Wybór CMS-a

Pozostałe tematy dotyczące tworzenia stron WWW.

Czy u¿ywasz CMS-a na swojej stronie?

Tak, Joomla! / Mambo
0
Brak głosów
Tak, Drupal
0
Brak głosów
Tak, PHP-Fusion
1
13%
Tak, PHP-Nuke / MyPHP-Nuke
0
Brak głosów
Tak, e107
0
Brak głosów
Tak, inny, niewymieniony
1
13%
A co to jest?
1
13%
Nie
5
63%
 
Liczba głosów: 8
Awatar użytkownika
livio
Troll
Posty: 57
Rejestracja: 23 lis 2005, 16:52:43
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Wybór CMS-a

Post autor: livio »

Witam!

Mam ogromny problem z wyborem CMS-a na swoją stronkę.

Jeżeli preferujecie jakiś system CMS, napiszcie coś o nim [strona autora, krótki opis funkcji].

Jeżeli nie macie zamiaru polecać, proszę, nie piszcie.
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Post autor: HitcH »

Ja Ci polecam kurs php html i co tam jeszcze i wtedy napisz/zrób swoją stronke. A jak się juz nauczysz to zrobisz CMS'a :)

A tak właściwie to jaka jest różnica miedzy CMS'ami?
Bo oprocz styli i innego ale podobnego wygladu to wszystkie maja to samo: system newsowy, "wyglad mini portalu" i panel admina.

PS. z tych co napisalem to ew. Mamboo
Awatar użytkownika
livio
Troll
Posty: 57
Rejestracja: 23 lis 2005, 16:52:43
Płeć: Niewybrana
User Agent: Flock Windows
Kontakt:

Post autor: livio »

Niee Mambo i Joomla! odpadają.

Moje "wymagania":
  • artykuły
  • możliwość udostępniania plików [sekcja pobierz]
  • edycja menu witryny
  • sondy / ankiety
  • forma kontaktowa
  • panel admina
Samemu napisać CMS-a :?: Nie w tym życiu :!:
Awatar użytkownika
EngCentre
Przyjaciel CBA
Posty: 1214
Rejestracja: 02 sie 2005, 04:35:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: EngCentre »

Hmmm... w ilu tematach jeszcze zapytasz sie o to jaki cms naszym zdaniem jest najlepszy??
The Beatles rule ! ! !
Awatar użytkownika
livio
Troll
Posty: 57
Rejestracja: 23 lis 2005, 16:52:43
Płeć: Niewybrana
User Agent: Flock Windows
Kontakt:

Post autor: livio »

W pierwszych krokach nie odpowiada mi nikt.
Awatar użytkownika
EngCentre
Przyjaciel CBA
Posty: 1214
Rejestracja: 02 sie 2005, 04:35:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: EngCentre »

livio pisze:W pierwszych krokach nie odpowiada mi nikt.
CIEKAWE czemu . . . :roll:
The Beatles rule ! ! !
Awatar użytkownika
livio
Troll
Posty: 57
Rejestracja: 23 lis 2005, 16:52:43
Płeć: Niewybrana
User Agent: Flock Windows
Kontakt:

Post autor: livio »

Ciekawe czemu pytasz :?:
Bo NIKT tam nie zagląda, chyba, że dasz mu linka. Nawet się nie skapnie...
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

Osobiście powiem tak. każdy troche inaczej patrzy na CMSY... Dla mnie niezaprzeczalnie najbardziej funkcjonalny jest Post-nuke. Co prawda wielu skarży się na to, że jest trudny do obsługi, to jednak się z tym nie zgodzę. Wystarczy się przyzwyczaić a docenisz mnogość funkcji w panelu, które nie są zautomatyzowane, a zatem lepiej konfigurowalne. Do Post-nuke mimo wszystko najwięcej jest modułów, skórek, komponentów, i łatwo jest je znaleźć. Są też obszerne FAQ dotyczące obsługi programu. Oprócz PN bardzo ciekawy jest Joomla, który rzeczywiście, w prównaniu do poprzednika, mabo jest niezaprzeczalnie dużo lepszy. jednakże wszystko jest w nim zautomatyzowane, i mamy do czynienia z niezłym designem i graficznymi fajerwerkami. Obsługa jednak, wbrew pozorom, bywa trudna, a konfigurowalność, przez to, że wszystkie procesy są zautomatyzowane, niska... Inna sprawa, to ciekawy wygląd menu. joomla ma czytelne, proste menu, w którym każdy sie może poruszać bezproblemowo. jego modyfikacja jednakże przysparza trochę kłopotów. W PN menu standardowo jest dobrze rozplanowane, jednakże jest zbyt złożone, i niejasne, większośc odwiedzających nie potrafi sie poo nim poruszać. Jego modyfikacja jednakże jest bardzo łatwa. Na koniec możliwości - bezsprzecznie najwieksze możliwości oferuje PN, nie tylko techniczne ale także design... Wygląd strony można dowolnie modyfikować, ustawić według własnego mniemania, a wystarczy do tego znajomośc htmla. To jesli chodzi o dwa najciekawsze CMS'y. Ciekawym cmcsem jest jeszcze jportal, który ma jeden minus - nie ma autotheme - a co za tym idzie, cięzko konfiguruje się jego wygląd, który standardowo jest po prostu tabelą trójkolumnową. Ale przyznac trzeba, że jest dla odwiedzających czytelny, i funkcje, jakie posiada standardowo, wystarczają wielu. Ci jednak, którzy oczekują po nim wielkich mozliwości, muszą wiedzieć, iż nie ma do niego komponentów ani modułów, a jak są, to w niewielkich ilościach. ¯eby zwiekszyć funkcjonalność, należy ingerować zazwyczaj w kod. Z polskich CMSÓW ciekawym też jest Blue Dragon 2, który jednakże oprócz prostoty obsługi i sporych możliwości nie ma nic do zaoferowania. Jego wygląd prezentuje się marnie i niewiele da się tu zrobić. Na koniec wspomną o potędze zwanej PHP-fusion. Otóz, jest to cms rozbudowany, i modyfikowalny, prosty w obsłudze jednakże nie jest, a obciąza system niewiarygodnie. Takiego CMSa to lepiej używac tylko wtedy, gdy masz potężny serwer, i chcesz z niego korzystać w formie w pełni profesjonalnego portalu. Jeszcze coś - specjalnie nie wspomniałem o php-nuke. Czemu? kwestie bezpieczeństwa się kłaniają, dziur jest w nim tyle, ile mrówek w mrowisku. Obciąża serwer, a funkcjonalnośc ofiaruje przeciętną. Opróćz CMSów, kktóre wymieniłem, jest jeszcze sporo pomniejszych, nadających się jednakże jedynie na skromne strony domowe. Takie jest moje zdanie na ten temat.
Obrazek
Awatar użytkownika
livio
Troll
Posty: 57
Rejestracja: 23 lis 2005, 16:52:43
Płeć: Niewybrana
User Agent: Flock Windows
Kontakt:

