Instalacja forum

Konfiguracja for z rodziny phpBB.
Fauka
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2007, 09:20:33
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Instalacja forum

Post autor: Fauka »

Witam wszystkich!
Postanowiłam założyć własne forum, wgrałam forum na serwer FTP i teraz trzeba je zainstalować, niestety mam z tym duże problemy a wygląda to teraz tak: www.e-golden.cba.pl . Czy możecie mi pomóc?
Z góry dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
hitman91
Posty: 589
Rejestracja: 10 mar 2006, 19:08:31
Strona na CBA.pl: www.itman.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: hitman91 »

Fauka, w swoim panelu musisz założyć bazę danych, jej nazwę wpiszesz w odpowiednie pole, reszta danych znajduje się w FAQ. I w ogóle jeśli chcesz jakiejkolwiek pomocy, to moze lepiej daj jakiś kontakt, albo po prostu napisz do mnie na gg ( 9847784 ).
Pisząc na gg najpierw się PRZEDSTAW.
Fauka
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2007, 09:20:33
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: Fauka »

Mam już baze danych ale nie wiem co dalej, wypisuję to co mi każą i wyskakuje takie coś:

phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.
Access denied for user 'Fauka'@'localhost' (using password: YES)
Semerchet
Posty: 145
Rejestracja: 12 paź 2007, 17:10:47
Płeć: Mężczyzna
User Agent: IceWeasel Linux 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Semerchet »

Wszystkie dane do obsługi serwera na pewno przyszły na e-mail. Zajrzyj tam i powpisuj dane do odpowiednich rubryk. Na pewno server bazy danych nie nazywa się 'localhost' na cba.pl.
wargo
Posty: 633
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:22:52
Lokalizacja: pleszew
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: wargo »

serwer bazy to mysql.cba.pl
NULL
Fauka
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2007, 09:20:33
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: Fauka »

Wielkie dzięki za pomoc :-) forum zainstalowane, mam kolejne 2 problemy. Pierwszym jest to że po dodaniu dodatkowego pola w profilu ukazał mi się taki błąd:


Could not update users table

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'user_field_1' in 'field list'

UPDATE phpbb_users SET user_email = 'fauka@e-golden.cba.pl', user_icq = '', user_website = '', user_occ = '', user_interests = '', user_from = '', user_field_1 = 'Kundelek Ajsik', user_sig = '', user_custom_color = '', user_custom_rank = '', user_sig_bbcode_uid = '', user_viewemail = 1, user_viewaim = 1, user_aim = '', user_yim = '', user_msnm = '', user_attachsig = 1, user_allowsmile = 1, user_allowhtml = 1, user_allowbbcode = 1, user_allow_viewonline = 1, user_notify = 0, user_notify_gg = 0, user_notify_pm = 1, user_popup_pm = 1, user_timezone = 1, user_lang = 'polish', user_style = 2, user_active = 1, user_actkey = '', user_birthday = '999999', user_next_birthday_greeting = '0', user_gender = 0, allowpm = 1, user_ip_login_check = 1 WHERE user_id = 2

Line : 705
File : usercp_register.php

Problem pojawia się potem po wypelnieniu tego pola w profilu, da się to jakoś naprawić?
Kolejnym problemem jest tło, zrobiłam swoje i dodalam na stronę, na górze działa ale na dole został nadal pierwotny kolor tla forum, szary, gdzie to moge zmienić?
Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
wargo
Posty: 633
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:22:52
Lokalizacja: pleszew
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: wargo »

Sprawdź może poprawność tabel w adres/dbloader/dbloader.php w "sprawdź bazę" oraz nadaj przynajmniej chmod 777 na /cache/

www.e-golden.cba.pl/check_files.php
NULL
kondratuss
Posty: 28
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:31:55
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: kondratuss »

Problemy bedą dotąd dopuki nie zostaną nadane poprawne uprawnienia,dlatego.ze:
nie które komponenty współpracują z modami przema,gdyż On je modyfikował i nie ma to i tamto,r5adzę zapoznać sie z tutorialem na forum przema i przejrzec najczęściej zadawane pytania..serwer cba,to nie to samo co płatne serwery...tu trzeba chuchać na zimne..

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