problem z przeniesieniem bazy danych

Konfiguracja cmsów Joomla i Mambo.
Awatar użytkownika
.:G:.
Posty: 44
Rejestracja: 11 gru 2005, 20:35:01
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

problem z przeniesieniem bazy danych

Post autor: .:G:. »

Moja stronką stworzona jest w mambo. Bazę danych miałem na www.badblock.com, ale ona była stanowczo za wolna, w związku z tym postanowiłem przenieśc bazę danych na www.db4free.org przeniosłem wszystkie tabele pomyślnie, w panelu konfiguracyjnym mambo zmieniłem wszystkie dane. Stronka odpala się normalnie, panel administracyjny też, z jednym wyjątkiem.

Wszędzie gdzie wchodzę w panelu jest w porządku, oprócz w miejscu "wszystkie artykuły", kiedy tam wchodze wyświetla się komunikat na czerwono:
DB function failed with error number 1054
Unknown column 'c.access' in 'on clause' SQL=SELECT c.*, g.name AS groupname, cc.name, u.name AS editor, f.content_id AS frontpage, s.title AS section_name, v.name AS author FROM mos_content AS c, mos_categories AS cc, mos_sections AS s LEFT JOIN mos_groups AS g ON g.id = c.access LEFT JOIN mos_users AS u ON u.id = c.checked_out LEFT JOIN mos_users AS v ON v.id = c.created_by LEFT JOIN mos_content_frontpage AS f ON f.content_id = c.id WHERE c.state >= 0 AND c.catid=cc.id AND cc.section=s.id AND s.scope='content' ORDER BY s.title, c.catid, cc.ordering, cc.title, c.ordering LIMIT 0,10
słaby jestem z tego tematu, więc mam problem, szkoda by było przenosic się z powrotem na badblock, ponieważ teraz stronka chodzi jak rakieta :)

Proszę Was pomóżcie, dzia z góry...
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

najwyraźniej przenosiny nie całkiem sie udału. Pisze o nieznanej kolumnie c.access, może jej po rpostu brak, zrób zrzut bazy, po czym go wgraj na nowo do db4free..
Obrazek
Awatar użytkownika
.:G:.
Posty: 44
Rejestracja: 11 gru 2005, 20:35:01
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: .:G:. »

niestety zrzucam jeszcze raz tabele wymieniane w kmunikacie i importuje je do dg4free, ale komunikat nie znika :/
ODPOWIEDZ