Używanie grafiki z innych serwisów

Wszystko o grafice komputerowej wykorzystywanej na stronach i szeroko pojętych multimediach - w tym również technologii Flash.
Rooness
Posty: 149
Rejestracja: 14 paź 2010, 20:50:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1280x800

Używanie grafiki z innych serwisów

Post autor: Rooness »

Mam pytanie odnośnie używania grafiki z innych serwisów- chodzi mi tutaj głównie o okładki gier.

Jestem w trakcie tworzenia strony, na której chciałbym użyć niektórych okładek z gier.

Czy dozwolone jest używanie takowych grafik z innych serwisów związanych z grami jak np. Gry-Online lub Gaminator jeżeli w stopce swojej strony zastrzegłem iż:
Wszelkie grafiki użyte w recenzjach znalezione zostały na ogólnodostępnych stronach internetowych, do których link znajduje się w opisie grafiki.
Zmieniłeś przez przypadek skórke, która nie pasuje do Twojej wersji CMS'a i widzisz białą strone?
Wgraj jakąkolwiek inną (poprawną) skórke przez FTP, zmień jej nazwe na tą, która była wadliwa a problem zniknie.
Urlich
Posty: 1624
Rejestracja: 05 sty 2011, 07:21:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Używanie grafiki z innych serwisów

Post autor: Urlich »

Jeśli nie mają praw autorskich to możesz,poczytaj o prawach autorskich i ich wykorzystywaniu

---- EDIT ----

PS. z tym to bywa różnie :devil:
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.
Rooness
Posty: 149
Rejestracja: 14 paź 2010, 20:50:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1280x800

Re: Używanie grafiki z innych serwisów

Post autor: Rooness »

A jeżeli wgrałbym owe grafiki na swój serwer, lub wykorzystał do tego jakiś hosting zdjęć przykładowo ImageShack?

---- EDIT ----

Przepraszam za double posta, ale innym myśle też się to info przyda, a więc w ramach odświeżenia tematu:

http://forumprawne.org/prawo-autorskie/ ... zycji.html

A tu skonkretyzowane:

http://forumprawne.org/prawo-autorskie/ ... ytatu.html

Odpowiadając więc samemu sobie- tak można używać takowych grafik w celach czysto dydaktycznych/naukowych, wpisując w ramach przyzwoitości skąd takowa grafika pochodzi.
Zmieniłeś przez przypadek skórke, która nie pasuje do Twojej wersji CMS'a i widzisz białą strone?
Wgraj jakąkolwiek inną (poprawną) skórke przez FTP, zmień jej nazwe na tą, która była wadliwa a problem zniknie.
Urlich
Posty: 1624
Rejestracja: 05 sty 2011, 07:21:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Używanie grafiki z innych serwisów

Post autor: Urlich »

Już sobie odpowiedziałeś...
Pamiętam jak kiedyś dodałem treść (zaczynałem raczkować w budowie stron itp)
Jeśli uważasz ze to twoja fotka i bla bla ,to mi wykręcili numer i zgłosili ponad 500 fotek z Alp ze to ich i ze mają prawa autorskie ,a ja je skasowałem i to w dodatku sam na nich byłem ha ha ha a Wiara z "Akademika" lała tydzień ze mnie ha ha ha ,heh to były czasy...
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.
Rooness
Posty: 149
Rejestracja: 14 paź 2010, 20:50:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1280x800

Re: Używanie grafiki z innych serwisów

Post autor: Rooness »

Dobrze, że się na śmiechu obeszło hehe
Zmieniłeś przez przypadek skórke, która nie pasuje do Twojej wersji CMS'a i widzisz białą strone?
Wgraj jakąkolwiek inną (poprawną) skórke przez FTP, zmień jej nazwe na tą, która była wadliwa a problem zniknie.
ODPOWIEDZ