Posty na foum-help

Konfiguracja for z rodziny phpBB.
Awatar użytkownika
osamitrov
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2006, 14:54:12
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Posty na foum-help

Post autor: osamitrov »

Mam pytanie:
Jak zrobić tak aby najnowsze posty napisane na moim forum pojawiały mi się na stronie głównej(bo mam tabelke pt:"co nowego na Forum").Szukałem na bardzo wielu serwerach z skryptami ale gotowego projektu nie było .Ale za to znalazłem instrukcję jak takie coś żrobić.Tylko ja jestem cienki z PHP i MySQL.I zabardzo niewiem co tutaj wpisać wy mi napewno tego niepowiecie bo nie znacie danych mojego forum.Ale może pomozecie mi bardziej uprościć tą instukcję.Oto ona:

$link = mysql_connect('host_bazy, 'uzytkownik', 'haslo'); : tutaj definiujemy połączenie z bazą danych, (dane takie same jak przy instalacji PhpBB)

mysql_select_db('nazwa_bazy'); : wybieramy baze danych

$zapytanie = "SELECT * FROM phpbb_topics ORDER BY topic_id DESC LIMIT 0,5"; : Wybieramy skąd mają być pobierane dane i jak sortowane. Ta piątka oznacza, że widoczne będzie 5 nowych postów

$wykonaj = mysql_query($zapytanie); : wykonujemy zapytanie

while($wiersz = mysql_fetch_array($wykonaj)): robimy pętle i wchwytujemy informacje

print "...forum/viewtopic.php?t=".$wiersz['topic_id']. " target=_blank >" .$wiersz['topic_title']."
"; : tutaj ustalamy formę zapisu danych, link do posta jest oparty na jego numerze ID (wyciągniętym z bazy) a następnie wyświetlany jest tytuł posta (topic_title)

mysql_close($link); : połączenie z bazą zostaje zamknięte


To już wszytsko na pewno dacie sobie rade
Jeszcze ten podpis na koncu od autora brrrrr.
POMOCY!!!Z góry wszystkim bardzo dziekuje.
Awatar użytkownika
cielos
Posty: 233
Rejestracja: 29 sie 2005, 00:04:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: cielos »

Tak offtop, nie zamknąłeś host bazy
$link = mysql_connect('host_bazy', 'uzytkownik', 'haslo');
Awatar użytkownika
osamitrov
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2006, 14:54:12
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

??

Post autor: osamitrov »

Kolego a ja nawet niewiem co tutaj wpisać. co gdzie i jak
ODPOWIEDZ