Utrata załączników forum

Konfiguracja for z rodziny phpBB.
Ziółek
Posty: 11
Rejestracja: 10 gru 2011, 11:47:40
Strona na CBA.pl: o2o
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Utrata załączników forum

Post autor: Ziółek »

Straciłem wszystkie załączniki do postów (zdjęcia) znajdującego się na serwerze CBA forum. Dokładniej to załączniki są ale są nieczytelne (rozmazane obrazy lub całkowicie białe). Pliki znajdują się na swoim miejscu na forum w folderze ''files", mają oryginalną wielkość i wszelkie prawa dostępu ale wyświetlają się j/w.

Stało się to (najprawdopodobniej) po tym jak skopiowałem całe forum na dysk lokalny (Windows Vista) i spowrotem na serwer CBA. W necie wyczytałem że tak się może zdarzyć, o czym nie miałem pojęcia wcześniej. Wszystkie kopie forum mam lokalnie na PC i niestety załączniki w nich też są nieczytelne.

Nowo dodawane zdjęcia wyświetlają się już poprawnie. Czy ktoś zna podobny problem ?, Czy istnieje możliwość odzyskania danych z jakiejś kopii bezpieczeństwa cześci plików z własnego FTP na serwerze CBA ?

Forum phpbb3 3.09
Lokalny PC Windows Vista Ultimate
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Utrata załączników forum

Post autor: DeaDriam »

Ziółek pisze: Czy istnieje możliwość odzyskania danych z jakiejś kopii bezpieczeństwa cześci plików z własnego FTP na serwerze CBA ?
Czy zrobiłeś przed tym jak radziłem

....wysłać na dysk/potem skasować na serwerze/wysłać z dysku na serwer/i masz prawa do zapisu
Kopie bazy MYSQL?
Jesli tak to wgraj baze/i wyślij ponownie pliki
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
Ziółek
Posty: 11
Rejestracja: 10 gru 2011, 11:47:40
Strona na CBA.pl: o2o
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Re: Utrata załączników forum

Post autor: Ziółek »

Tak zrobiłem ale nie dokładnie bo: wysłałem na dysk -> zmieniłem nazwę folderu na serwerze -> wysłałem z dysku na serwer ze stara nazwą

Skasować zmienionego folderu na serwerze nie mogę bo mi ftp odmawia... może to jakieś powiązanie w bazie ?

Mam kopię bazy. Choć w międzyczasie zanim to zauważyłem trochę rzeczy w bazie doszło.
Uważasz ze to problem z bazą SQL a nie z samymi załącznikami ? Nie sądzę bo zrobiłem sobie na moim PC w localhost kopię forum (używam Webserv-a) i tu też nie mam załączników wiec to raczej problem samego transferu.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2011, 17:07:35 przez Ziółek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Utrata załączników forum

Post autor: DeaDriam »

Nie sprawdzisz..nie zobaczymy..co tam sie nawywijało..gdybać nie bedę..
Wiem,że miałem podobny przypadek w SMF(tyle ze płatny hosting,na darmowym nie mam)i backup bazy pomógł,dlatego tak Ci zasugerowałem.
Zanim wykonasz operację.. zrób obecną kopię/backup
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
Ziółek
Posty: 11
Rejestracja: 10 gru 2011, 11:47:40
Strona na CBA.pl: o2o
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Re: Utrata załączników forum

Post autor: Ziółek »

Odzyskałem załączniki. Na szczęście miałem na FTP starszy folder forum ze zmienioną nazwą. Pobrałem z niego poprzez net2ftp spakowane załączniki (files). Na moim PC sprawdziłem że pobrane w ten sposób zdjęcia są poprawne. :faja: :jupi:

Wysłałem załączniki na serwer poprzez FileZilla -> dupa dalej nieczytelne
Wysłałem załączniki na serwer używając Windowsowego ftp (z exploratora) i załączniki się pojawiły.
Wysłałem załączniki na serwer net3ftp (spakowane) i załączniki działają

Podsumowując. Do poprzednich pobierań Server -> PC używałem FileZilla... i to ten program mi prawdopodobnie spierdzielił fotki. :evil:
ODPOWIEDZ