Post autor: livio »

Listę CMS-ów widziałem razem z rankingiem na opensourcecms.com, ale to jest po angielsku.

[Techniczne pojęcia po angielsku rozumiem, ale nic więcej]
Awatar użytkownika
maciaszek
Posty: 805
Rejestracja: 15 lip 2005, 12:31:33
Lokalizacja: siê biorą dzieci ?
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: maciaszek »

http://www.cms.rk.edu.pl/
po lewej stronie masz ranking cms-ow. Osobiście uważam że PHP-Fusion jest nalepszy, posieda forum, galerie, artykuły, newsy, download, katalog linków i wiele ciekawych funkcji. Posiada dobrą polską stronkę i wiele ciekawych modow. Polecam
http://atomicdesign.cba.pl - profesionalny webdesign
HTML CE 2006 : ukończono
#################### 35%
Awatar użytkownika
livio
Troll
Posty: 57
Rejestracja: 23 lis 2005, 16:52:43
Płeć: Niewybrana
User Agent: Flock Windows
Kontakt:

Post autor: livio »

Uważam, że odchudzone Mambo Open Source [Limbo] mi wystarczy.
Jest małe, lekkie, nie potrzebuje bazy danych.
£atwo jest zrobić szablon, a producent udsotępnia niezbędne moduły.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

Napisz mi livio po co załorzyłeś ten temat skoro napisałeś co za CMS tobie odpowiada :?:
Najpierw napisałeś że masz prblem z wyborem z CMS´a a teraz dochodzisz do wniosku że Mambo Open Source [Limbo] tobie wystarczy. To jest wręcz śmieszne. Odpowiadasz sam na swoje posty. Wybacz ale to jest spam. I poraz kolejny radzę tobie zaprzestać tego typu praktyk bo tylko zaśmiecasz forum.
Awatar użytkownika
maciaszek
Posty: 805
Rejestracja: 15 lip 2005, 12:31:33
Lokalizacja: siê biorą dzieci ?
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: maciaszek »

Napisz mi livio po co załorzyłeś ten temat skoro napisałeś co za CMS tobie odpowiada
Najpierw napisałeś że masz prblem z wyborem z CMS´a a teraz dochodzisz do wniosku że Mambo Open Source [Limbo] tobie wystarczy. To jest wręcz śmieszne. Odpowiadasz sam na swoje posty. Wybacz ale to jest spam. I poraz kolejny radzę tobie zaprzestać tego typu praktyk bo tylko zaśmiecasz forum.
zgadzam sie z fuma. Po co glowe wogole zawrcasz
http://atomicdesign.cba.pl - profesionalny webdesign
HTML CE 2006 : ukończono
#################### 35%
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Post autor: HitcH »

maciaszek pisze:zgadzam sie z fuma. Po co glowe wogole zawrcasz
tez sie z tym zgodze.
Awatar użytkownika
EngCentre
Przyjaciel CBA
Posty: 1214
Rejestracja: 02 sie 2005, 04:35:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: EngCentre »

Dobra, to zeby nie bylo, ja tez sie zgodze ;)
A tak serio, to to jest ostatnie upomnienie livio, nie chce wiecej widziec tego typu postow/tematow w Twoim wykonaniu . . .
Najpierw pytasz o cmsy, pozniej prosisz o jakies skorki, pozniej kombinujesz cos sam, wez sie czlowieku zdecyduj...
A temat zamykam, jak cos to mi napisz PMa i odpowiednio zargumentuj, to moze odblokuje...
The Beatles rule ! ! !
Zablokowany