[ocena] AnimaniaK.info

Wszystko o grafice komputerowej wykorzystywanej na stronach i szeroko pojętych multimediach - w tym również technologii Flash.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

[ocena] AnimaniaK.info

Post autor: fuma »

No dobra ludziska ;] Daje wam sposobnosc do wyzycia sie na mnie za wszystkie nieprzychylne uwagi/opinie/oceny :D
Wstepna wersja AnimaniaK.info
Recka:
http://animaniak.info/aaa/animaniak_recka.png
Strona glowna:
http://animaniak.info/aaa/animaniak_2.png

AnimaniaK przechodzi wlasnie odrodzenie.
Obecnie pracujemy nad zredagowaniem ponad 200 tekstow na stronie
Nastepnym krokiem bedzie przetlumaczynie strony na jezyk angielski i niemiecki.
Pod koniec roku 2008 planuje wydanie francuskiej wersji strony
Co jeszcze was czeka? Ano wiele ;] Plany sa ambitne a pieniadze powoli sie znajduja ;]
w dalekeij przyszlosci planuje miedzy innymi:
System blogowy dla uzytkownikow AnimaniaK
Konkrusy z nagrodami
coroczny plebiscyt najlepszych anime
sklep internetowy z gadzetami oraz anime/manga/film azjatycki/muzyka
kanal irc/czat java

Do tego dochodzi jedno z marzen mojego zycia
Konwent calkowicie pod sztandarami AnimaniaK (na dzien dzisiejszy plany oscyluja na rok 2009)
Wiec oprocz oceny chce zachecic do pomocy w tym duzym - jak na polska scene M&A - projekcie
Ostatnio zmieniony 15 cze 2007, 21:37:03 przez fuma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: HitcH »

No no no ;) plan ambitne

Co do layu to na +:
top
menu
kolorystyka
hover menu linków - jak zawsze to u Ciebie najlepsze

A na - to niestety więcej:
nieczytelne menu górne
złe umiejscowienie szukajki
nieczytelne nagłówki menu i środka.

Porównując do obecnego wyglądu jest lepiej o wiele, ale mało czytelnie niestety
Robisz postępy, plany masz, życzę powodzenia w przyszłości ;)
9/10 (popraw czytelnośc) to będzie 10/10 :P
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

co do czytelnosci to rzadna inna czcionka jakie widzialem (a przegladalem dobre 10k tych czcionek) jakos mi nie pasowala ;] Arial, Times New Roman czy tez Verdana odpadaja :P
Co do szukajki moim zdaniem jest ok umieszczona, W trzech miejscach: w topie, menu glownym i menu bocznym (bedzie tam) ;] Ale to juz kwestia gusut i respektuje twoje zdanie ;)
Takiej wysokiej oceny sie nie spodziewalem ;]
Awatar użytkownika
timide
Posty: 260
Rejestracja: 18 sie 2006, 20:40:05
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 800x600

Post autor: timide »

Wiesz sam jakie to jest rewelka spokojnie może zbierać wysoki oceny choćbrakuje mi czegoś w logu - tamtej dziewczyny która była wcześniej, chyba( http://animaniak.info/aaa/animaniak_2_v4.png )... lecz i tak jest znakomite

Nagłowki menu, kontenery, i inne rzeczy są wspaniałe, więc ocena powinna być wysoko spokojnie 9.75/10


PS. Nieczytelności nie zauważyłem
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

Laski nie ma, bo bylyby problemy z wysrodkowaniem strony (przyciete skrzydla) ;) no i utrudnilbym sobie mocno kodowanie strony a z natury jestem leniem :P
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: HitcH »

Oj tam... laske byś dał na bok, powtarzające się tło topu do drugiej krawiędzie na to napis, a pod topem normalnie stronę ;)
W sumie daj do loga jakąś laske^^ tego brakuje ;]

fuma pisze:rzadna inna czcionka jakie widzialem (a przegladalem dobre 10k tych czcionek) jakos mi nie pasowala
no w sumie do tej tematyki trudno znaleźc jakąś bardzo czytelną czcionke jak verdena czy inna jakąś.
fuma pisze: Co do szukajki moim zdaniem jest ok umieszczona,
Może jak już to na lewo albo prawo? Bo na środku z tymi ikonkami jest nijako.

