Czy wie ktoś jak zrobić taki efekt??

Wszystko o grafice komputerowej wykorzystywanej na stronach i szeroko pojętych multimediach - w tym również technologii Flash.
Awatar użytkownika
jacbob77
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2006, 17:53:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: IceWeasel Linux 1024x768
Kontakt:

Czy wie ktoś jak zrobić taki efekt??

Post autor: jacbob77 »

mam taką fotke i zawsze chciałem wiedzieć jak można takie coś zrobić. Chjodzi dokładnie o tez światła rozmyte na ulicy.

Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć albo coś bo zupełnie nawet nie wiem jak tego szukać. Co , jak, gdzie jakim programem itp...

pozdrawiam
<a href="http://livecity.cba.pl" target="_blank">Jak graæ na giełdzie przez internet - porady, faq, forum - wszystko czego potrzebujesz ,aby zacząÃ¦ inwestowaæ</a>
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

z tego co mi mówił kolega to tego nie robi się programem tylko aparatem; ustawia się dłuższy czas naświetlania, czy coś w tym stylu i wówczas pojawiają się takie "smugi światła"; praktycznie w każdym poradniku fotografii jest jak uzyskać ten efekt;
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

jakby sie uparl to i w PS by to zrobil ale troche pracy to by bylo, no i trzeba by miec zdjecie relatywnie pustej autostrady ;]
Awatar użytkownika
Slusarz
Posty: 321
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:00:46
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1024x768
Kontakt:

Post autor: Slusarz »

Gromed ma racje. ale jeszcze dodam, że poza długością naświetlania można się pobawić z wielkością przesłony czy coś, ogólnie zakres wpadającego światła ;)
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Ihman »

coś mi brakuje samochodów na tym zdjęciu.

można zrobić jeszcze jeden myk.
Nagrać noc z tego ujęcia na kamerze... bardzo mocno przyspieszyć film i zrobić screena.

w cyfrówkach ustawiasz tryb nocny i wyłączasz wszelkie stabilizacje obrazów. Polecam starsze cyfrówki.

:wink:
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
jacbob77
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2006, 17:53:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: jacbob77 »

aha w sumie to myślałem że w PS kilka filtrów i po sprawie
myślę że to jakoś musieli zrobić bo samochodów właśnie też nie widzę

pozdrawiam
<a href="http://livecity.cba.pl" target="_blank">Jak graæ na giełdzie przez internet - porady, faq, forum - wszystko czego potrzebujesz ,aby zacząÃ¦ inwestowaæ</a>
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

jacbob77 samochodów nie widać ponieważ się poruszają; a przez zwiększony czas naświetlania [czy coś tam jeszcze innego] widać tylko smugi światłą i obiekty, które stroją w miejscu;
Awatar użytkownika
kobe2005
Posty: 130
Rejestracja: 15 gru 2005, 03:50:48
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Post autor: kobe2005 »

Te smugi światła najprawdopodobniej pochodzą z zdjęcia zrobionego z ustawieniem długiego naświetlania, niemniej jednak photoshop dodawał blichtru temu zdjęciu takie jest moje zdanie. Wydaje mi się, że podobny efekt można uzyskać w PS, sam mnie zaciekawiłeś i posiedzę nad tym chwilę.

Jeśli chodzi o czas naświetlania to jest to niezwykle użyteczne ustawienie bo można:
- uzyskać ciekawe efekty
- wykorzystać do fotografowania obiektów o słabym naświetleniu bez użycia lampy, np. zdjęcia miasta, budynków nocą.

Dobra rada jeśli już chcesz się bawić z różnymi czasami naświetlania warto aparat umieścić na statywie, szczególnie przy bardzo długim naświetlaniu. Ręka zawsze drży i zdjęcia mogą wychodzić nieostre, rozmyte.
http://flourish.cba.pl/ Photoshop Tutorials- intensywna przebudowa trwa
piotr74
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2008, 09:16:36
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x800
Kontakt:

Post autor: piotr74 »

maksymalnie zamknięta przysłona, czas naświetlania długi (mozna próbować od 3 sekund wzwyż) oczywiście obowiązkowo statyw w miarę bezwietrzna pogoda ( żeby chmury się szybko nie ruszały :) ). Ewentualnie jedno zdjęcie na krótkim czasie, robimy przezroczystość dolnej połowy zdjęcia w PS lub podobnym programie i drugie zdjęcie zrobione w tej samej pozycji co pierwsze ale z długim czasem i robimy przezroczystość górnej połowy zdjęcia. Nakładamy jedno na drugie i już :)
ODPOWIEDZ