phpbb3 linki aktywacyjne nie dochodzą

Konfiguracja for z rodziny phpBB.
Ziółek
Posty: 11
Rejestracja: 10 gru 2011, 11:47:40
Strona na CBA.pl: o2o
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1440x900

phpbb3 linki aktywacyjne nie dochodzą

Post autor: Ziółek »

Dziś lub wczoraj pojawił się problem z rejestracją nowych użytkowników. Na forum ustawiona jest opcja aktywacji mailem, ale te niestety już nie dochodzą (a testowałem kilka dni wcześniej i dochodziły). Nie ma ich w spamie, próby były czynione wielokrotnie, z różnymi mailami u różnych użytkowników. Nie działa też żadna korespondencja wysyłana z forum.

Dodam że w PA ustawienia poczty domyślne jak w trakcie pierwszej konfiguracji forum. Zmieniłem jedynie sposób uwierzytelniania z akceptacji admina na link aktywacyjny, reszta bez zmian. Adres e-mail wpisany w PA to skrzynka na wp (ale to chyba bez znaczenia),

Adres forum: o2o.cba.pl
E-mail do wszystkich: Włączone
E-mail przez witrynę: Wyłączone
Nazwa funkcji: mail
Wielkość pakietu: 0 (ale próbowałem i 50)
SMTP nie jest włączone. Wyłączone

Log błędów w PA nic nie wykazuje.

Kilka dni wcześnie tworzyłem konto testowe i link na tych ustawieniach doszedł prawidłowy. testowane adresy uzytkowników to wp.pl, o2.pl, poczta.onet.pl

Ponieważ wbudowana funkcja mail nie działa to próbowałem też włączyć SMTP na zewnetrzny serwer ale wtedy w logach błędów PA mam cos takiego:

<b>[phpBB Debug] PHP Warning</b>: in file <b>/includes/functions_messenger.php</b> on line <b>979</b>: <b>fsockopen() [<a href='function.fsockopen'>function.fsockopen</a>]: unable to connect to pop3.wp.pl:587 (Connection refused)</b><br />


Port ustawiany na 25 daje taki sam komunikat błędu.

Ustawienia SMTP:
Adres serwera: smtp.wp.pl
Port serwera: 587 (próbowałem i 25)
Metoda uwierzytelniania: LOGIN (próbowałem PLAIN)
Nazwa użytkownika: prawidłowe
Hasło: prawidłowe

SMTP próbowałem tez na 2 innych serwerach pocztowych. Niestety bez efektu.
Ziółek
Posty: 11
Rejestracja: 10 gru 2011, 11:47:40
Strona na CBA.pl: o2o
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Re: phpbb3 linki aktywacyjne nie dochodzą

Post autor: Ziółek »

Dodaję że po pewnym czasie korespondencja zaczęła działać. Jeśli to interwencja administracji CBA to dzięki. Innych działań nie podejmowałem.
ODPOWIEDZ