forum na haslo

Konfiguracja for z rodziny phpBB.
Awatar użytkownika
jodin
Posty: 19
Rejestracja: 06 paź 2005, 18:17:37
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

forum na haslo

Post autor: jodin »

witam. mam problem. jak zrobic Kategorie albo Forum na haslo tak zeby tylko posiadacze hasla mogli do niego wejsc?? bo chce utworzyc obszar Otwarty i Zamkniety ale niewiem jak zamkniety ograniczyc haslem. dzieki

uzywam najnowszego PhpBB


wielkie dzieki !!
Ostatnio zmieniony 07 paź 2005, 13:43:19 przez jodin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

Wchodzisz do PA (panel administracyjny) wybierasz "Zezwolenia" z kategori "Fora". Wybierasz forum i klikasz na link "zaawansowane". Tam ustawiasz "Czytanie" na "Zarejstr." i potwierdzasz wybór. Teraz te forum będą mogli czytać tylko osoby zalogowane/zarejstrowane. Ewentualnie możesz zaznaczyć też "Widoczne" również na "Zarejstr." to wtedy ów forum będzie widoczne tylko dla osób zalogowanych/zarejstrowanych. A temat przenoszę do "Pierwsze kroki".
Awatar użytkownika
jodin
Posty: 19
Rejestracja: 06 paź 2005, 18:17:37
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: jodin »

tylko pamietam ze szlo tez zrobic osobne haslo zeby wejsc do danego dzialu. wie ktos jak to zrobic??
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows

Post autor: fuma »

No właśnie tak to się robi jak napisałem.
Awatar użytkownika
jodin
Posty: 19
Rejestracja: 06 paź 2005, 18:17:37
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: jodin »

to jesli to jest tak jak napisales to gdzie ustawie haslo do wejscia do danego dzialu??
Lukaszszsz
Posty: 573
Rejestracja: 27 lip 2005, 13:01:59
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: Lukaszszsz »

Ja nie spotkałem się z czymś takim jak chasło do działu. Możesz za to zrobić Podforum zastrzeżone, a tylko te osoby które wybierzesz mają tam dostęp.
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

Oczywiście ze się da dać hasło na każde forum, kategorie, podkategorię. Fuma opisał tylko sposób na ograniczenie dostepu do całego serwisu forumowego. Tyle że sprawa na zwykłym phbb wygląda troche inaczej niż na przemasie. możesz forum zablokować, dostęp do niego będą mieli tylko modowie i admini lub, zainstalować odpowiednią modyfikację, która umozliwi odpowiednie skonfigurowanie hasła. W phpbb2 by przemo tego problemu nie ma, wystarczy wybrac opcję FORA -> ZARZ¡DZAJ w Panelu Administracyjnym, po czym wybrac dany dział (forum, poforum, kategorię, podkategorię) i wpisać w odpowiednie pole po prostu hasło.
Obrazek
Awatar użytkownika
jodin
Posty: 19
Rejestracja: 06 paź 2005, 18:17:37
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: jodin »

aha dzieki bardzo za wyjasnienie Monstrual :) czyli standardowo takiej opcji niema. a czy wiesz moze gdzie moge sciagnac takiego moda do najnowszej wersji phpbb 2.0.17 ?? albo podac nazwe to sobie sam znajde :)
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

---------- 19:14 07.10.2005 ----------

cóż, modów jest sporo, a wiekszośc z nich można znaleźć choćby na http://phpbb.com lub http://phpbb2.pl Poza tym sa autorskie stronki z modyfikacjami. Nazwy nie podam, no bo trudno wszystko pamiętać... Instalacja modyfikacji jest troszkę bardziej złożonym procesem, myslę, że zamiast hasła, możesz zdecydować się na cos innego. Utwórz grupę, do której będziesz dodawał członków, którzy powinni mieć dostęp do działu chronionego. Osoby spoza grupy albo mogą ten dział widzieć, albo można go też ukryć. Po utworzeniu grupy, wystarczy w zezwoleniach forum i grup odpowiednio wszystko ustawić. Jeśli będziessz miał problemy, zgłoś się do mnie na gg.

---------- 20:07 ----------

Przez przypadek znalazłem to, co szukałeś...

:arrow: http://www.phpbb2.pl/download.php?cat=1 ... SC&&page=2

Password-protected forums
Modyfikacja pozwala na zabezpieczenie hasłem jedno bądź kilka for. Pole do wpisania hasła wyświetla się po kliknięciu w nazwę forum.
oraz

Password-protected topics
Modyfikacja pozwala na zabezpieczenie tematu hasłem. Pole do wpisania hasła pojawia się, gdy użytkownik kliknie nazwę tematu.
LINKI BEZPO¦REDNIE
:arrow: Password-protected forums
:arrow: Password-protected topics
Obrazek
Awatar użytkownika
jodin
Posty: 19
Rejestracja: 06 paź 2005, 18:17:37
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: jodin »

dzieki !! bardzo mi pomogles :)
ODPOWIEDZ