Zapisywanie i odczytywanie plików

Wszystko związane ze skryptami JS, DHTML itd.
mrzero
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:09:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1024x768

Zapisywanie i odczytywanie plików

Post autor: mrzero »

Witam szukam opcji zapisywania i wczytywania plików z dysku za pomocą skryptu po stronie klienta.

Wiem że wiele przeglądarek nie pozwala na to ale mam na myśli bardziej jawne zapisywanie i wczytywanie , otóż kiedy kliknie się klawisz na stronie zatytułowany "Wczytaj" otworzy się ładna przeglądarka w której całkiem jawnie klient sam wybierze sobie plik.

Widziałem wiele razy taką opcję na kilku stronach z reguły jeżeli chodziło o uploding(wysyłanie) plików do serwera. Więc wiem , że to jest możliwe.


Podobną jawna funkcjonalność chciał bym mieć z zapisywaniem plików. Po naciśnięciu odpowiednio zatytułowanej ikony klient sam wybierze gdzie chce aby plik został zapisany i z jakim rozszerzeniem.

Chciałbym wiedzieć jak coś takiego zrobić w JavaScripcie jak ktoś wie może jakiś inny język dla stron internetowych jaki można było by stosować po stronie klienta to nie obrażę się jak go zaoferuje.

Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi.
eider
Posty: 1276
Rejestracja: 12 cze 2009, 08:09:47
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Safari Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: Zapisywanie i odczytywanie plików

Post autor: eider »

Widziałem kiedyś taki serwis i jedyne co można powiedzieć to, że tekst był zapisywany za pomocą skryptu php do jakiegos katalogu na ich serwerze a potem przeglądarka była przekierowywana na adres tegoż pliku z serwera. Cała tajemnica. Jak chcesz z poziomu jakiegokoliwek języka zapisać plik zdalnie na dysku do którego nie ma się dostępu, a jego dane nie są udostępnione + inne ograniczenia
mrzero
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:09:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1024x768

Re: Zapisywanie i odczytywanie plików

Post autor: mrzero »

Dzięki , jednak miałem nadzieję na usprawnienie takich procesów za pomocą strony klienta ponieważ zawsze eliminuje to obciążenie serwera kiedy pewne operacje są przeprowadzane u klienta jak i przyspiesza operację. Jak tego nie można za bardzo normalnie robić (jakieś sztuczki z ActiveX trochę odpadają) to mówi się trudno jednak chyba coś kiedyś mi się wydawało , że może we flashu czy jakimś tam innym dodatku robić bez męczenia serwera.
eider
Posty: 1276
Rejestracja: 12 cze 2009, 08:09:47
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Safari Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: Zapisywanie i odczytywanie plików

Post autor: eider »

To ściągnij sobie debiana i zainstaluj na kompie (lub maszynie wirtualnej) wybierając opcję serwer i spróbuj połączyć się zdalnie z innym komputerem postawionym na windowsie. Oczywiście przy założeniu, że nie są połączone żadną siecia lokalną.
A flash też nic nie da bo to tylko nakładka na stronę. I tak wszytsko robi serwer, sesje i skrypty
ODPOWIEDZ