Pomocy - CRITICAL_ERROR: Unable to form a valid connection t

Konfiguracja e107.
Awatar użytkownika
glosator
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2008, 01:43:51
Strona na CBA.pl: http://mezczyzna.cba.pl
Lokalizacja: zza miedzy
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Pomocy - CRITICAL_ERROR: Unable to form a valid connection t

Post autor: glosator »

Witam

No i stało się. Uruchomiłem na swojej stronie e107 cms i zechciało mi się zainstalować mod questbooka.
I mam teraz następującą komendę wchodząc na stronę:

CRITICAL_ERROR:
Line : generic, class2.php

Error reported as: [6]: Unable to form a valid connection to mySQL. Please check that your e107_config.php contains the correct information.

Dobra - wiem już jaki jest błąd i chcę się zalogować na php Admina a tu jeszcze lepsze:

Could not connect: Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 111

No i wysiadłem. Nie mogę skasować mojej bazy, szukam jakiegoś maila by się skontaktowac z Administratorem CBA.PL
by mi skasował wpis w mojej bazie MSQL i nic.

Czy tu jest ktoś kto może mi pomóc? Nie jestem orłem to ja wiem - ale tu wszystkie pomysły mi się skończyły.
Nie widzę możliwości jak pomoc Wsparcia ze strony Administracji CBA.PL
Ale nigdzie nie widzę adresu e-mail do Administracji CBA.PL !

Czy Ktokolwiek może mi pomóc? Proszę, ne.... błagam o kontakt na email glosator1@wp.pl
Będę dogłębnie wdzięczny.
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

glosator pisze:Czy Ktokolwiek może mi pomóc?
bez adresu strony, nie...
Awatar użytkownika
glosator
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2008, 01:43:51
Strona na CBA.pl: http://mezczyzna.cba.pl
Lokalizacja: zza miedzy
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: glosator »

Adres strony by nie pomógł - :-) Bo po prostu strona się nie wyświetlała. Ale problem się w końcu sam rozwiązał. Jak się okazało, po prostu serwer CBA zrobił chyba sobie wolne i poszedł spać. Już zauważyłem, że Państwo robicie sobie co jakiś czas pady systemu i wtedy ani nie ma komunikacji z serwerem ani ze stroną. Obawiam się, że to chyba jest u Was częste. Stąd brak komunikacji i zakłócenia z dostępem do bazy jak i strony.

Czy to zdarza się często czy to wyłącznie jest powiązane z fazami księżyca? :roll:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

glosator moglbym ironicznie odpowiedziec, ze jest to zwiazane z humorem serwera ale po co psuc ludziom nerwy. Zapewne Juice pracuje na serwerze ulepszajac go a wiec i dochodzi do przerw w jego dzialaniu, co jest zreszta naturalnym nastepstwem tego, ze jest tylko jeden serwer baz danych. Co do "czestych brakow komunikacji i zaklocen" jestem innego zdania. Nie jest to czeste moim skromnym zdaniem. Zmiany sa potrzebne i te chwilowe braki w dzialaniu serwera baz danych swiadcza tylko o tym, ze cos sie dzieje na cba, ze ten hosting sie rozwija. Ale to jest tylko moja skormna opinia.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Post autor: juice »

powiązane z tym, że była 2 w nocy prawie, więc rzeczywiście można powiedzieć że z fazami księżyca ;)

zabezpieczałem serwer mysql i musiałem go położyć na chwilę. wybrałem więc późną godzinę.

w najbliższym czasie nie planuję nic zmieniać.

P.S. mogłem zostawić tą dziurę w bezpieczeństwie i zapewne w końcu ktoś by z niej skorzystał i się włamał. chyba byście tego nie chcieli?

mógłbym to robić jeszcze później, np. o 4tej, ale wtedy jestem nieprzytomny następnego dnia i ogólnie jakość mojej pracy jest gorsza nad ranem, więc lepiej żebym to robił około 2giej. innej możliwości nie widzę. mam nadzieję że wyjaśniłem
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

juice, to kiedy Ty spisz ze tak zapytam?
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Post autor: juice »

spanie? a co to?
ODPOWIEDZ