Tworzenie Layouta w photoshopie

Wszystko o HTML, XHTML, XML, CSS.
laruspener
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2011, 11:09:24
Strona na CBA.pl: www.oldbulls.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1680x1050

Tworzenie Layouta w photoshopie

Post autor: laruspener »

Witam chciałbym w tym temacie uzyskiwać pomoc odnosnie tworzenia layouta w photoshopie.

A więc z tego co wiem robi się to tak tworzymy projekt layouta
tniemy na plasterki
zapisujemy dla internetu i urzadzeń
html i obrazy i mamy gotowy layout.

W związku z tym że dopiero zaczałem uczyć sie metody tej w photoshopie mam kilka pytań i dlatego stworzyłem ten temat. Może komuś sie na przyszłośc przyda.

A więc na poczatek
kilka pytań:

Pierwsze pytanei bardzo głupie mianowicie w photoshopie jest urzadzenie do cięcia na plasterki jego funkcje znam ale co daje narzędzie zaznaczanie plasterków ? Prosze o łopatologiczne wyjaśnienie.

Drugie pytanie mam wstepny layout zrobiony
taki przykładowy i teraz tak jakie sa najlepsze wymiary strony ?
1024x768 ?
moze cos lepiej 1000x długośc dowolna zeby nie bylo tych paskow przewijania?

Trzecie pytanie jak juz mam ten laout to cała strona na duzej rozdzielczosci monitorze wyswietlana jest na polowe ekranu a połowe jest wolne i nie wiem jak to wycentrować ? Gdzsie w projekcie w photoshopie to wycentruję z tym bardzo was prosze o pomoc.

I jeszcze ostatnio pytanko na teraz mianowicie jesli w layoucie mam jakis tekst to czemu na jak juz otworze strone w przeglądarceto tekst który uzyłem w laoucie jest po prostu wtopiony jakby w obraz nie jest to jako tekst toaki co np mozna by było zaznaczyc tylko jako grafika.

Prosze mnie nie wyzywac bo poczatkujący jestem wiele rzeczy wiem ale niektórych podstaw nie mam po prostu dlatego pytam.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2012, 01:07:24 przez laruspener, łącznie zmieniany 1 raz.
bus
Posty: 43
Rejestracja: 21 gru 2011, 23:53:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: Tworzenie Layouta w photoshopie

Post autor: bus »

I jeszcze ostatnio pytanko na teraz mianowicie jesli w layoucie mam jakis tekst to czemu na jak juz otworze strone w przeglądarceto tekst który uzyłem w laoucie jest po prostu wtopiony jakby w obraz nie jest to jako tekst toaki co np mozna by było zaznaczyc tylko jako grafika.
Po tym pytaniu stwierdzam, że na prawdę jesteś początkujący i masz wręcz zerową wiedzę o html i css:) Fajnie jednak, że się interesujesz. Jak chcesz to nadrobisz.

Zapoznaj się z tym, jak kodowane są strony www. To, że narysujesz layout w PS to połowa sukcesu. Druga połowa to go pociąć. Czyli zakodować stronę www by wyglądała tak jak layout ale była stroną www a nie grafiką.

Pobierz dla terningu ten szablon:
http://www.freecsstemplates.org/preview/sandstorm/

I podglądnij folder z obrazkami. Jest ich malutko, cała treść i struktura strony zapisana jest w kodzie html w pliku index. Plik z rozszerzeniem css natomiast opisuje ułożenie elementów na stronie, kolory czcionek oraz ich rozmiary itp.

Powodzenia!
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Tworzenie Layouta w photoshopie

Post autor: DeaDriam »

laruspener pisze: Prosze mnie nie wyzywac bo poczatkujący jestem
ee no coś Ty...Dobry pomysł,tyle ze chyba w tym dziale by pasował
http://cba.pl/forum/viewforum.php?f=12
Mało jest na ten temat,bo mało userów korzysta z tego programu,są fora jemy poświęcone,ale jak mówie dobry pomysł,bo zamiast klikać po forkach,można by podzielić się w jednym temaciku.
Ja w nim coś tam od czasu do czasu zrobię(głownie przerabiam fotki z imprez,wypadów)aby potem wrzucić na Fejsa i NK.
laruspener pisze: Witam chciałbym w tym temacie uzyskywać pomoc odnosnie tworzenia layouta w photoshopie.
I ja coś tam bym uszczknął ,jak coś dasz i inni :mrgreen:
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
laruspener
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2011, 11:09:24
Strona na CBA.pl: www.oldbulls.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1680x1050

Re: Tworzenie Layouta w photoshopie

Post autor: laruspener »

Proszę admina bądź też moderatora oprzeniesienie do działu grafika chociaz w css tez pasuje. Przydałoby sie takie coś/
bus
Posty: 43
Rejestracja: 21 gru 2011, 23:53:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: Tworzenie Layouta w photoshopie

Post autor: bus »

Myślę, że bardziej to pasuje do działu html, css właśnie. Bo Twoje pytania głównie tego dotyczyły. Grafikę robisz po swojemu (nie wiemy jaką, bo się nie pochwaliłeś) ale masz kłopot z jej pocięciem.

Poczytaj o budowie stron w html i css a także przeglądnij źródło szablonu podanego przeze mnie wyżej.
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Tworzenie Layouta w photoshopie

Post autor: DeaDriam »

laruspener pisze: chociaz w css tez pasuje
owszem też pasuje,..wiesz skoro nawiązujesz do Photoshopa...to można to podzielić,aczkolwiek nie koniecznie :)

ostatnio szukałem
http://www.google.pl/search?q=Layout+w+ ... =firefox-a
ciekawe wyniki :faja:
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
ODPOWIEDZ