputerze robiąc próby ze stroną z Joomlą zaintalowaną w Jampie. Niestety w wyszukiwarce forum nie było żadnych wątków zawierających "sigplus".
Mam nadzieję, że wyczerpująco opisałem problem.
Jeszcze raz dziękuję za otrzymaną pomoc i proszę o następną.
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Problem ze stroną

Post autor: DeaDriam »

ikra pisze: Moje wątpiwości budzi fakt, że z tego samego pliku instalowałem i siebie na komputerze robiąc próby ze stroną z Joomlą zaintalowaną w Jampie
nie masz co sie dziwic na kompie nie masz ograniczeń jak na darmowym hostingu.
Ten m swoje prawa w ograniczeniach..rozumiesz co mam na myśli?
ikra pisze: "Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany. Ścieżka nie zawiera pakietu instalacyjnego.".
hm...typuje..:
Spróbuj usunąć wszystkie polskie znaki z tego pliku instalacyjnego plg_sigplus-1.3.4.11
ale ...spróbuj ten z panelu PA standardowo
ten http://extensions.joomla.org/extensions ... lery/11426

potypujemy..
w razie czego..
brak uprawnień dla pliku nie można ustawić chmod

*kopiujemy na dysk plik z serwera
**usuwamy z serwera
***wysylamy z dysku na serwer możemy ustawiać uprawnienia/chmody
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
ikra
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:26:10
Strona na CBA.pl: ikra.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Re: Problem ze stroną

Post autor: ikra »

Dziękuję, za pomoc. Niestety pomimo zmian uprawnień dla pliku przysłanego z dysku na serwer nadal efektem prób instalacji jest "Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego ...."
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Problem ze stroną

Post autor: DeaDriam »

Spróbuj usunąć wszystkie polskie znaki z tego pliku
pisałem wcześniej...sprawdzałeś?
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
ikra
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:26:10
Strona na CBA.pl: ikra.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Re: Problem ze stroną

Post autor: ikra »

VICTORY!!!!!!!
SURSUM CORDE!
AVE MATPOL!!!!
Wielkie dzięki za pomoc starszemu człowiekowi.
Teraz się trochę wytłumaczę. Jestem zodiakalna panną i nie cierpię braku porządku dlatego usuwam z komputera niepotrzebne programy i nie instaluje "na zapas", a to co mam staram się nauczyć wykorzystywać maksymalnie. dlatego nie mogłem rozpakować pliku *.tgz przy pomocy 7-zip i nie widziałem możliwości zrealizowania Twojej sugestii zmiany polskich znaków w pliku. Oczywiście poszukałem trochę informacji w necie, zainstalowałem winrara, rozpakowałem, znalazłem plik z polskimi znakami i ... jak napisałem na początku.
Jeszcze raz dziękuję i przekazuję wyrazy szacunku.
Zapraszam na moja stronkę już niedługo, oczywiście nie zamierzam się chwalić moim CV ale polecam galerie mojego zapałkowego hobby.
Pozdrawiam
IKRA
ODPOWIEDZ