Strona krzaczy, nie działają pluginy i parę innych

Konfiguracja e107.
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Strona krzaczy, nie działają pluginy i parę innych

Post autor: Amanda »

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak odkodować stronę by nie krzaczyła? Strona jest kodowana w utf-8 Walczę z tym od paru dni i prawie wszystko nie działa. strona jest kompletną ruiną. Próbowałam zmienić wysokość menu w css ale nie reaguje. Tak samo wczesniej nie reagowal skrypt na zmiane hasła. Mam strone w e107, a moja strona to http://christianitas.go.pl Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
hitman91
Posty: 589
Rejestracja: 10 mar 2006, 19:08:31
Strona na CBA.pl: www.itman.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: hitman91 »

Zmień kodowanie na ISO-8859-2, powinno pomóc ( u mnie działa ).
W ogóle używaj jakiegoś programu np. EdHtml...
i wiesz, możesz to zmienić 'ręcznie' ale wątpie czy będzie Ci się chciało i jaki w tym w ogóle sens ;]
Pisząc na gg najpierw się PRZEDSTAW.
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

Ale ja wolałabym miec kodowanie utf. Własnie specjalnie zmienilam je z iso, bo iso ponoć jest starsze. Recznie nie ma mowy. Zajęłoby mi to pół roku. Czy mozna to jakos przekonwertować np w pajaczku? Czy jest takie cos mozliwe i jaki plik za to odpowiada na stronie?
Awatar użytkownika
xpenguin
Posty: 79
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:02:37
Płeć: Kobieta
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: xpenguin »

Zabrzmi śmiesznie... ale jedynym kodowaniem, jakie działa mi na cba, jest kodowanie windows-1250. Na innych serwerach mogło to być albo iso, albo utf... Ale tutaj, nawet jak zapiszę plik w formacie utf i zmienię kodowanie, to nadal są krzaki. Kodowanie utf mam tylko w bazie; przy dodawaniu rekordów przez formularz, na stronie wszystko wyświetla się poprawnie, natomiast jak podejrzę wpis w pma to widać krzoki. I odwrotnie - jak dodaję w pma, to tam jest dobrze, ale na stronie są krzaczyska :P Tak więc zostałam przy formularzach. Nie wiem, od czego to wszystko zależy.
The power of the female gender is frightening and awe-inspiring all at the same time ;)
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

---------- 20:35 23.03.2008 ----------

No więc czy może mi ktoś powiedzieć jak to odkodować? Wiem, że kiedyś mi tutaj działało utf. Przecież musi być jakieś wyjście, są różne programy ale nie wiem od czego zacząć. Może Fuma, albo Juice by wiedzieli?

---------- 19:28 25.03.2008 ----------

wiem, że chodzi o jakieś name set ale nie wiem co to jest i gdzie się to zmienia.
ODPOWIEDZ