obrazek jako odnosnik do podstrony

Konfiguracja cmsów Joomla i Mambo.
lorcan
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2012, 23:03:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

obrazek jako odnosnik do podstrony

Post autor: lorcan »

Witam
Szukalem juz chyba wszedzie i rozkladam rece
Mam stronke w Joomla! 2.5 Chcialbym wstawic galerie ktora ma wygladac w nastepujacy sposob:
po kliknieciu w odnosnik "Galeria" w Menu otwiera sie strona na ktorej jest kilka zdjec wstawionych poprzez edytor TinyMCE Joomli. Chcialbym aby klikniecie w zdjecie przekierowalo na podstrone z galeria Kazde zdjecie prowadzi do innej podstrony z inna galeria Mam utworzone odpowiednie artykuly (podstrony) z odpowiednimi galeriami (galerie w SigPlusie) Nie mam pojecia jak podlinkowac zdjecia aby skierowaly na odpowiednie podstrony
Czy mozna to zrobic z poziomu zaplecza Joomli! 2.5? Ewentualnie w SIGPlusie ale nie zmieniajac globalnych ustawien SIGPlusa
Chcialem to zrobic htmlem w edytorze ale nie znam url-i artykulow (podstron) z galeriami poniewaz nie beda one bezposrednio zwiazzane z zadna pozycja w Menu

PS znalazlem podpowiedz zeby zainstalowac pewien modul (inna galerie) ale tego wlasnie chce uniknac
Z gory dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: obrazek jako odnosnik do podstrony

Post autor: DeaDriam »

namieszałeś,bo obojętnie jaką miałbyś galerię nawet Phoca Gallery to i tak kazdy obrazek w artykule trzeba byłoby edytować dodając mu odsyłacz..zrozum pojecie
lorcan pisze: Kazde zdjecie prowadzi do innej podstrony
lorcan pisze: w Menu otwiera sie strona na ktorej jest kilka zdjec wstawionych poprzez edytor TinyMCE Joomli.
Chcialbym aby klikniecie w zdjecie przekierowalo na podstrone z galeria Kazde zdjecie prowadzi do innej podstrony z inna galeria
I właśnie dodając te zdjęcia nalezy je podlinkować odsyłaczem ..gdzie tam chcemy i nie wazne jaką mamy galerię,czy też jej nie mamy,a fotki dajemy z komputera bezpośrednio.Galeria do Joomla to nie moduł lecz komponent
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
lorcan
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2012, 23:03:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: obrazek jako odnosnik do podstrony

Post autor: lorcan »

Wlasnie chodzi o podlinkowanie
Jezeli moge prosic o poprowadzenie "za raczke":
wstawiam zdjecie z komputera, w edytorze klikam przycisk "wstaw/edytuj odnosnik" i mam opcje adres odnosnika. Jezeli chcialbym skierowac na inna strone to proste: kopiuje adres url z przegladarki i wklejam a jezeli mam artykul, opublikowany ale jeszcze go na stronie nie widze bo nie jest jeszcze podlinkowany z zadnego miejsca? Jak skierowac do niego link skoro jest tylko na zapleczu?
Albo jeszcze prosciej:
mam 2 artykuly na zapleczu Jeden ze zdjeciem jakims drugi z galeria Pierwszy artykul wyswietla sie na stronie po kliknieciu w Galeria w menu Jak podlinkowac to zdjecie zeby przenioslo do artykulu z galeria? Prosze Kolezanki i Kolegow o poprowadzeie za raczke

Podejrzewam ze jest to proste jak metr drutu ale ja wymieklem
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: obrazek jako odnosnik do podstrony

Post autor: DeaDriam »

lorcan pisze: jezeli mam artykul, opublikowany ale jeszcze go na stronie nie widze bo nie jest jeszcze podlinkowany z zadnego miejsca? Jak skierowac do niego link skoro jest tylko na zapleczu?
Czytasz siebie?
Jak opublikować artykuł w Joomla! (na zapleczu)?
Linkowanie z menu Joomla
forum Joomla lub bezpośrednie zapytanie do :google: bez prowadzenia za rączkę znajdziesz,za dużo pisania...
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
lorcan
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2012, 23:03:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: obrazek jako odnosnik do podstrony

Post autor: lorcan »

Jak pisalem - jestem poczatkujacy w joomla Nie moglem sobie poradzic wiec szukalem pomocy u bardziej doswiadczonych na tym forum

Znalalem na jakims forum porade zeby zainstalowac K2 (jezeli dobrze pamietam nazwe) Poczytalem o tym i obejrzalem fragment kursu wideo i calkiem glowa mnie rozbolala
Caly czas szukalem mozliwosci z przyciskiem Grafika pod edytorem ale nie wiedzialem jaki url wpisac w odpowiednie pole

Podpowiedz znalazlem na innym forum zeby uzyc przycisku Artykul pod edytorem Po wybraniu tej opcji znalem juz url do mojego artykulu Potem kopiuj -> Wstaw grafike -> Wklej url w odpowiednie pole
Moze dookola ale poradzilem sobie jakos i wiem juz o co chodzi

PS Wystarczylo napisac: poprobuj z przyciskiem Artykul pod edytorem (czy cos w tym rodzaju)
Ale mimo wszystko dziekuje
ODPOWIEDZ