Mod_rewrite oraz niemożność zalogowania się do wp-admin

Pozostałe tematy dotyczące tworzenia stron WWW.
francesco919
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:30:12
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Mod_rewrite oraz niemożność zalogowania się do wp-admin

Post autor: francesco919 »

Witam wszystkich.

Niedawno pytałem o możliwość podpięcia domeny do strony postawionej na CBA. Ponieważ chciałem, żeby obsługa poczty pozostała na home.pl, to wykonałem jedynie przekierowanie IP oraz dodałem alias do strony.

I tu zaczynają się schody. O ile sam adres domeny jest OK (xxxxx.org.pl przenosi na stronę), o tyle wejście na jakąkolwiek podstronę powoduje wyświetlenie adresu z końcówką cba.pl.

Wyczytałem, że można zrobić przekierowanie. Moje obecnie wygląda następująco:
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^mojadomena.cba.pl
RewriteRule (.*) http://mojadomena.org.pl/$1 [R=301,L]
Wszystko fajnie, adres w pasku adresu ma końcówkę org.pl (ale linki na stronie po najechaniu nadal mają cba.pl, to akurat idzie jeszcze przeżyć).

ALE! Przekierowanie blokuje również możliwość zalogowania się do panelu wp-admin (co jest oczywiste, bo domena jest na chama zmieniona na inną). Jakakolwiek próba zalogowania kończy się jedynie przeładowaniem strony. Mogę się zalogować tylko i wyłącznie po przełączeniu RewriteEngine na off.

MOJE PYTANIA:
*Jak można sprawić, żeby adresy (najlepiej wszystkie) miały końcówkę org.pl, a jednocześnie można było zalogować się do Wordpressa?
*czy można to załatwić odpowiednim wpisem w .htaccess?
*czy jedynym rozwiązaniem jest przeniesienie całej obsługi, włącznie z pocztą, na serwery CBA przy użyciu DNS-ów?

Pozdrawiam wszystkich ludzi, którym chciało się czytać mojego tasiemca. Proszę jednocześnie o jakiekolwiek wskazówki.
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: Mod_rewrite oraz niemożność zalogowania się do wp-admin

Post autor: rkd77 »

W konfiguracji wordpressa przynajmniej w dwóch miejscach ustala się domenę.
Jedno nazywa się home, drugie siteurl.
Można wyłączyć .htaccess na moment, np. haszując wpisy, tzn, poprzedzić je #
i zmienić domenę w konfiguracji w kokpicie.
Lub zmodyfikować w bazie danych. Tabela nazywa się chyba wp_options.

Jeśli to nie pomoże, to pozostaje zrzut bazy danych i zmiana we wszystkich wpisach ze starej na nową domenę.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
francesco919
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:30:12
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux

Re: Mod_rewrite oraz niemożność zalogowania się do wp-admin

Post autor: francesco919 »

rkd77, jesteś wielki. Masz u mnie duże piwo ;)
ODPOWIEDZ