Filtrowanie ruchu

Pozostałe tematy dotyczące tworzenia stron WWW.
Danioo
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:10:30
Strona na CBA.pl: radiowezelzs10.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Filtrowanie ruchu

Post autor: Danioo »

Witam,
jestem administratorem Radiowęzła w szkole, a także strony internetowej, na której ludzie dodają propozycje piosenek mających polecieć za pośrednictwem radiowęzła. Problem polega na tym, że nie wszystkie grupy dyżurujące są przekonane co do funkcjonowania tego systemu. Chcielibyśmy wyegzekwować żeby dyżurujący puszczali tylko i wyłącznie propozycje umieszczone na stronie radiowęzła w propozycjach. Mój pomysł: ograniczyć ruch za pośrednictwem przeglądarki(Chrome i IE, bo tylko te są zainstalowane, nikt nie może nic instalować) tak, aby można było wyświetlić tylko strony, do których znajduje się link na stronie radiowęzła. Po prostu aby działało to w następujący sposób: na stronie mamy link do google.pl i po kliknięciu na ten link ze strony radiowezelzs10.cba.pl możemy na tę stronę przejść, jednak jeżeli zechcemy przejść na stronę google.pl poprzez wpisanie URL do paska adresu to jest to zabronione - nie działa. Czy jest to w jakiś sposób możliwe? Aha, system Windows XP, przeglądarki IE(chociaż na IE mam sposób: zablokować PPM i ukryć pasek adresu, zawsze coś to da) i Chrome. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie, jeżeli są jakieś niejasności proszę pytać, postaram się odpowiedzieć.
LaY
Posty: 1120
Rejestracja: 28 sty 2009, 15:20:07
Lokalizacja: Silesia
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1920x1080
Kontakt:

Re: Filtrowanie ruchu

Post autor: LaY »

Danioo pisze: jednak jeżeli zechcemy przejść na stronę google.pl poprzez wpisanie URL do paska adresu to jest to zabronione - nie działa. Czy jest to w jakiś sposób możliwe?
Nie, jest to raczej niewykonalne w w miarę prosty sposób.
W praktyce nie da się zablokować dostępu do danej strony tak aby można było na nią wejść tylko poprzez kliknięcie permalinka. Można ustawić blokadę stron www w sieci bądź też chyba nawet dla pojedynczego hosta ale nie będzie ona brała poprawek na to czy user wpisał adres w pasku przeglądarki czy też kliknął na link.

Jest to problem dość prosty jednak nie znam zadnego rozwiązania, może jakiś proxy sprawdzający referer'a ale jak już mówiłem raczej nie należy to do tanich sposobów.
Niě nerwuj hanysa
bus
Posty: 43
Rejestracja: 21 gru 2011, 23:53:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: Filtrowanie ruchu

Post autor: bus »

Niestety nie będzie łatwo to zrobić tym bardziej, że jak piszesz na komputerze nie można instalować nic.
Najlepsze rozwiązanie - przekonać ludzi do używania strony :)
Danioo
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:10:30
Strona na CBA.pl: radiowezelzs10.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Filtrowanie ruchu

Post autor: Danioo »

Znaczy się my - Administratorzy, możemy instalować cokolwiek, to my ustalamy zasady więc dla nas nie ma żadnych ograniczeń. Czy mógłby ktoś konkretnie napisać jak to jest możliwe, bo stwierdzenia typu "Nie, jest to raczej niewykonalne w w miarę prosty sposób.", "Niestety nie będzie łatwo to zrobić" nie zbyt mnie satysfakcjonują...
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Filtrowanie ruchu

Post autor: DeaDriam »

Danioo
Zobacz na jego posty..są po to aby usery zwrócili uwage na podpis
nic po za tym-sądzi ze wpadniemy załatwić sobie autokar
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
Awatar użytkownika
strikte
Posty: 420
Rejestracja: 03 lip 2006, 08:26:24
Strona na CBA.pl: www.planetaludzi.pl
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: Filtrowanie ruchu

Post autor: strikte »

O ile dobrze zrozumiałem to coś w stylu piosenki na życzenie? Przecież ci dyżurujący moją wejść na stronę z komórki, dodać propozycję a potem odpalić. Na jedno wychodzi. Pozatym zawsze mogą użyć pendrive'a
Moja propozycja: link umieszczany na stronie przekazywany będzie drogą mailową do uruchomionego w tle programu pocztowego, zapisującego automatycznie pozyskany link do wspólnego pliku tekstowego.
Ustawiasz blokadę rodzicielską i podajesz ten plik jako listę wyjątków.
Ale naprawdę lepiej wytłumasz jak to ma działać, kto ma ustalać playliste itp.
Danioo
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:10:30
Strona na CBA.pl: radiowezelzs10.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Filtrowanie ruchu

Post autor: Danioo »

Otóż jest nas 5 grup dyżurujących, my jesteśmy przewodniczącymi i ustaliliśmy że ludzie za pomocą strony internetowej dodają propozycje piosenek, które mają polecieć za pośrednictwem radiowęzła. I nie wszyscy się tego kurczowo trzymają, a nam zależy na tym żeby jednak leciały tylko piosenki zaproponowane za pomocą strony. Na stronie jest blokada dodawania piosenek - 2 na dobę. My posiadamy konto administratorskie, a reszta grup ma ograniczone uprawnienia. Nie mogą nic kopać w ustawieniach, nic instalować, itp. Chodzi nam o to żeby każda grupa wchodząc na stronę z propozycjami mogła tylko i wyłącznie włączać piosenki tam ustawione, tak żeby nie mogli sobie odpalić innej piosenki prócz tej, która zostanie dopisana do bazy danych. Playlista tworzy się poprzez dodanie piosenki na stronie i zweryfikowanie jej przez któregoś z moderatorów(przeszukujemy i dodajemy link do piosenki). No i najlepiej by było aby każda inna strona poza tą z linka i stroną gdzie są te propozycje dodawane nie działała.
Awatar użytkownika
strikte
Posty: 420
Rejestracja: 03 lip 2006, 08:26:24
Strona na CBA.pl: www.planetaludzi.pl
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: Filtrowanie ruchu

Post autor: strikte »

Może zamiast blokawać strony, zablokować dźwięk na nich? Niestety tu pojawia się problem - Window$.
Przenieście się na linuksa, nadajcie prawa dźwięku tylko 1 aplikacji, skojarzonej z tylko 1 katalogiem. Wbrew pozorom łatwo to zrobić np przez windowsowy odtwarzacz odpalany przez wine, a wine zablokować wszelaki dostęp do dysku poza swoim katalogiem. Chmod 444 tak żebyście tylko wy mogli dodawać do niego pliki. I gotowe.
Przynajmniej o ile dobrze zrozumiałem ideę tego radiowęzła.
ODPOWIEDZ