Javscript pozycjonujący okienko...

Wszystko związane ze skryptami JS, DHTML itd.
johny_noc
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:22:28
Strona na CBA.pl: autokomis-test.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Javscript pozycjonujący okienko...

Post autor: johny_noc »

Witajcie,

Moja strona, to kliknij tutaj
Przy ładowaniu strony index.php w przypadku zalogowania jako administrator, generowany jest kod tworzący okienko dodawania samochodu. Przy kliknięciu na przycisk DODAJ SAMOCHÓD javascript powoduje ustawienie parametru widoczności okienka na true. Owy div dodawania samochodu chciałbym wypozycjonować. Jego pozycja jest fixed, tak jak pozycja diva, który pojawia się jako warstwa 100 i ma kolor półprzezroczysty, szary. Ma to na celu uniemożliwienie użytkownikowi kliknięcia w pozostałe opcje póki nie kliknie na przycisk ANULUJ lub DODAJ. Na tej setnej warstwie położone jest to konkretne pudełko. Oba są typu fixed z tym, że to największe (uniemożliwiające kliknięcie) rozciąga się na 100% przeglądarki w wysokości i szerokości. I teraz problem polega na tym, że chcę, aby w zależności od rozdzielczości ekranu dany javascript umiejscowił okno dodawania pojazdu w odpowiednim miejscu (to już sam sobie ustalę w którym). Czyli interesuje mnie ODCZYTANIE USTAWIONEJ ROZDZIELCZOŚCI EKRANU I W ZALEŻNOŚCI OD NIEJ USTAWIENIE OKIENKA. Przy zbyt małej rozdzielczości np. 640x480 lub 800x600 pokazanie komunikatu ZBYT NISKA ROZDZIELCZOŚĆ, BY POKAZAĆ OKIENKO DODAWANIA SAMOCHODU. PROSIMY ZMIENIĆ ROZDZIELCZOŚĆ NA WIĘKSZĄ.

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. aby zobaczyć dokładniej o co mi chodzi, proszę wejść na tę stronę http://autokomis-test.cba.pl i zalogować się jako:
login: user
hasło: user
BARDZO PROSZĘ NIC NIE ZMIENIAĆ. Formularz wysyłania samochodu nie jest jeszcze gotowy. Zrobiłem jedynie pokazywanie okienka na przycisku DODAJ SAMOCHÓD i ukrywanie okienka na przycisku ANULUJ. W słowie OKIENKO mniemam obiekt dwóch divów na siebie nałożonych :) pozdrawiam

---- EDIT ----

jako, że ktoś mi się wbił i narobił bajzlu na stronie, dla chętnych dam hasło nowe na pw...
ODPOWIEDZ