Prośba o pomoc z podpięciem domeny

Pozostałe tematy dotyczące tworzenia stron WWW.
francesco919
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:30:12
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux

Prośba o pomoc z podpięciem domeny

Post autor: francesco919 »

Witam

Mam stronę na serwerze CBA, jej domena kończy się na cba.pl. Mam również wykupioną domenę na home.pl.

Według FAQ na CBA wystarczy podać jedynie DNS-y w panelu domeny. W innym miejscu - http://www.cba.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=23677 - napisane jest jeszcze coś o adresie IP.

Na home.pl znajduje się pole "Włącz przekierowanie na IP/host/URL". Co mam wpisać w tym polu? Adres IP - 95.211.144.89? Hosta?

Chciałbym to raz na zawsze ogarnąć, co i jak należy zrobić - i dlaczego właśnie tak. No i skąd brać potrzebne do wpisania dane.

Pozdrawiam ;)
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: Prośba o pomoc z podpięciem domeny

Post autor: rkd77 »

francesco919, jeśli masz już domenę z końcówką .cba.pl, to w panelu cba: Zarządzaj domenami -> Dodaj alias (podajesz nazwę domeny z home.pl)
W home.pl podajesz dla tej domeny serwery nazw ns1.cba.pl ns2.cba.pl

Adres IP i rekord A są dla tych, którzy chcą gdzie indziej trzymać pocztę.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
francesco919
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:30:12
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux

Re: Prośba o pomoc z podpięciem domeny

Post autor: francesco919 »

Jak rozumiem, wystarczy jedynie dodać alias w CBA i wpisać odpowiednie DNS-y w panelu home.pl?

Mam jednak pytanie. Na home.pl jest skonfigurowana poczta. Czy ten adres poczty (biuro@xxxxxxxxxx.org.pl) zostanie taki sam? Czy skrzynka nadal będzie obsługiwana przez home.pl?

Pytam dlatego, że wyczytałem na stronie home.pl co następuje:
Korzystaj z serwerów DNS innego operatora – zaznacz to pole, jeśli chcesz wydelegować domenę na zewnętrzne serwery DNS innego operatora niż home.pl. Delegacja domeny powoduje, że pełna obsługa domeny (cały ruch na Twojej domenie) zostanie przeniesiona na wpisane poniżej adresy serwerów DNS. Od tego momentu home.pl NIE będzie obsługiwał Twojej domeny. Jako pełną obsługę należy rozumieć np. wyświetlanie strony WWW, możliwość utworzenia skrzynek e-mail w adresie domeny czy korzystanie z konta ftp itp.
Co powoduje, że nie wiem, czy dostęp do skrzynki i jej obsługa nadal będzie na home.pl. To jest moja jedyna obawa.

EDIT 03:44:

Dostałem z home.pl następującą informację:
Aby poczta nadal działała w home.pl domenę należy przekierować podając adres IP serwera a nie zmieniać jej delegację.
Znalazłem jednak inny post:
http://www.cba.pl/forum/viewtopic.php?p=98304

Mówi on o tym, że przekierowanie może odbywać się albo (1) przez DNS-y, albo (2) przez przekierowanie WWW, z użyciem adresu IP.

Poniżej znajduje się komentarz:
Odnośnie poczty - w tej chwili zostały wpisy ustawione (automatycznie przez home.pl) tak, że to home.pl obsługuje pocztę przychodzącą na "dowolnyadres - at - TwojaDomena".

Jeśli będziesz chciał, aby to CBA obsługiwało pocztę dla Twojej domeny, wtedy po prawej stronie - "Przekierowanie poczty (host/email)" - wpisz "memories-studio.pl" (ALBO "mail.cba.pl", jedno z dwóch) - to utworzy właściwy rekord MX.
Już nic nie wiem... jaki wpływ na pocztę (i miejsce jej obsługi) ma przekierowanie DNS, a jaki przekierowanie przy użyciu IP serwera? Łopatologiczną wersję poproszę...

DRUGI EDIT:

Kapuję już ;) Jeżeli chcę utrzymywać pocztę na home.pl (a chcę), to muszę zrobić przekierowanie IP. Jaki adres serwera na CBA mam zatem wpisać? Lub w jaki sposób znaleźć właściwy adres? Rozumiem, że mam również utworzyć alias do strony na CBA?
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x600
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc z podpięciem domeny

Post autor: DeaDriam »

francesco919
hehe jak to pieknie sdam sobie wszystko wytlumaczyles..no prosze .
Oby wiecej takich uzytkownikow hehe
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: Prośba o pomoc z podpięciem domeny

Post autor: rkd77 »

francesco919, w tym przypadku też dodajesz alias w panelu cba.
Adres IP najprościej znaleźć instalując rozszerzenie show ip do przeglądarki.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
francesco919
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:30:12
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux

Re: Prośba o pomoc z podpięciem domeny

Post autor: francesco919 »

Dziękuję za pomoc i bezcenną wiedzę ;)

Przekierowanie IP + alias działają od kopa.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

---- EDIT ----

Drugie pytanie: Jak przestawić wszystkie adresy na stronie z *.cba.pl na *.org.pl? Strona główna jest pod tym adresem, ale podstrony mają już cba.pl.

Należy wykorzystać RewriteRule w jakiś sposób? .htaccess?
ODPOWIEDZ