A właśnie, bo zapomniałem o stronie głównej.
Osttanio dodane - miesjce tego mi się nie podoba. Zaproponowałbym coś ale nie wiem co.
I mam nadzieje że tyle wolnego miejsca nie będzie.

PS. Ups ;] jeszcze stopka:
za duża. Tą babke bym uciał i zostawił od piersi w góre ;) albo ją zmniejszył - nie lubie takich stopek jak prawie top.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

HitcH pisze:Może jak już to na lewo albo prawo?
moge dac w prawo albo lewo ale jedynie na szerokosci loga bo jak wedle strony to przy duzych rozdzielczosciach powedruje mi gdzies daleko w jedna ze stron ;]

Laski niestety nie bedzie ze wzgledu na duzo pracy z kodowaniem a czasu mam niewiele ;) Moze w innej wersji a do polowy przyszlego roku chce miec conajmniej 7 styli ;]

Stopka jest duza to fakt ale to tez ma swoj powod :P Przestrzen w niej zostanie odpowiednio zagospodarowana. Dojdzie do niej kilka modulow (ktore powstana w trakcie rozwijania sie projektu) typu ranking 10 najpopularniejszych blogow, player z muzyka we flashu (bedzie mozliwosc wylaczenia go w panelu usera), najaktywniejszy userzy itp. Po co pchac te elementy gdzies na boki strony gdie beda denerwowac ludzi jak mozna je wsadzic w neutralna stopke ;]
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Ihman »

1. chcialbym zobaczyc ost. wersje
2. za kazdym razem chcesz zmieniac czcionke w napisie animaniak? troche to "zabija" marke strony.
3. styl wydaje mi sie ze za duzo odbiega od starszej strony


Szczegoly:
1. symbol kadrow bym poprawil :) troche nie wyglada jak klatka z filmu
2. czesc symboli wyst. poza krawedzie czesc nie dotyka gornej. (kadry i reklama, a opinia redaktora i informacje techniczne)
3. za duze przerwy na stronie glownej pomiedzy ost. dodane, newsy i lewym menu
4. w informacjach technicznych ramki jasniejsze mogly byc zaokraglone
5. za duze wydaje sie to menu po lewej
6. wykrzyknik na logu w tekscie: Twoj swiat mangi i anime! zlewa sie z tlem.
7. Ta szukajka i te ikonki na gorze nie sa proporcjonalne do reszty strony
sa za male
8. ptaszek od loginu i hasla :) jest niepasujacy stylem :) do loga


Wiekszy blad:
Logo odbiega stylem od reszty strony. Od stopki o lata swietlne.
Dlaczego? ... Jest zbyt poszarpane i zawiera klasyczne ozdoby np. szlaczki
nadaje stary klimat przez "szkic" postaci w tle.

Reszta strony jest jednak zrobiona w bardzo nowoczesnym stylu i to sie wyraznie kloci :)

ps. stopka jest za duza... i te paski? nie lepiej bylo dac szlaczek z loga :)
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

Ihman pisze:2. za kazdym razem chcesz zmieniac czcionke w napisie animaniak? troche to "zabija" marke strony.
masz w zupelnosci racje z marka strony. Niestety ale nie mam zielonego pomyslu na "uniwersalny" logotyp. Pracuje obecnie nad jakims symbolem.
3. styl wydaje mi sie ze za duzo odbiega od starszej strony
ogromnie nawet odbiega ;] Badz co badz moje zdolnosci obslugi Photoshopa rowniez znacznie sie roznia ;)

Ad.1 hmmm, znowu masz racje :P
Ad.2 juz sie za to zabieram ;]
Ad.3 to jest tylko projekt graficzny jak zakoduje juz bede mial wieksza mozliwosc wypozycjonowania kazdego emelentu. Cenna rada
Ad. 4 mysle w ogole nad calkowitym "przemeblowaniem" informacji technicznych ale wena sie skonczyla jakis tydzien temu :/
Ad.5 Tak, ale za zadne skarby swiata nie zrezygnuje z efektu hover a przy wezszym menu po prostu bedzie kiepski ;] Poza tym ma to swoje zadanie "marketingowe" :P Wezszy content recenzji "sciska" teksty nadajac im wyraz rozbudowanych i dlugich. Co za tym idzie, ludzie mysla ze recenzje sa dluzsze jak naprawde sa ;]
Ad. 6 nom, ten cholerny logotyp :/ zero pomyslu...
Ad. 7 popracuje nad tym
Ad. 8 w ogole nie pasuje do strony i jestem tego swiadom :P szukam natchnienia, nie chce zeby to byl zwykly tekst.

