[opinia] Próby webdesignu

Wszystko o grafice komputerowej wykorzystywanej na stronach i szeroko pojętych multimediach - w tym również technologii Flash.
CoCo_MW
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2007, 17:05:12
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x960

[opinia] Próby webdesignu

Post autor: CoCo_MW »

Wiem, że nie jestem pierwszym ,który zakłada taki temat, ale łatwiej nauczyć sie czegoś jeżeli ocenie zostanie poddana swoja praca. Jak to każdy początkujący, chcę wyelminować błędy (albo wprowadzić coś dobrego w przypadku gdyby wszystko jest błędem :D 8) )

Tutaj jedna z moich pierwszych prób zrobienia czegoś co będzie przypominać layout strony internetowej :


Tutaj daje cos co przynajmniej przypomina layout biggrin.gif

http://img245.imageshack.us/my.php?image=wowin1.png

Ten księżyc troche nie pasuje nie ?? :D

Wersja zeedytowana troche

http://img145.imageshack.us/my.php?imag ... lnyzb7.png (czcionka na środku strony troche nie teges co :D?)

A tutaj sam nie wiem co , nie ważne :D , chodzi mi o efekty flashowe, znośne? bo ten w/w layout można łatwo przeniesc do flasza i zrobic z tego "normalny" "serwis"

http://www.cocomw.za.pl/flash/4tds.html



Proszę o ostrą krytykę
Awatar użytkownika
hitman91
Posty: 589
Rejestracja: 10 mar 2006, 19:08:31
Strona na CBA.pl: www.itman.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: hitman91 »

Wiesz, jeśli chodzi o layouty to 'troche' Ci jeszcze brakuje.
To pierwsze to co to masz? Ustawienia przezroczystości i księżyc, dosłownie nic więcej czyli kwestia kilku minut ( sekund ? : D ) pracy z PS'em.
Drugie zresztą podobnie.
Najpierw poznaj lepiej photoshopa czy tam inny program graficzny w zależności od tego jaki stosujesz... i przede wszystkim obejrzyj prace bardziej zaawansowanych użytkowników.
Jeśli chcesz obejrzeć dużo fajnych layoutów to może popatrz tutaj i np. tutaj
(tam sobie ogolnie mozesz poprzeglądać) Tylko nie radze TAM dawać do oceny swoich prac, jeśli będą wyglądały tak jak teraz. A jeśli chodzi o nasze forum tutaj to poszukaj prac Hitcha.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

jezeli mam byc szczery hitman91 to pod podanymi linkami nie widze zadnych ciekawych stron. Te layouty sa raczej przecietne. Niech lepiej popatrzy na strony typu zen garden lub cssbeauty

Co do twoich prac CoCo_MW to:
pierwsza prace skasuj z dysku twardego. Moim zdaniem nie ma tam nic co mozna by z niej "odzyskac".
Druga praca - to samo co pierwsza
trzecia praca nawet nie jest taka tragiczna ale na kolana nie powala i potrzeba by mase pracy, zeby zrobic z niej cos dobrego. Ogolnie zacznij od nowa. Poczytaj tutoriale na np. pixel2life.com poczytaj porady i poprzegladaj swietne zestawienia dobrych stron na smashingmagazine.com Kolejna strona warta uwagi jest webdesignerwall.com
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Ihman »

a ja jestem zdania, że zamiast oglądać lepiej czytać i wyrabiać swój warsztat ciężką pracą.

Podglądanie innych też się liczy, ale warto mieć swój oryginalny styl.
Dodatkowo nie wolno rozwijać się tylko pod względem grafiki, ale trzeba też rozumieć i znać się na układach stron, przydatności, pozycjonowaniu, kodowaniu i wielu wielu innych rzeczach.
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

Masz racje ale od czegos trzeba zaczac ;] Niech sie wszystkiego jednoczesnie lepiej nie uczy, bo mozna sie zniechecic. Wszak to nie tylko grafika jak wspomniales ale masa innych faktorow. Typografia, wspomniany uklad tresci, dostepnosc, standardy, kolorystyka, funkcjonalnosc, SEO, kompatybilnosc z roznymi urzadzeniami itp. Wszystko na raz moze tylko zniechecic ;) Ale rada cenna i tu nie ma watpliwosci.
CoCo_MW
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2007, 17:05:12
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x960

Post autor: CoCo_MW »

ODPOWIEDZ