Layout do oceny

Wszystko o grafice komputerowej wykorzystywanej na stronach i szeroko pojętych multimediach - w tym również technologii Flash.
anniyan
Posty: 29
Rejestracja: 09 gru 2007, 18:52:52
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Layout do oceny

Post autor: anniyan »

Cześć wszystkim.
Dzisiaj chciałbym dać Wam do oceny layout na moją najnowszą stronę. Ma to być strona, na której będę oferował zrobienie zainteresowanym prostej strony www, wizytówki, za rozsądną cenę.

Link do layout'a

Proszę o ocenę i ewentualne uwagi.

PS Wiem, że logo nie pasuje do tematyki strony, ale chciałem być chociaż trochę oryginalny i nie umieszczać w logo dłoni na klawiaturze, monitora itp. :)
Awatar użytkownika
hitman91
Posty: 589
Rejestracja: 10 mar 2006, 19:08:31
Strona na CBA.pl: www.itman.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: hitman91 »

Prosto ale .. tak schludnie. Mnie się podoba. Logo, mimo chęci oryginalności mogłoby być trochę inne, niekoniecznie takie jak tam wymieniłeś..
Moim zdaniem fajnie by wyglądał na tym obecnym logu, tam w tle na polanie koleś siedzący z laptopem : ) i byłoby tematycznie hehe.
Daję 7/10.
Pisząc na gg najpierw się PRZEDSTAW.
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1680x1050
Kontakt:

Post autor: HitcH »

typo leży ;]
Stpoka mi sie nie podoba
reszta jest ok ;]
czytso, schludnie, bez zbędnych upiększaczy.

7/10 ;]
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

szablonowo i to bardzo. Ten szablon bardziej mi na bloga pasuje. Duzo roboty to przy tym nie miales. Jak na moje zdecydowanie za prosty layout. wzglednie na 4,5-5/10
Awatar użytkownika
Ryhu7
Posty: 172
Rejestracja: 09 sty 2008, 21:12:37
Strona na CBA.pl: www.ryhu7.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Ryhu7 »

Zgadzam się z przedmówcą, za prosty i jakiś taki w ogóle nie do tematyki(pomijając logo). Widziałem iele podobnych szablonów.
Betterware: https://betterware.online/
Awatar użytkownika
timide
Posty: 260
Rejestracja: 18 sie 2006, 20:40:05
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Internet Explorer Windows 800x600

Post autor: timide »

Miałbym małe pretensje...

Pzyczepie się do kolorystyki, wg. mnie użyłeś zbyt różne kolory. Trochę praktyki nie zabraknie ;). Zapraszam na colourlovers oraz na popularnego digarta.

Portfolio hmm.. nie pasuje mi układ. Nie wykorzystałeś dobrze fali, można ją jakoś wykorzystać. Odbicie a zarezem efekt spływania gradientów... no no jakoś mi nie wygląda na praktyczną stronę www.

Daje 6/10 Spróbuj coś pokombinować...
anniyan
Posty: 29
Rejestracja: 09 gru 2007, 18:52:52
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: anniyan »

---------- 19:47 23.04.2008 ----------

Dziękuję za oceny - te lepsze, jak i te gorsze. :)

Od czasu zaprezentowania wam layoutu, poprawiłem go nieco. Jednak są to naprawdę drobne zmiany, typu wielkość i kolor czcionki. Nie wydaję mi się, żebym mógł zmienić cokolwiek więcej w tej wersji strony.
hitman91 pisze:Moim zdaniem fajnie by wyglądał na tym obecnym logu, tam w tle na polanie koleś siedzący z laptopem : )
Szukałem takiego obrazka, ale niestety nic nie znalazłem. :) Poza tym, wydaje mi się, że i tak musiałbym go bardzo zmniejszyć, i kiepsko by wyglądał.
timide pisze:Pzyczepie się do kolorystyki, wg. mnie użyłeś zbyt różne kolory.
Tutaj jest mi ciężko się z Tobą zgodzić. :) Niebieski, zielony i biały są oczywiście różne, ale wydaję mi się, że do siebie pasują. Jak miałem to inaczej wykombinować, skoro same logo jest pół niebieskie, a pół zielone? Tło pod treść ustawiłem białe, bo inny kolor (niebieski czy zielony) byłby zbyt drażniący w oczy i tekst stałby się nieczytelny. Szare tło pod menu ustawiłem, żeby je trochę odróżnić od reszty strony. :)
timide pisze:Nie wykorzystałeś dobrze fali, można ją jakoś wykorzystać.
Fala początkowo była inna (bardziej falowana), ale zmieniłem ją, żeby pasowała kształtem do trawy, która jest w logo. ;]
timide pisze: Odbicie a zarezem efekt spływania gradientów... no no jakoś mi nie wygląda na praktyczną stronę www.
Z tym coś jeszcze spróbuję zrobić, ale nie wiem czy coś lepszego wymyślę.

Pozdrawiam i dziękuję za oceny. :)

---------- 19:22 27.04.2008 ----------

Poprawiłem lekko szablon. Zmieniłem ustawienia czcionek, a zamiast belek z odbiciem ustawiłem teraz zwykły tekst. Poza tym wprowadziłem kilka innych, małych zmian. ;]

> > > Link < < <

Proszę o ocenę poprawionej wersji.

PS Pod IE narazie nie sprawdzajcie - wyświetla się źle. Najpierw chciałbym poznać waszą opinię i ewentualnie coś zmienic, a dopiero później dostosuję ją pod IE. :)
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

te zaokraglone rogi strasza amatorstwem, niska jakosc zdjecia rowniez
"pozycjonowanie" w stopce przy pomocy twardych spacji...
w ogole strasznie ubogi ten layout. Nawet na bloga bym nie probowal tego przerobic. Prostota jest piekna ale tylko wtedy kiedy sie potrafi utrzymac w niej lad i nadac tejze prostocie charakter. A tutaj brakuje wlasnie tego decydujacego charakteru.
ODPOWIEDZ