Rejestrowanie domen

Pozostałe tematy dotyczące tworzenia stron WWW.
Xynxyn
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2013, 00:14:08
Strona na CBA.pl: http://fiscom.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Rejestrowanie domen

Post autor: Xynxyn »

Witam, jestem nowy na forum. Nigdy nie kupowałem domeny, zawsze używałem darmowych hostingów. Buszowałem po naprawdę wielu i zostałem przy cba.pl.
(z góry przepraszam jeśli w złym dziale założony temat, ale nie wiedziałem gdzie to dać)

Teraz zamierzam kupić domenę i podpiąć pod cba.pl i mam do was pytanie w tej sprawie - jak to wygląda i z czym to się je?
Trochę tego nie rozumiem...
Na kilku stronkach widziałem promocje 0,00 zł za .com.pl na 12 miesięcy, a później płaci się za przedłużenie. Czy płaci się za samą rejestrację czy za x miesięcy w sieci? (tu i w kilku miejscach zauważyłem tą drugą opcję, ale nie wiem czy zawsze tak to działa)
Jeśli macie jakieś sensowne porady w sprawie rejestrowania domen, piszcie śmiało. (czy nie ma jakichś innych sposobów na to, lepszych itp)
Jestem kompletnym laikiem w tym temacie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

PS. Zastanawiałem się nad .com.pl i nad .biz. Które lepsze według was, by strona zdobyła popularność? .com.pl za darmo jest, a .biz za jakieś ok 7 zł.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Rejestrowanie domen

Post autor: Venite »

Tzn tak, pierwszy rok masz za darmo (w home.pl można było nawet w tym okresie odstąpić od umowy, ale nie wiem czy do teraz to trwa), natomiast po upływie roku, możesz przedłużyć domenę, np. o kolejny rok za xx zł, lub na pół roku przedłużyć również płacąc za to konkretną kwotę. To coś w rodzaju abonamentu.

A co do domeny, jeśli już zdecydujesz się kupić, możesz ją łatwo podpiąć.
W Panelu cba.pl wybierasz zakładkę zarządzania domenami, i dodajesz alias (z listy wybierasz "własna" i w polu wpisujesz adres wykupionej domeny). Po paru godzinach zazwyczaj możesz skierować w panelu, ale tym razem u rejestratora domeny, tzw. serwery DNS (name servers) na serwery cba, tj. ns1.cba.pl i ns2.cba.pl. Jeśli wszystko wykonasz dobrze, do 48h Twoja strona na cba będzie dostępna pod adresem Twojej domeny.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
kamilgolak
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2013, 16:30:58
Strona na CBA.pl: golak
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Re: Rejestrowanie domen

Post autor: kamilgolak »

No właśnie trzeba być czujnym, oki dostaniemy domenę za 0 zł, ale musimy zwrócić uwagę na to, ile będzie kosztowało przedłużenie. Czasem bywa tak, że już na drugi rok mamy zaoszczędzone kilkanaście złotych podczas przedłużania, a w kolejnym roku - kilkadziesiąt.
andrzejkoziol11
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2014, 12:55:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows
Kontakt:

Re: Rejestrowanie domen

Post autor: andrzejkoziol11 »

Cekawi mnie czy po podpięciu mojej domeny, jest do niej doklejona nazwa 'cba'?
4zywioly
Posty: 528
Rejestracja: 26 kwie 2011, 16:33:42
Strona na CBA.pl: 4zywioly.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows
Kontakt:

Re: Rejestrowanie domen

Post autor: 4zywioly »

andrzejkoziol11 pisze:Cekawi mnie czy po podpięciu mojej domeny, jest do niej doklejona nazwa 'cba'?
Nie.
ODPOWIEDZ