[Tutorial][Photoshop CS3][Podstawy] Sygnaturka

Wszystko o grafice komputerowej wykorzystywanej na stronach i szeroko pojętych multimediach - w tym również technologii Flash.
Awatar użytkownika
Asasello
Posty: 10
Rejestracja: 24 mar 2009, 12:07:24
Strona na CBA.pl: www.designinweb.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x768

[Tutorial][Photoshop CS3][Podstawy] Sygnaturka

Post autor: Asasello »

Witam xD, jeśli ktoś ma problem z opanowaniem flasha cs 3, to ten tutek chyba ułatwi mu korzystanie z szopa...
Gwarantuje, że jeśli znasz się na shopie to zbyt wiele się nie nauczysz .


Razem zrobimy coś takiego...

Obrazek
By asasello at 2009-03-24

1.Tworzymy nowy obrazek o wymiarach na rysunku...

Obrazek

2.Usuwamy warstwę tło i dodajemy nową warstwę ... jak na rysunku.

Obrazek

3.Klikamy na ten kwadracik xD w pasku narzędzi (jak na rysunku) i otwiera nam się okno (jak na rysunku xD) znajdujemy taki kolor (jak na rysunku) i zamalowujemy nim całą nową warstwę.

Obrazek

4.Wchodzimy w "Filtry", "Rendering", "Chmury Różnicowe" (jak na rysunku).

Obrazek

5. A teraz szukaj bracie sam xD, też w filtry wchodzimy, i szukamy filtru "Mezzotinta" w dziale "Piksle ( czy coś takiego) i ustawiamy tak jak na rysunku.

Obrazek

6. Znowu szukaj bracie sam... (screenów mi się nie chciało robić), "Filtry", "Rozmycie", "Rozmycie Promieniste" i ustawienia takie jak na rysunku ...

Obrazek


7.Następny filtr dla tła... tym razem; "Filtr", "Zniekształcenie", "Sferyzacja" i ustawienia takie jak na rysunku...

Obrazek

8. Tak jak pokazuje rysunek wchodzimy na ten panel po lewej i "przeciągle" klikamy na ten kwadrat xD (zobacz rysunek)

Obrazek

9. Tworzymy nowy "rysunek" o wymiarach jak na obrazku.

Obrazek

10. Rysujemy krzyżyk, ten na rysunku wyszedł trochę koślawię, więc radzę zaopatrzyć się w cierpliwość i spróbować zrobić ładniejszy, do rysunku posłużyłem się "linią", ale można też użyć "ołówka" z "shiftem".

Obrazek

11. Następnie tworzymy z niego wzorek ( tak jak na rysunku) i wracamy z powrotem do naszej sygnaturki

Obrazek

12. Teraz dodajemy nową warstwę...

Obrazek

13. I zamalowujemy ją całą nie zapominając o odpowiednich ustawieniach narzędzi ( podanych na rysunku). (krycie 50%)

Obrazek

14. Teraz prawym przyciskiem myszy klikamy na warstwie (tej którą zamalowaliśmy na czarno) i wybieramy "Opcje mieszania", po kliknięciu na którąś zakładkę otworzy się okno, a po kliknięciu na "tika" po prostu "tik" się zaznaczy i dana opcja zostanie zatwierdzona. Zamalowana na zielono warstwa, czyli nałożenie wzorka zmieniła się, więc należy kliknąć nie na "tika", tylko na napis... i ustawić tak jak na rysunku.

Obrazek

15. Teraz powinno przypominać to ilustrację pod spodem.

Obrazek

16. Tworzymy nową warstwę tekstową i wpisujemy cokolwiek ( w każdej chwili będziemy mogli zmienić napis).


17. Klikamy PPM ( prawym przyciskiem myszy) na naszej warstwie tekstowej i wybieramy opcję "Opcję Mieszania", potem ustawiamy wszystko tak jak na obrazku.Niebieskie kwadraty, to te pola które tylko zaznaczamy, zielone to te które zaznaczamy i zmieniamy (tak jak na rysunku), a czerwone to te których nie ruszamy.

Obrazek


Brawo !!!


Na wszystkie pytania (rozumiem, że tutorial jest dziwnie napisany, nie mam zdolności literackich :) ) nie odpowiadam na PW, tylko na forum... dla reszty osób, które pisałyby na pw, gdyby nie to, że ty napisałeś na forum xD :PPPP


Aha ... ten tutek nie służył do tego, żeby zrobić sygnę, tylko żeby nauczyć się podstaw shopa


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o photoshopie polecam tę tutoriale, z niektórych korzystałem nawet, gdy przygotowywałem ten tutorial xD;

ENG

Wystrzał energii... podobny do "naszego"
Straszne macki skąpane we krwi xD
Metalowy Tekst

Komentować xD
W tym miejscu byłaby moja sygnaturka...niestety, jeśli chcesz ją zobaczyć patrz tutaj
ODPOWIEDZ