Dlaczego stopka jest taka duza juz wyjasnilem ;] Co do niekompatybilnosci loga z reszta strony to osobiscie tego nie dostrzegam ale mimo wszystko cenna rada ;] Zobaczymy co sie da zrobic

P.S. takie opinie najwiecej pomagaja. Dzieki Ihman
Awatar użytkownika
Farseer
Posty: 519
Rejestracja: 18 sie 2005, 15:41:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Farseer »

Dobra Fuma znamy się nie od dziś i wiesz, że przyczepić do czegoś się muszę ;).
Ten niebieski "szlaczek" nad górnym menu, hmmm.... Może nie to iż nie pasuje, ale jakoś mi nie pasuje do czarnego paska na dole. Może zmniejsz stopniowo krycie, czy ja wiem.
Druga sprawa, co robi to coś fioletowego przy loginie i haśle oraz pod całym logiem? Wywalić, nie pasuje. W ogóle cały panel logowania bym pomniejszył, tzn jego zawartość (pole loginu, hasła itp). Za duże.
Poniżej loga strona jest zrobiona imponująco, na prawdę świetnie wyszedł Ci ten projekt z małym wyjątkiem jakie jest logo.
Co by tutaj jeszcze powiedzieć. Czcionki...
"¦wietlna otoczka" w napisie "twój świat mangi i anime!" sprawa iż napis wygląda straganowo, jeżeli wiesz o co mi chodzi.
Co do pola "szukaj" proponuję go umieścić w innym miejscu, np trochę go przyciemnić i walnąć po prawej stronie logo od środka.
Wrócę jeszcze do tego szlaczka, spójrz na prawą stronę, jest ucięte w połowie, dziwnie to będzie wyglądało, chyba że planujesz wraz z wyśrodkowaniem na całą szerokość strony pociągnąć to logo - wtedy OK ;).
Dobra wystawie 2 oceny.
Ocena za logo: 5/10
Ocena za stronę poniżej loga 9/10

Sry, że tak się przyczepiłem

Pozdrawiam,
Far

ts (teraz słucham): Rush - [Roll The Bones ] Bravado
Since 1990 there have been 93 wars in 70 states all states around the world with 5.5 million people dead.
75% of these people were civilians, 1 milion of them were children!
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

Farseer pisze:Wrócę jeszcze do tego szlaczka, spójrz na prawą stronę, jest ucięte w połowie, dziwnie to będzie wyglądało, chyba że planujesz wraz z wyśrodkowaniem na całą szerokość strony pociągnąć to logo - wtedy OK
http://fumadesign.de/test.html
tak to mniej wiecej bedzie ;] Oczywiscie poprawie "laczenie" sie slaczkow itp :D
Co do niebieskiego slaczka to moze wywale go calkowicie? Szukaj i ikony szybkiego dostepu wrzuce w logo a logo tym czarnym paskiem gornym dobije do samej gory?
http://fumadesign.de/aaa/animaniak_recka_2.png
Tylko cos mi sie to kiepsko widzi :/
Tak wiem, logotyp do wymiany :P
przy mojej rozdzielczosci panel loginu jest idealny :P Ale pokombinuje z nim jeszcze ;]
Awatar użytkownika
Farseer
Posty: 519
Rejestracja: 18 sie 2005, 15:41:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Farseer »

fuma pisze: http://fumadesign.de/test.html
tak to mniej wiecej bedzie ;] Oczywiscie poprawie "laczenie" sie slaczkow itp :D
No i o to mi chodziło z rozciąganiem, jeżeli bawisz się w photoshopie, zmiejsz im krycie tak do 70%-80%
fuma pisze:Co do niebieskiego slaczka to moze wywale go calkowicie? Szukaj i ikony szybkiego dostepu wrzuce w logo a logo tym czarnym paskiem gornym dobije do samej gory?
Jest to jakieś rozwiązanie, tylko trzeba dobrze to zrobić ;)

Pozdrawiam,
Far

ts: Moonspell - [Butterfly Effect,The ] Adaptables
Since 1990 there have been 93 wars in 70 states all states around the world with 5.5 million people dead.
75% of these people were civilians, 1 milion of them were children!
ODPOWIEDZ