Rozciąganie tła bez position:absolute.

Wszystko o HTML, XHTML, XML, CSS.
Sprouse
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:03:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1680x1050

Rozciąganie tła bez position:absolute.

Post autor: Sprouse »

Witam!
Mam problem z reklamą. Napisałem stronę, ale okazało się że tło ją zasłania. W dużym skrócie to w dokumencie HTML mam jednego DIVa, który obejmuje całą stronę (coś jak BODY) o id="strona_internetowa". W CSS natomiast określiłem, że BODY będzie miało tło białe (i będzie ono na górze, specjalnie dla reklamy). Następnie, pod reklamą znajdzie się obrazek - design, czyli łagodne przejście z koloru białego do szarego. No i na koniec wszystko pod tym obrazkiem ma być szare (DIV id="strona_internetowa" ma zdefiniowany background na #D3D2D1).

Lecz teraz jak to zrobić? Pozycjonowania absolutnego nie można wykorzystać, bo reklama znajdzie się pod stroną. Dla mojego DIVa mogę spokojnie użyć width:100%; i wszystko ładnie się rozciągnie na szerokość. Niestety, na wysokość nie ma na to szans, gdyż height:100%; bez position:absolute po prostu nie działa!

Co mam zrobić żeby rozciągnąć to tło na całą stronę?

KOD CSS:

Kod: Zaznacz cały

body
{
    background:#FFFFFF;
}

#strona_internetowa
{
    position:absolute;
    width:100%;
    height:100%;
    background:url("grafika/tlo_strony.png") repeat-x #D3D2D1;
} 
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Mobile 240x320

Re: Rozciąganie tła bez position:absolute.

Post autor: Venite »

Jeśli dasz dla DIV strony z-index: 5; , lub jakąś inną wysoką liczbę, strona wobec reklamy powinna mieć *niższy* priorytet (analogicznie, im niższa liczba z-index tym warstwa będzie bardziej nadrzędną) i nie będzie przesłaniać reklamy, może pokombinuj coś w tą stronę?
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