Jak osiagnać taki efekt w menu?

Wszystko związane ze skryptami JS, DHTML itd.
lisowiak
Posty: 82
Rejestracja: 06 kwie 2007, 12:12:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Jak osiagnać taki efekt w menu?

Post autor: lisowiak »

http://www.claudius.pl/ to jest stronka, chodzi mi o ten efekt,ze po najechaniu na menu, wyjaśnia sie to co najechalismy,a reszta blednie.Napiszcie prosze jak osiagnąc taki efekt?Dzięki!
Lukaszszsz
Posty: 573
Rejestracja: 27 lip 2005, 13:01:59
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Linux 1280x800
Kontakt:

Re: Jak osiagnać taki efekt w menu?

Post autor: Lukaszszsz »

Kod: Zaznacz cały

<script stype="text/javascript">

function efekt(element) {
    var linki = document.getElementById('menu').getElementsByTagName('a');
    for(i=0; i<linki.length; i++) {
        linki[i].style.color='gray';
    }
    element.style.color='black';
}

function efektout() {
    var linki = document.getElementById('menu').getElementsByTagName('a');
    for(i=0; i<linki.length; i++) {
        linki[i].style.color='black';
    }
}

</script>

<style type="text/css">
#menu li {
    display: inline;
    margin: 0 5px;
    list-style-type: none;
}
#menu a {
    color: black;
    font: bold 20px sans-serif;
    text-decoration: none;
}
</style>

<ul id="menu">
    <li><a href="#" onmouseover="efekt(this)" onmouseout="efektout()">Link</a></li>
    <li><a href="#" onmouseover="efekt(this)" onmouseout="efektout()">Link</a></li>
    <li><a href="#" onmouseover="efekt(this)" onmouseout="efektout()">Link</a></li>
    <li><a href="#" onmouseover="efekt(this)" onmouseout="efektout()">Link</a></li>
</ul>
jak chcesz, żeby kolor gasł trzeba dodać timer, który będzie ustawiał kolejne kolory przechodząc przez paletę barw, albo zmieniał opacity, na tej stronie użyto 2 bądź 3 pochodnych koloru
lisowiak
Posty: 82
Rejestracja: 06 kwie 2007, 12:12:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Jak osiagnać taki efekt w menu?

Post autor: lisowiak »

Dzieki stary, działa jak złoto, punkcik powędrował do Ciebie. A dałbyś rade dorzucić ten timer?albo gdzieś jakiegoś linka podrzucić gdzie znajde jego opis?pozdro!!


A mam tez inne pytanie na które może dasz rade odpowiedziec, otóż myślałem o takim rozwiązaniu:
Mam proste menu, jak najeżdżam myszką na odnośnik-nic się nie dzieje, dopiero jak klikam, to tło sie zmienia PŁYNNIE na inne w tym odnosniku, i takie pozostaje dopóki nie nacisne na inny odnosnik.Da rade to od Was dostać?:]
Lukaszszsz
Posty: 573
Rejestracja: 27 lip 2005, 13:01:59
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Chrome Windows 1280x800
Kontakt:

Re: Jak osiagnać taki efekt w menu?

Post autor: Lukaszszsz »

http://coderfactory.pl/js/wygaszanie.js.php << skrypt który zmienia obrazki na stronce, trochę mało widać bo kod generowany ale po przepisaniu wcięć widać dokładnie jak można timer wykorzystać do zmiany jakiejś wartości w css

Co do drugiego pytania: po kliknięciu na odnośnik włącza się timer, który wyświetli całą animację oraz zapisuje do jakiejś zmiennej który jest aktywny. Po kliknięciu na inny ustawiamy aktywny na ten co był na samym początku, i wykonujemy całą procedurę ponownie :)

Kod ze strony będzie pomocny i do tego zadania, o ile będziesz w stanie go przerobić na własne upodobania
lisowiak
Posty: 82
Rejestracja: 06 kwie 2007, 12:12:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Jak osiagnać taki efekt w menu?

Post autor: lisowiak »

nie dam rady tego wykorzystać tego kodu, javascript to dla mnie jeszcze za mało zrozumiały jezyk, jak masz dobrą wole to pomóż z tym timerem już na kodzie menu, jak nie, to zostane przy tym co jest, i tak jest ok,pozdro
Yoda
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:55:22
Strona na CBA.pl: driverrc.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Chrome Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Jak osiagnać taki efekt w menu?

Post autor: Yoda »

E ten link mi nie działa :/
ODPOWIEDZ